Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Temmuz 2019 17:18   

İl içi Eş Özrü İkametgah Olur Mu

Arkadaşlar merhaba. Biz eşimle il dışı tayin istedik ve ikimiz de aynı ile atandık. Şimdi birimiz İzmir Kiraz diğeri İzmir Selçuk ilçesine atandı. Ve İzmir Buca'da gerçekten de evimiz var ve hatta eşyaları Bucadaki evimize yerleştirdik. Bugün İzmir İl milli eğitim Şube müdürüyle görüştüm. Bana dedi ki: "Sen istersen kiraz eşin isterse Selçuk açılır sadece. İkametgah Bucada da olsa bu adan kiraz gidip gelemeyeceği için açılmaz (Kiraz Buca arası çok uzak). Fakat benim bildiğim il içi özür grubunda eşin çalıştığı ilçe ve İkametgah açılıyor. Eşim Bucaya gelirse ben Selçuk'a gidip gelebilirim ama o gelmezse ne yapacağız bilmiyorum. İkametgah geçerli değil mi yada olmaz mı?

16 Temmuz 2019 17:19

asaygin
Editor

Atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile atama duyurusu ne derse, doğrusu o dur öğretmenim.

16 Temmuz 2019 17:43

memedinho86
Aday Memur

Atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile atama duyurusu ne derse, doğrusu o dur öğretmenim.

asaygin, 1 ay önce - Alıntıya git

Biliyorum öğretmenim de genelde özür grubu kılavuzu pek değişmiyor ya ondan soruyorum. Çok tedirgin etti şube müdürü beni

16 Temmuz 2019 23:09

deryaarbas
Şef
Hocam hem eşinizin çalıştığı ilçe hem de ikamet ettiğiniz ilçe açılıyor.ben ve eşim farklı ilçelerde çalışıyoruz, ikametimiz bambaşka ilçede. 3 dönemdir istiyorum, çıkmıyor o ayrı
17 Temmuz 2019 11:05

hakandeniz34
Şube Müdürü

Adaletin bu mu dünya derim o da olursa

18 Temmuz 2019 08:04

güneşş33
Aday Memur

Arkadaşlar ben de bir şey sorabilir miyim eşim bir aydır başka ilçede çalışıyo ikametgâhını oraya aldıracak ama sigortası 1 sene olmadı büyükşehirde yaşıyoruz bizim aks sistemine gore tayin hakkımız var mi yoksa yine üç yüz altmış gun sigorta istiyorlar mi bilen var mı acaba teşekkürler

18 Temmuz 2019 11:27

zhr53
Memur

Hocam bu farkli ilceler olayini biz de yasadik eger acik varsa iki ilcede aciliyo ama tabi nufus mudurlugunde ikametgah kaydiniz yapilmis olmasi lazim sistem otomatikman aliyo bize de sube ve ilce mem muduru olmaz oyle sey demisti ama biz iki farkli ilcede calisirken ikamet olan ucuncu ilceye farkli atama donemlerinde atandik es ozrunden

Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce İstanbuldaki sel felaketinde, İBB başarılı bir şekilde hizmet edebildi mi?