Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Temmuz 2019 21:20   

Öğretmen adayları buraya, üçüncü sınıfta KPSS için hazırlık düşünüyorum görüş alışverişinde bulunalı

Evet arkadaşlar,üçüncü sınıfta KPSS ye başlanmalı diye düşünüyorum.Bu arada branş Türkçe. Üçüncü sınıfta genel yetenek genel kültür konularını halledersek,son sene alan ve eğitim bilimleri için Zaman kalır ve daha çok soru çözeriz diye düşünüyorum, sizler ne söylersiniz bu konuda?

16 Temmuz 2019 21:27

memurolm
Memur

3den 4e mi geçtin 3e geçtiysen haftada 10 saat ile derece yaparsın rahat Allah'ın izniyle

16 Temmuz 2019 21:46

türkçeci53
Aday Memur

Üçüncü sınıfa geçtim. Malum son sene okul staj sınavlar zor olur diye düşünüyorum ve üçüncü sınıfta genel yetenek genel kültür derslerine başlamayı düşünüyorum.Umarım doğru bir karar veriyorumdur.

16 Temmuz 2019 21:55

memurolm
Memur

zaten bencede öyle yap neden çünkü sadece hazırlık açısından değil KPSS puanları ilk 2 yıla çıktığından öncesinden haber verilmemişti verilseydi çoğu kişi 3 sınıfta girerdi 2.ci atamanın tercihi bu ağustosda olacak sen tercihe kadar mezun olsan yetiyor ağustosda tercih yaparlardı eylülde göreve başlarlardı tabi puanları yetiyorsa böylede birşey mümkün olabilirdi. Yani demek istediğim haziranda mezun olup eylülde göreve başlamanın bu sene için mümkün yolu 3.sınıfta kpss ye girmek idi. Ama tabi atamayıda tutturmak gerekiyor bu sene tutuyordu ama kimse bilmiyordu 2 yıla çıkacağını puanların geçerlilik süresinin böyle olunca. Belki sanada tutar 4 sınıfta kpss ye girenlerden daha önce göreve başlaman mümkün olabilir. ama 3 sınıftan zaten çok vakit oluyor 2 yıllık kpss puanları geçerli olmasa dediğim gibi 2 yılda hafta 10 saat türkiyede rahat derece yaptırır. Benim hocam vs oradaki öğretmenler 100 gün GY GK eğitim için yetiyor diyor senin 2 yılın var. Ama bence dediğim gibi 2020 kpss de atanacak puanı almaya bak seneye istersen derece kasarsın istersen yatarsın.

16 Temmuz 2019 22:51

türkçeci53
Aday Memur

Teşekkürler, ben bu yıl başlarım genel yetenek kültür derslerinden son sene de alan eğitim bilimleri ne çalışıp sınava girerim inşallah mezun olunca atanırım.

17 Temmuz 2019 09:58

memurolm
Memur

dediğim gibi sen 2020 kpssye gir 2021 e de gir denk gelirse1 dönem erken atanırsın hem hazırlık olur

19 Temmuz 2019 00:28

selamlar43
Aday Memur
merhaba açıkçası bence çok iyi yapmissin 3.sinifta çalışmaya başlama fikriyle bence hiç beklemeden yarından itibaren kendine güzel bir program oluşturarak çalış şuan sınava giren benim gibi bir çoğu keşke 3.sinifta vaktim varken konuların çoğunu en azından eğitim ve gk gy bitseydi diyor benim sana tavsiyem 3.sinifin bitimine kadar eğitim ve gk gy bitir seneye yazın da 3 ayda alanı halledersin 4.sinif başında hem kafan rahat olur hem de bol bol tekrar yapıp deneme çözersin kaynak ararsan da telegramda gruplar var oralardan temin edebilirsin
21 Temmuz 2019 18:24

türkçeci53
Aday Memur

Evet hocam hazır zaman varken değerlendirmek lazım bu yıl yavaş yavaş başlayıp son sene de alanı hallederim deneme soru vs. Çözüp sınava girerim, 2020 kitaplarının çıkmasını bekliyorum o yüzden daha başlamadım ekim ayında çıkıyor, çıkınca başlayacağım artık..yalnız kafama takılan bir soru var acaba konular değişir mi genel yetenek genel kültür için? Çünkü son sınıfta sadece alan çalışacağım.

21 Temmuz 2019 18:26

türkçeci53
Aday Memur

Tekrar kitap almaya gerek olmaz herhalde bir sene için. Değişen bir şey olmaz diye düşünüyorum konu olarak.

22 Temmuz 2019 04:11

sedx
Aday Memur

Arkadaşlar Kpss için Efekt yayınlarının soru bankası var o yeter hocaları İzmir yediiklimin hocaları soru yakalıyorlar instagramdada paylaşıyolar sayfalarını takip edin bir sey kaybetmezsiniz

22 Temmuz 2019 11:34

selamlar43
Aday Memur

Evet hocam hazır zaman varken değerlendirmek lazım bu yıl yavaş yavaş başlayıp son sene de alanı hallederim deneme soru vs. Çözüp sınava girerim, 2020 kitaplarının çıkmasını bekliyorum o yüzden daha başlamadım ekim ayında çıkıyor, çıkınca başlayacağım artık..yalnız kafama takılan bir soru var acaba konular değişir mi genel yetenek genel kültür için? Çünkü son sınıfta sadece alan çalışacağım.

türkçeci53, 1 ay önce - Alıntıya git
merhaba 2020 kitaplarını beklemenize hiç gerek yok çünkü çoğu yayın geçen yılın kitabını sadece ufak değişikliklerle piyasaya sürüyor
22 Temmuz 2019 17:40

türkçeci53
Aday Memur

Eyvallah, değerli görüşleriniz için teşekkür ederim :)

Toplam 11 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?