Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Temmuz 2019 20:36   

KPS mat 30 soru 30 dk

Arkadaşlar merhaba,

Kpss mat 30 soruyu 30 dk da çözebilen ve 25 net ve üzeri yapabilen var mı? Yapabilenlerin tavsiyesi nedir? Mağdurum biraz bu konuda. Hızlı olmak ve pratikleşmek istiyorum.

17 Temmuz 2019 21:12

cansizsin
Aday Memur

Aynı dertten muzdaribim.

17 Temmuz 2019 21:39

aslanyazilimci
Aday Memur
Ben yaptım ama yaptığımı yapman sanırım çok zor vakit ister baya bende vakit çoktu. Lisans kpss ye girmeden yaklaşık 1.5 yıl önce formasyona yazıldım. Formasyon alırken ufaktan başlayayım hesabı ile matematik kitapları aldım en iyi dersim zaten matematikti belirli konularda eksiğim vardı sadece. Bir konu anlatımlı kitabım vardı üstten çalışıp testini çözerdim ardından 2 soru bankası ve 3 yaprak testten devam ederdim aynı konuya. 100 test bile çözsen takıldığın soru tipleri aynıdır bu yüzden boşlarını çözdürmez isen anlamsızdır sınavda o soru tipi gelir seni bulur hayvan gibi çalıştığın konudan boş bırakırsın. Ve yine çok önemli bir nokta boşunu çözdürüp devam edeceksin ki aynı soru tipini sonraki testte çözüp kavrayasın. Toplu çözdürür isen anlarsın çözümü ama mutlaka unutursun. Benim çözdürebileceğim pek kimse yoktu dershaneye gitmedim. Play store üzerindrn uygulama indirdim soru çözme konusunda yardımlaşıyorsun bu tür çok uygulama var ve bir yerden sonra arkadaş ortamı oluşuyor sanalda. Attığın soruya onlar anında cevap veriyor sende onların attığına anında dönüyorsun. Orada öyle farklı soru tipleri gördüm öyle güzel, pratik çözümler öğrendim ve o kadar çok mat sorusu çözdüm ki karşıma çıkan soru tiplerinin tamamı tanıdıktı ezbere hızlı hızlı çözer hale geldim. Tabi 4 ay azar azar sıkılmadan sadece pekiştirme amaçlı mat çözdüm. Konu bitince baktığın şey kaç doğru kaç yanlış yaptığın olmasın 3 4 dk verdiğin Mat sorusunu doğru yapsan bile doğru sayma başka yerden çaldın süreyi boş bırakacaksın demektir yanlış ile az çok aynı. Mat sorularından uzun olanları elbette var 2 dk bazen fazla verirsin çok iyi olsan bile ama başka mat sorusunda telafi edemediysen kötüsündür. Ve 30 dk da mat çözmek gerçekten çok çalışma çok soru çözme ister.
18 Temmuz 2019 10:47

Birbilinmeyen
Aday Memur
Ben yaptım ama yaptığımı yapman sanırım çok zor vakit ister baya bende vakit çoktu. Lisans kpss ye girmeden yaklaşık 1.5 yıl önce formasyona yazıldım. Formasyon alırken ufaktan başlayayım hesabı ile matematik kitapları aldım en iyi dersim zaten matematikti belirli konularda eksiğim vardı sadece. Bir konu anlatımlı kitabım vardı üstten çalışıp testini çözerdim ardından 2 soru bankası ve 3 yaprak testten devam ederdim aynı konuya. 100 test bile çözsen takıldığın soru tipleri aynıdır bu yüzden boşlarını çözdürmez isen anlamsızdır sınavda o soru tipi gelir seni bulur hayvan gibi çalıştığın konudan boş bırakırsın. Ve yine çok önemli bir nokta boşunu çözdürüp devam edeceksin ki aynı soru tipini sonraki testte çözüp kavrayasın. Toplu çözdürür isen anlarsın çözümü ama mutlaka unutursun. Benim çözdürebileceğim pek kimse yoktu dershaneye gitmedim. Play store üzerindrn uygulama indirdim soru çözme konusunda yardımlaşıyorsun bu tür çok uygulama var ve bir yerden sonra arkadaş ortamı oluşuyor sanalda. Attığın soruya onlar anında cevap veriyor sende onların attığına anında dönüyorsun. Orada öyle farklı soru tipleri gördüm öyle güzel, pratik çözümler öğrendim ve o kadar çok mat sorusu çözdüm ki karşıma çıkan soru tiplerinin tamamı tanıdıktı ezbere hızlı hızlı çözer hale geldim. Tabi 4 ay azar azar sıkılmadan sadece pekiştirme amaçlı mat çözdüm. Konu bitince baktığın şey kaç doğru kaç yanlış yaptığın olmasın 3 4 dk verdiğin Mat sorusunu doğru yapsan bile doğru sayma başka yerden çaldın süreyi boş bırakacaksın demektir yanlış ile az çok aynı. Mat sorularından uzun olanları elbette var 2 dk bazen fazla verirsin çok iyi olsan bile ama başka mat sorusunda telafi edemediysen kötüsündür. Ve 30 dk da mat çözmek gerçekten çok çalışma çok soru çözme ister.
aslanyazilimci, 1 ay önce - Alıntıya git
matematik kpss için kaynak kitap öneriniz var mı acaba
21 Temmuz 2019 13:03

seyyahsu
Daire Başkanı
aslanyazilimci, 1 ay önce - Alıntıya git

uygulama isimlerini paylaşır mısın bir çok var ama güncel değil veya yetersiz

21 Temmuz 2019 13:28

Demdir
Şef

Çok kitap oku mat sorularını okuduğumuzu anlayamadığımız yada geç anladığımızdan süreyi yetiştiremiyoruz soruların çözümüne bakın 4 işlem başka bir şey yok velhasıl sorular kolay bol bol kitap okuyun hızlanmak istiyorsanız ders çalışmasanız da olur temeliniz varsa vesselam

21 Temmuz 2019 23:37

aoztur56
Aday Memur

30 dakikada yapılması çok zor. Diğer derslerden arttırıp matematiğe eklemeniz lazım. Tarih Coğrafya 15-20 dakika sürüyor. Türkçeyi de 30 dakika altı bitirirseniz çok süre kalır matematik için.

01 Ağustos 2019 21:18

aslanyazilimci
Aday Memur
matematik kpss için kaynak kitap öneriniz var mı acaba
Birbilinmeyen, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam bende çok kaynak vardı ama ben genelde yargı yayınlarından çözüyordum. Birden fazla kaynak kullanımı şart. hiçbir kaynak tek başına yeterli değil

01 Ağustos 2019 21:19

aslanyazilimci
Aday Memur

uygulama isimlerini paylaşır mısın bir çok var ama güncel değil veya yetersiz

seyyahsu, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben sorun kalmasın isimli uygulamayı kullandım. Gayet memnun kaldım

10 Ağustos 2019 08:12

Birbilinmeyen
Aday Memur

hocam bende çok kaynak vardı ama ben genelde yargı yayınlarından çözüyordum. Birden fazla kaynak kullanımı şart. hiçbir kaynak tek başına yeterli değil

aslanyazilimci, 4 hafta önce - Alıntıya git
anladim hocam teşekkür ederim kaynağın kalitesi de önemli tabi ben de yargı ve karakutu almayı planlamıştım
Toplam 9 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?