Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Temmuz 2019 13:45   


Yeni Atanan Öğretmenin Askerlik İşlemleri

Arkadaşlar Merhaba. Önümüzde atamada kontenjandayım ve inşallah atanacağım. Aslerlikle ilgili bir sorum olacaktı.

1 Haziran itibariyle tecilim bitti ve 1-30 Eylül arasında herhangi bir gün sevk işlemlerini başlatmam gerekiyor ve KASIM celbinde askerim.

Diyelimki beni 30 eylülden önce göreve başlatmadılar, ben de herhangi bir problem yaşamamak için 25 Eylül gibi sevki başlatmayı düşünüyorum.

Beni de farzedelim 5 Ekim gibi MEM'de aradılar gel başla diye, bu aşamadan sonra ben askere mi giderim yoksa aday öğretmen olduğum için ertelenir mi?

Arayıp sorduğumda sevki başlatsanız dahi kışlaya adım atana kadar herhangi bir tarihte atansanız bile askerlik ertelenir diyor memur ama pek güvenemedim.

16 Temmuz 2019 15:11

fatih ç.
Şef

Sevki başlatmayın bence. Tecil bitse de zorla askere götürme gibi bir durum yok. Atandıktan sonra yaparsınız ya da tecil edersiniz.

16 Temmuz 2019 16:42

Volkan Kaya1
Aday Memur

Sevki başlatmayın bence. Tecil bitse de zorla askere götürme gibi bir durum yok. Atandıktan sonra yaparsınız ya da tecil edersiniz.


fatih ç., 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam, daha sonra problem çıkabilir bu durum, siz bakaya kal diyorsunuz anladığım kadarıyla, ama bakaya kalanların memurluğu sıkıntı olabilir demişlerdi resmi olarak yaklaşık 1 ay önce.

19 Temmuz 2019 11:51

soruso
Aday Memur

İlk atamadan sonra askerliği erteletebileceğimizi söylemişsiniz. Kaç yıl ve nasıl ertelenebiliyor? Herkes faydalanabiliyor mu bu durumdan?

19 Temmuz 2019 12:19

fatih ç.
Şef

1 sene. Dilekçeyle herkes faydalanabiliyor. Ben de yeni erteledim.

Bakaya kalmak memurlukta sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum.

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?