Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Temmuz 2019 10:43   

Gk / Gy ve Eğitim bilimlerinde iptal olabilecek sorular?

Arkadaşlar sınavda iptal olmasını veya cevabının değişmesini düşündüğünüz sorular hakkında buradan düşüncelerimizi paylaşabiliriz.

Eğitimde'ki Ornek olay / Problem çözme ve Esasicilik / Daimicilik benim için muallak düzeyi en yüksek iki soru.

19 Temmuz 2019 11:38

mhmet22
Aday Memur

Yanlış yaptığın başka soru var mı? Elimiz değmişken onları da iptal edelim

19 Temmuz 2019 12:02

Max weber
Memur

Yanlış yaptığın başka soru var mı? Elimiz değmişken onları da iptal edelim

mhmet22, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben kişisel cıkarla herhangi bir şey soylemedım. Konuyu çarptırma. Her sınavdan sonra iptal olan 1-2 soru illaki olur.Konuda dikkat edersen düşüncelerimizi paylaşalım dedim.

19 Temmuz 2019 12:42

trkçrkn
Memur

Ben kişisel cıkarla herhangi bir şey soylemedım. Konuyu çarptırma. Her sınavdan sonra iptal olan 1-2 soru illaki olur.Konuda dikkat edersen düşüncelerimizi paylaşalım dedim.

Max weber, 1 ay önce - Alıntıya git
esasiciliğin iptal olabileceğini sanmiyorum o soru dogruydu ama problem ve örnek olay sorularinda bir tuhaflık vardı
19 Temmuz 2019 12:55

çatlakpanda
Aday Memur
Freud fallik dönemde de sıkıntı vardı bence, çünkü sadece açıklamada iki kelimeden dolayı fallik dönem gibi görünüyor. Ama paragrafın genelinde oyun oynama, cinselliğin arka planda olması vurgusu yapılmıştı bence. Gizil dönem diye düşünüyorum.
19 Temmuz 2019 13:08

Demdir
Şef

Ben de Freud sorulduğu dönem sorusunun hatalı olduğunu düşünüyorum erkek çocuk, babasıyla oyun oynuyor bu çocuğun gizil dönemde olduğunu gösterir çünkü freud a göre gizil dönemdeki çocuklar hemcinsi ebeveynleri ile yakınlık gösterir ve onlarla vakit geçirmeyi tercih eder.annesinin çocuğu kutlaması be çocuğun mutlu olması falik dönem de olduğunu düşünmüş soruyu hazırlayanlar fakat soruda gizil dönemi işaret unsur daha baskın

19 Temmuz 2019 18:41

graywolf13
Aday Memur
Esasicilik sorusu kesin doğru artık bu konuyu uzatmaya gerek yok. Ancak örnek olay/problem çözme sorusunda cevap kesin olarak örnek olay. Büyük ihtimalle iptal edilmeyip cevabı değiştirilecektir.
22 Temmuz 2019 09:38

ebrusimsekk
Aday Memur

Ben de Freud sorulduğu dönem sorusunun hatalı olduğunu düşünüyorum erkek çocuk, babasıyla oyun oynuyor bu çocuğun gizil dönemde olduğunu gösterir çünkü freud a göre gizil dönemdeki çocuklar hemcinsi ebeveynleri ile yakınlık gösterir ve onlarla vakit geçirmeyi tercih eder.annesinin çocuğu kutlaması be çocuğun mutlu olması falik dönem de olduğunu düşünmüş soruyu hazırlayanlar fakat soruda gizil dönemi işaret unsur daha baskın

Demdir, 1 ay önce - Alıntıya git
fallik dönemde çocuk annesini mutlu etmek için ve özellikle erkek çocuklar iğdiş edilmekten korktuğu için baba ile özdeşim kuruyorlar. onun gibi traş olmaya çalışıyorlar, babası gibi davtanmaya çalışıyorlar. babaya karşı bir kıskançlık duygusu oluyor çocuğun ama baba ile direk bir çatışmaya girmiyor yada babadan uzaklaşmıyor. gizil dönemde kendi yaş grubu ile kendi cinsinden bireylerle daha fazla vakit geçiriyor. karşı cinse herhangi bir işhi yok çünkü bu dönemde ilgi vücudun hangi bölgesinde bilinmiyor. o yüzden o soru kesinlikle fallik dönem.
22 Temmuz 2019 09:43

ebrusimsekk
Aday Memur
bende bu girişimcilik sorusunda hata olduğunu düşünüyorum. yaratıcı düşünmede öncülleri karşılıyor. yaratocı bireylerde risk alırlar, özgün düşünürler vs. bana kalırsa çok çelişkili bir soruydu ve iki şıkta aynı öncülleri karşıladığı için doğru olmalı diye düşünüyorum. fakat hocalar sanırım 2 yada 4 soruya itiraz etti. o örnek olay problem çözme sorusu alıştırma ve tekrar sorusu girişimcilik yaratıcı düşünme, daimicilik esasicilik yada bu örtük programla ihmal edilen program sorusu. bu sorular şuan çok muallakta.
22 Temmuz 2019 12:25

Ortamkaynak
Aday Memur

Benim iptalini beklediklerim de şu iki soru.

1) ÖSYM: Somut yaşantı - Aktif yaşantı (Yanlış)

Olması Gereken: Soyut yaşantı - Aktif

2) ÖSYM: Buluş

Olması Gereken: Birebir Eğitim veya Alıştırma-Uygulama

22 Temmuz 2019 17:54

34Zeynep23
Aday Memur
Freud fallik dönemde de sıkıntı vardı bence, çünkü sadece açıklamada iki kelimeden dolayı fallik dönem gibi görünüyor. Ama paragrafın genelinde oyun oynama, cinselliğin arka planda olması vurgusu yapılmıştı bence. Gizil dönem diye düşünüyorum.
çatlakpanda, 1 ay önce - Alıntıya git
Aynen net bir soru değildi daha çok gizil dönem gibi duruyor, oedipus, elektra karmaşasına vurgu var mıydı
22 Temmuz 2019 17:58

34Zeynep23
Aday Memur
bende bu girişimcilik sorusunda hata olduğunu düşünüyorum. yaratıcı düşünmede öncülleri karşılıyor. yaratocı bireylerde risk alırlar, özgün düşünürler vs. bana kalırsa çok çelişkili bir soruydu ve iki şıkta aynı öncülleri karşıladığı için doğru olmalı diye düşünüyorum. fakat hocalar sanırım 2 yada 4 soruya itiraz etti. o örnek olay problem çözme sorusu alıştırma ve tekrar sorusu girişimcilik yaratıcı düşünme, daimicilik esasicilik yada bu örtük programla ihmal edilen program sorusu. bu sorular şuan çok muallakta.
ebrusimsekk, 1 ay önce - Alıntıya git
Cevaplara bakmadım, konuşma halkası ve örnek olay vardı ikisi arasında çok kaldım örnek olay yaptım, cevap nedir hocam
23 Temmuz 2019 08:48

ebrusimsekk
Aday Memur
Cevaplara bakmadım, konuşma halkası ve örnek olay vardı ikisi arasında çok kaldım örnek olay yaptım, cevap nedir hocam
34Zeynep23, 1 ay önce - Alıntıya git
hocam o sorudan bahsetmedim cevabı probleme dayalı öğrenme olan soru için örnek olay dedi hocalarımız. sizin dediğiniz sorunun cevabı konuşma halkası.
25 Temmuz 2019 12:59

Muzikogretmen
problem cozmeydi onun cevabi ornek olayda herzaman bir problem sunulmayabilir problem cozmeydi ccp
26 Temmuz 2019 09:03

Demdir
Şef

Sonuçlar açıklandığında iptal edilen veya cvp değiştirilen sorular açıklanacak galiba

26 Temmuz 2019 09:41

Max weber
Memur

Sonuçlar açıklandığında iptal edilen veya cvp değiştirilen sorular açıklanacak galiba

Demdir, 1 ay önce - Alıntıya git

evet öyle oluyor. Sorulara illaki itiraz eden birileri vardır.. SOnuc açıklanınca direk o sayfada iptal varsa o da belirtiliyor

26 Temmuz 2019 16:33

brkckl
Memur

iptal olursa nasıl olacak, 80 değil herkes mesela 79 soru üzerinden mi değerlendirilecek?

Toplam 16 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?