Editörler :
17 Temmuz 2019 13:59   

2019 Sağlık Bakanlığı Alımları Yardımlaşma Konusu Tek Başlık
İyi forumlar Arkadaşlar. 2 hafta sonra klavuzun açıklanması bekleniyor.Bu başlık altında şehirleri konuşabilir, yaşadığımız şehrin tanıtımını yapabilir,şehrin yaşam koşulları hakkında atanmış veya atama bekleyen arkadaşlardan bilgi alabiliriz.Aynı zamanda şehir hastaneleri hakkında bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına güncel bilgi alışverişinde bulunalım. Not: lütfen kişisel tartışmaya girip foruma açılan konuda bilgi kirliliği oluşturmayalım.Güncel bilgiler vermeye dikkat AYRI AYRI ŞEHİR KONUSU AÇMAYIN.
17 Temmuz 2019 14:31

Barkın Kaygalak
Aday Memur

+++

17 Temmuz 2019 20:48

Hemşire hanımmm
Memur
MERSİN : on numara il. Hem birikim yapıp hem de gezip tozabileceğiniz bi il. Toroslar ve şehir hastanesi var. Şehir hastanesi yeni açıldı ve çok donanımlı. Dönerleri hakkında bir fikrim yok ama yaşamak için en ideal yerlerden biri. Gönül rahatlığıyla yazabilirsiniz. Hayat pahalılığı yok. İhtiyaca ve bütçeye göre her şekilde ev bulunur. Şehir hastanesi merkeze uzak ama şehir hastanesinin çevresindeki birkaç mahalle gayet iyi ve genelde en az 20 yıldır aynı muhitte oturanlar var
17 Temmuz 2019 21:56

yasminym
Şube Müdürü
MERSİN : on numara il. Hem birikim yapıp hem de gezip tozabileceğiniz bi il. Toroslar ve şehir hastanesi var. Şehir hastanesi yeni açıldı ve çok donanımlı. Dönerleri hakkında bir fikrim yok ama yaşamak için en ideal yerlerden biri. Gönül rahatlığıyla yazabilirsiniz. Hayat pahalılığı yok. İhtiyaca ve bütçeye göre her şekilde ev bulunur. Şehir hastanesi merkeze uzak ama şehir hastanesinin çevresindeki birkaç mahalle gayet iyi ve genelde en az 20 yıldır aynı muhitte oturanlar var
Hemşire hanımmm, 1 ay önce - Alıntıya git

Önüm aekam sağım solum sahil marina yollar hastane apartmanlar surıyelılerle dolu bunu da ekleyelım. Yolda kaybolup bırıne yol sorsan surıyelı cıkıyor.hastanede de tercüman oldugunu bılıyorlar karsıma gecıp ıkı turkce konusamıyor ama hastanenın tercumanından devletın saglık yardımı ıcın para almak ıcın hastaneye rapor çıkarmak ıcın gelırler. Severek gecen yıl ıller arası tayın ıle geldıgım bu şehre şuan koşarak gıtmek ıcın dua edıyorum ..yazın bunaltıcı nemini söylemeye gerek yok tabi.. ve hastane merkeze uzak cevresındekı bınalar ya eskı ya da yenı yapılanlar ıse hastaneye yakın dıye geregınden fazla pahalı ..ben sahıle yakın yerde oturuyorum aracım ıle gunluk 20 km gıdıyorum ..şehir ucuz evet özellıkle pazarları ucuz meyve sebze cok uygun .

17 Temmuz 2019 22:05

Ebe001
Aday Memur

Önüm aekam sağım solum sahil marina yollar hastane apartmanlar surıyelılerle dolu bunu da ekleyelım. Yolda kaybolup bırıne yol sorsan surıyelı cıkıyor.hastanede de tercüman oldugunu bılıyorlar karsıma gecıp ıkı turkce konusamıyor ama hastanenın tercumanından devletın saglık yardımı ıcın para almak ıcın hastaneye rapor çıkarmak ıcın gelırler. Severek gecen yıl ıller arası tayın ıle geldıgım bu şehre şuan koşarak gıtmek ıcın dua edıyorum ..yazın bunaltıcı nemini söylemeye gerek yok tabi.. ve hastane merkeze uzak cevresındekı bınalar ya eskı ya da yenı yapılanlar ıse hastaneye yakın dıye geregınden fazla pahalı ..ben sahıle yakın yerde oturuyorum aracım ıle gunluk 20 km gıdıyorum ..şehir ucuz evet özellıkle pazarları ucuz meyve sebze cok uygun .

yasminym, 1 ay önce - Alıntıya git
daha önce neredeydiniz acaba memnun muydunuz oradan
17 Temmuz 2019 22:11

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Döneri de benden olsun mersin şehir serviste çalışan hemşireler 500 600 arası yıl sonu 450 falan, riskli birimler 800 1000 arası, şuan bu şkeilde azalır artar değişir o, hastane baya şehrin dışı, otogarn dibinde, merkezle hiçbir alakası yok, haliyle merkez de ev tutan biri hastaneye otobüsle gidip gelmek istedgnde baya yol gidicek, en güzel yanı tantuni :)

17 Temmuz 2019 22:20

yasminym
Şube Müdürü
daha önce neredeydiniz acaba memnun muydunuz oradan
Ebe001, 1 ay önce - Alıntıya git

Daha oncesınde yurfun bir çok yerınde gorev yaptımdogu batı hepsının artıları eksılerı var tabıkı dogıya gıttım doguya karsı önyargımı yıktım batıya gıttım sahlık mudurlugunde gorev yaptım sehır guzeldı ama saglık mudurlugu hıyerarsı mudurlerın koltuk sevdaları meslegınle alakasız işlerın yapılması batıdayım ama mutlu degılımdi yani hepsının bır arada olması zor ama şuan ki istegım batıda bır sehır hastanesınde calısmak . Sehır hastanelerını gorunce devlet kadın dogum hastanelerı saglık mudurluklerı tsm asm vs ne carsa hepsı yetersız gelıyor bunu kendı meslek grubumiçin söyluyorum psıkolog dıyetısyrn cocuk gelısımı uzmanları için sehır hastanelerı calısma koşulları 9-4 kendıne aıt odan poliklinik tarzı hastanı al gorusmeler randevular nöbet yok maaşı bana gore çok şükür gayet guzel ek odeme 600-700 tl arası gıbı gıbı şeyler

17 Temmuz 2019 22:22

yasminym
Şube Müdürü

Döneri de benden olsun mersin şehir serviste çalışan hemşireler 500 600 arası yıl sonu 450 falan, riskli birimler 800 1000 arası, şuan bu şkeilde azalır artar değişir o, hastane baya şehrin dışı, otogarn dibinde, merkezle hiçbir alakası yok, haliyle merkez de ev tutan biri hastaneye otobüsle gidip gelmek istedgnde baya yol gidicek, en güzel yanı tantuni :)

Hayalperesthemşire, 1 ay önce - Alıntıya git

Yok artık yoksa aynı hastanede mıyız? :)

17 Temmuz 2019 22:26

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Yok artık yoksa aynı hastanede mıyız? :)

Haha değiliz, ama aynı bölgenin diğer uç sahil ilindeym :) arkdsm orda çalışıyor ondan hakimim konuya, gelip gördüğüm bir şehir bide orası

18 Temmuz 2019 12:09

Ebe001
Aday Memur
++++
18 Temmuz 2019 13:26

Rabken
Genel Müdür
İstanbul: yaşamak pahalı dışarıya adım atsan para harciyosun. fazlasıyla kalabalık Suriyeliler ağırlıkta. Suriyelilerin olmadigi guzel yerlerde var İstanbul'da degilmis hissi veren oralardada kiralar pahalı. burada yaşayınca burayi gezemiyorsun dısaridan gelip burada benden çok yer gören bir suru insan var. sehir gürültülü. aslında cok guzel ama beşeri unsurlardan dolayı mahvoldu istanbul. döner sermayelerde şöyle söyleyeyim bir arkadasim istanbulda 35 lira yatmis gecen ay birine 800 lira yatmis. 5 lira yatanda var ama ay ay değişiyor bu farklar.
18 Temmuz 2019 16:01

Bensenobizsiz123
Aday Memur
Eskişehir hakkında bilgisi olan?
Toplam 11 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?