Editörler :
17 Temmuz 2019 23:26   


Merhaba, üniversiteye başlıyacağım.

Merhaba başlıkta belirttiğim gibi üniversiteye başlıyacağım bu sene sınava girdim. Aklımda birkaç soru var cevaplamanızı istiyeceğim sizden.

1. Ben bu sene lise den Sağlık Bakım Teknisyeni olarak mezun oldum. KPSS ile işe girme şansım var mı ?

2. Aklımda yazmayı düşündüğüm birkaç bölüm var. Aranızda bu bölüm hakkında bilgisi olanlar yorumlarda bahsederlerse mutlu olurum ayrıca bu bölümlerin maaş ve atanma konusu hakkındada bilgilendirirseniz makbule geçer.

Bu bölümler:

Anestezi

İlk ve Acil Yardım

Ortopedik Protez ve Ortez

Patoloji Laboratuvar Teknikleri

Radyoterapi

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Bu bölümler ön lisanstır bu arada.

3. ve son soru olarak. 2 senelik bi bölüm okuyup mezun olduktan sonra işe başlayıp üniversite okumak hakkında ne düşünüyorsunuz, benim şuanda öyle bir planım var aranızda bunu yapan/yapmaya devam eden varsa düşüncelerini ve zorluklarını anlatmasını isterim.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler iyi forumlar

18 Temmuz 2019 13:03

Patteskalp
Aday Memur

Güncel

19 Temmuz 2019 02:12

Patteskalp
Aday Memur

Güncel

19 Temmuz 2019 19:21

Patteskalp
Aday Memur

Hala güncel fikri olan yok mu acaba ?

19 Temmuz 2019 20:21

ortradyoloj
Memur

1- sözleşmeli olarak hayır işçi olarak evet

2-3750 net maaş alırsın hepsinde, sayı olarak en fazla alanı yazmaya çalışmalısın kpssde sayı arttıkça puan düşer, kpssde kendine güveniyorsan paramedik ve tgt yazabilirsin yoksa cidden açıkta kalırsın hiçbir anlamı olmaz haberin olsun çok alım yapan bölüm dediğim gibi

3- evet şahsen ben de öyle yapacağım atanıp 2. yıllığımı bitirip açıktan 4 yıllık ayrı bir bölüm okuyacağım sizin atandığınız ilde veya açıktan b,r üniversite olduktan sonra farketmez ama şunu diyeyim okul durumundan güzel yerlere kaçarım kafasındaysan olmaz o eğitim durumundan tayinini isteyemezsin, ayrıca zorluğu yok bir çok kişi nöbet tutup mesailerini ayarlayıp örgün eğitim de olsa ayarlayıp okuluna devam edebiliyor, lisanstan sonra yüksek lisans da yapmayı düşünün (önerim tezsizdir) uğraşa uğraşa 30 yaşından sonra farklı ve iyi bir maaş sahibi olabilirsin kurduğun yuvadaki insanları düşünmek ve parasal olarak güçlü durumda olmak önemli :)

19 Temmuz 2019 20:51

LaCosaNostra
Yasaklı
kardeşim merhabalar öncelikle sağlıkta atamalar olur bir şekilde lakin şartlar her geçen gün biraz daha zorlaşıyor üstelik hemşirelik harici diğer bölümler aşırı düzeyde mezun veriyor senin yerinde olsaydımsağlıktan uzak kalmaya çalışırdım. ben şahsen sağlık yazmayı düşünen kardeşime raylı sistemler yazdıracağım çünkü atanması en kolay bölüm önlisansta ve mezun sayısı cok cok az bunları düşününce o da tamam dedi zaten. yolun açık olsun..
20 Temmuz 2019 15:12

Patteskalp
Aday Memur

Cevaplarınız için teşekkürler

21 Temmuz 2019 15:17

Sedaerzz
Aday Memur

Cevaplarınız için teşekkürler


Patteskalp, 1 ay önce - Alıntıya git
merhabalar ben 2018 mezunuyum ortopedik protez teknikeriyim KPSS'den atamamiz geçen yil 74 e düştü bu sene ben 79 aldım atama bekliyorum henüz sağlık bakanlığı alıma çıkmadı
Toplam 7 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?