Editörler : hopaliSafak Vaktii
22 Ağustos 2019 08:16

trt_haber
Aday Memur
Görüşmelerde zam oranlarını tartışmalarını anlamıyorum. enflasyon oranında zam dersin olur biter. Asıl görüşmelerin diğer mali ve sosyal haklar üzerinden olması gerekiyor. vergi dilimleri, maaşlar arasındaki farkların artması, skala ayarlamaları vb.
22 Ağustos 2019 22:57

nietczhe
Memur

Arkadaşlar birşeyi merak ediyorum. Araştırdım ama bulamadım. Daha önceki toplu sözleşme görüşmelerinde memur veya kamu işçisi için hiç hakem heyetine gidildi mi? Ve hükümetin verdiği zamdan hariç farklı bir rakam çıktı mı?

ahmet_cihan, 5 gün önce - Alıntıya git
2012 yılında yine hakem heyetine kalmıştı heyet başkanı Recai Akyel idi. Hükümetin teklifini 1puan artırarak kabul etmişti o sene. Memur-sen kontenjanından giren üye bile hükümet tarafını tutmuştu
23 Ağustos 2019 16:33

uzmanbyn
Aday Memur

2020 6+5, 2021 5+4 benim tahminim

23 Ağustos 2019 21:45

emir mehmet
Şef
5+4,4+3 bence
24 Ağustos 2019 00:37

cagari12
Memur
Sözde zam pazarlığıyla bi sürü laf kalabalığı yapıldı.Oran ne olursa olsun kesinlikle enflasyon altında olacak, yani enflasyon payı ocak ve temmuz aylarında eklenecek.En iyisi Allah ın verdiği nefesi boşuna tüketmeden 0+0 ile başlayalım.Ocak ve temnuz döneminde takdir edilen enflasyon zammımızı alalım.
25 Ağustos 2019 02:32

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı

2020 6+5, 2021 5+4 benim tahminim

uzmanbyn, 3 gün önce - Alıntıya git
Çok iyimsersiniz. 5-4-4-3 çıkar büyük ihtimalle.
25 Ağustos 2019 23:15

cubecan
Aday Memur
Buradaki mesele kazanılan para değil hayat şartlarıdır. Öğretmen olan birinin hayatında maddi manevi sorunları olmamalı bütün ihtiyaçlarını karşılamalı ve kendini iline bilime vermelidir. Tiyatroya gidip güncel dergileri takip etmeli müze gezmeli yeni çıkan kitapları takip etmeli kitap okuma gruplarına katılmalı kısacası her bakımdan kendini donanımlı hale getirmeli. Ama günümüz öğretmenleri kazandığınız maaş neye yetmiyor derken şunu kast ediyor olsa gerek; eviniz var arabanız var daha ne istiyorsunuz? Kültür sahibi olmaya kendimi geliştirmeme gerek yok her sene papağan gibi aynı dersi anlatır çıkarım bitiş zili çalınca koşa koşa eve gider yemek yapar dizimi izlerim zihniyeti için bu maaş gayet ki yeterli olacaktır. Ama ben kendimi geliştireyim diyen için en ucuz kitabın fiyatı 10-15 arası. Bazı müzeler ücretsiz oldu ama özel müzelerin giriş ücretleri can yakıyor. Biraz da gezerek öğrenelim diyen biri için benzin bile cep yakıyor. Ama evde oturanlar mutlu.
Toplam 167 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?