Editörler : Mehmet Balci
16 Temmuz 2019 15:43

black-sabbath
Memur
Dhmi tayin daha zor siz rotasyondan korkmayın ayrıca dhmi iller ıyi değil 1. Atamada tercih yapsanız dhmi daha iyiydi şu anda ankara tigem daha mantıklı
insmuh14, 1 ay önce - Alıntıya git

kardeş sen neyin peşindesin acaba? senin yazdıklarına önce gülüyorum sonra da sinirleniyorum ya cahilsin boş boş sallıyorsun ya da kötü niyetlisin insanları yanlış yönlendiriyorsun.

16 Temmuz 2019 15:49

black-sabbath
Memur

peki hocam bu rotasyon kesin olacak diye bir sey var mı biliyo musunuz aynı anda ceylanpınara da alım yapılıyo görev suresi 10 yılsa ben de 10 yıl oraya gitmeyecegim gibi gorunuyo

İlknur0614, 1 ay önce - Alıntıya git

rotasyon kesinlikle olacak. ayrıca tayin çıkmasa bile söylentisi bile sürekli insanı tedirgin edebiliyor. tabi bu işletmeler için geçerli genel müdürlükte işler farklı yürüyebiliyor ama açın tigem yer değiştirme yönetmeliğini okuyun:

https://www.tigem.gov.tr/WebUserFile/BirimSayfasi/9afe55b0-c74c-13ed-af9a-c4f7cdc0f49f/a5d89e15-05a9-4806-83e1-77c69a2fefaa.pdf

16 Temmuz 2019 15:52

ali0690
Yasaklı
Tabiki DHMİ
16 Temmuz 2019 16:17

tiger006
Memur

ilknur hanım TİGEM in şartlarını bilmiyorum ama Ankara oluyorsa tabiki de orayı yazın. İsterseniz DHMİ de istediğiniz illeri de altına ekleyin. Ben istediğim memlekete atanma durumum olsa tabi ki da orayı yazarım bu tayin görevde yükselme filan işleri de ayrı bir

süreç ve zaman kaybı ayrıca nasıl bir yere düşeceğiniz ve yöneticileriniz de önemli. Belki de yıllarca tayin olamayacaksınız bunu

şuan bilemeyiz. Bu sebeple ben sizin yerinizde olsam memlekete daima öncelik veririm (Ama dediğim gibi TİGEM i tam olarak

bilmiyorum. Olaya sadece il bazında bakarak cevapladım. )

16 Temmuz 2019 19:46

intoksikasyon
Aday Memur
Hocam branş sıralamanız kaç? Bence dhmi sini tercih edin. Tigemin sıkıntılı olduğunu bende duydum.
16 Temmuz 2019 22:17

İlknur0614
Aday Memur

rotasyon kesinlikle olacak. ayrıca tayin çıkmasa bile söylentisi bile sürekli insanı tedirgin edebiliyor. tabi bu işletmeler için geçerli genel müdürlükte işler farklı yürüyebiliyor ama açın tigem yer değiştirme yönetmeliğini okuyun:

https://www.tigem.gov.tr/WebUserFile/BirimSayfasi/9afe55b0-c74c-13ed-af9a-c4f7cdc0f49f/a5d89e15-05a9-4806-83e1-77c69a2fefaa.pdf

black-sabbath, 1 ay önce - Alıntıya git

cok sag olun gorusleriniz icin tesekkür ederim tigemden artık kesinlikle vazgectim alınabilecek bi risk değil

16 Temmuz 2019 22:18

İlknur0614
Aday Memur

ilknur hanım TİGEM in şartlarını bilmiyorum ama Ankara oluyorsa tabiki de orayı yazın. İsterseniz DHMİ de istediğiniz illeri de altına ekleyin. Ben istediğim memlekete atanma durumum olsa tabi ki da orayı yazarım bu tayin görevde yükselme filan işleri de ayrı bir

süreç ve zaman kaybı ayrıca nasıl bir yere düşeceğiniz ve yöneticileriniz de önemli. Belki de yıllarca tayin olamayacaksınız bunu

şuan bilemeyiz. Bu sebeple ben sizin yerinizde olsam memlekete daima öncelik veririm (Ama dediğim gibi TİGEM i tam olarak

bilmiyorum. Olaya sadece il bazında bakarak cevapladım. )

tiger006, 1 ay önce - Alıntıya git

bu asla göze alamayacağım bi durum tesekkür ederim gene de

16 Temmuz 2019 22:20

İlknur0614
Aday Memur
Hocam branş sıralamanız kaç? Bence dhmi sini tercih edin. Tigemin sıkıntılı olduğunu bende duydum.
intoksikasyon, 1 ay önce - Alıntıya git

brans sıralamam 4 2 alımdır merkezide acılan yerler cok kötü sonraki 2 atamaya da güvenemeyeceğim bakanlık desen alır mı almaz mı belli değil. cogu mühendis de dhmiye daha sıcak bakıyo mantıklısı dhmi olacak sanırırm

16 Temmuz 2019 23:08

intoksikasyon
Aday Memur
Hocam bencede dhm çünkü tigem gelme ihtimali %80 sizin. Daha güzel bir ortamda çalışmak daha mantıklı. Peki dhm dan Bakanlığın sözleşmeli alımında geçiş yapılabiliyor mu? Yani gıda tarım alıma çıktı çalışırken buraya tercih yapıp geçiş yapılabiliyor mu?
16 Temmuz 2019 23:10

insmuh14
Aday Memur
Hocam bencede dhm çünkü tigem gelme ihtimali %80 sizin. Daha güzel bir ortamda çalışmak daha mantıklı. Peki dhm dan Bakanlığın sözleşmeli alımında geçiş yapılabiliyor mu? Yani gıda tarım alıma çıktı çalışırken buraya tercih yapıp geçiş yapılabiliyor mu?
ösym üzerinden çıkarsa yapamazsın
16 Temmuz 2019 23:30

intoksikasyon
Aday Memur
ÖSYM üzerinden derken şöyle bence merkezi alım olursa yapamazsın. Bakanlık 4B sözleşmeli alıma çıkarsa yaparsın diye biliyorum ki bu alımda ÖSYM üzerinden olur ama merkezi yerleşme değildir
17 Temmuz 2019 00:32

Mftn

İyi aksamlar benimde 95 puan bu puana ragmen kafam duman çok kararsizim

17 Temmuz 2019 00:39

insmuh14
Aday Memur
ÖSYM üzerinden derken şöyle bence merkezi alım olursa yapamazsın. Bakanlık 4B sözleşmeli alıma çıkarsa yaparsın diye biliyorum ki bu alımda ÖSYM üzerinden olur ama merkezi yerleşme değildir
sözleşmeliden bahsetmiyoruz tabiki 2019/3 ataması şeklinde yapılırsa diye yazıyoruz orman bakanlığı alımıni böyle yapacak tarımda böyle yapabilir
17 Temmuz 2019 01:14

intoksikasyon
Aday Memur
Mühendis alımları genellikle sözleşmeli olur sanmıyorum kadrolu alım yapacagını. Heleki tarım ve orman bakanlığı alımları. Tabiki hayat sizin tercih sizin.
Toplam 34 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?