Editörler : Pangaea

Kasvetinrengi
Aday Memur
21 Şubat 2021 02:57

Bu programın orjinali Bilecik?te var sanırım

Eğer ben sağlık yapamam 2-3 ay da Kpss ye bakarım diyorsanız gözünüz kapalı yazın.80 puan çoğu bölüme göre lütuf oldu çünkü.Yazılım bilgisayar bile hikaye bu ülke de..78-80 le atanıp keyfinize bakın

O puanı alamayan da zaten hiç okumasın BİM?e girsin

fenomen10
Aday Memur
03 Mart 2021 16:19

ziraat okuyanlarda değil diğer bölümlerdede var bu sorun . adam dershaneye gitmiyor emek vermiyor çalışmıyor sonra kpss zor iş atama yok diye yakınıyor.. ziraat okuyan bitiren mecbur kpss asılacak sabah akşam eve kapanıp o puanı alacak arkadaş. kolay atanırım diyen arkadaşlarda sağlıkla ilgili bölümlere yönelsinler en çok sağlıkçı alımı var. öğretmenlikte meslek olarak rahat izin durrumu çok ama ondada kpss alan mülakat fln bizden inanaın daha zor.. yok 77 ile atanılmıyor diyen arkadaşlar biraz kasarsa çalışırsa 80 alsınlar mutlaka atanırlar.. emek vermeyen bir zahmet burda yakınmasın işssiz güçsüz kalmaya mahkumlar bu insanlar..biz keyfimizden 3 kere dershaneye gidip atamayla uğraşmadık türkiyenin en doğusunda çalışıyoruz ekmek parası için. bitmez böyle yakınan tipler sen okulunu bitir kpss ye gir 80 puanını al sonra atama bekle elbet oluyor atama..

Asimet
Şef
04 Mart 2021 09:27

İşsiz sayısı 4 5 yıl sonra 60 65 bin olan bölüm.Okumaya değer bulan okusun özelde iş yok.Kpss puanı 78 diyen işin iç yüzünü bilmez memurlara tercih hakkı kapatıldığı için 78 kadar düştü o kararda mahkemelik oldu puanıda her yıl yükseliyor 85+ bulur

bilostar
Memur
04 Mart 2021 12:18

9 yıl oldu mezun olalı kamuda çalışıyorum mezun arkadaşlarımdan işsiz kalan hiç olmadı. hatta en kötüsü benim diyebilirim. özel sektörde olan arkadaşlarım başlarda çok zorluk çektiler fakat şimdi hepsi çok iyi yerlerdeler. Ayrıca okuması çok zevkli bölüm sürekli uygulamalı dersleriniz olur laboratuvar, tarla, sera , uygulama sahası, fuarı, enstitüsü derken nasıl bittiğini anlayamazsınız bile. Her dönem ataması olan bir bölüm. Sosyal imkanları çok fazla. Kesinlikle tercih edilmesi gereken bir bölüm. Üniversite öğrencileri puanlara göre tercih yaptığı için kıymeti bilinmiyor. Yoksa mühendislik bölümlerinin %90 ınından daha itibarlı ve iş imkanı fazla olan bir bölümdür. Kendinizi geliştirir ve derslere odaklanırsanız çok iyi yerlere gelebilirsiniz.

fenomen10
Aday Memur
11 Mart 2021 08:44

sen sanırım puan alamadığın için her konuya muhalefet oluyorsun. mecbur 80 civarı bir puan alacaksın sabahtan akşama oturup 1000 soru çözeceksin. evde yatarak memurlar nette yok alım yok yok puanlar düşmüyor demekle olmaz bu işler. emek ver puanını al bak bakalım atama zamanı nasıl atanıyorsun..

Asimet, 3 yıl önce
İşsiz sayısı 4 5 yıl sonra 60 65 bin olan bölüm.Okumaya değer bulan okusun özelde iş yok.Kpss puanı 78 diyen işin iç yüzünü bilmez memurlara tercih hakkı kapatıldığı için 78 kadar düştü o kararda mahkemelik oldu puanıda her yıl yükseliyor 85+ bulur

ZMblue
Kapalı
11 Mart 2021 13:26

Fenomen10 sen bu kafayla iyi atanmışsın ama bil ki senin zamanının ataması yok. Her yıl puanlar artıyor. Bir bir kaç atamada 85 üstünü görür ziraat mühendisliği. 2-3 yıl atamayı beklerim diyen gelsin okusun bu mesleği.

fenomen10
Aday Memur
11 Mart 2021 14:01

sende bu kafayla çok beklersin atanmayı kardeşim. zm okumuş bitirmiş kişi mecbur kasacak 80-85 alacak. gıda mühendisleride 85-90 ile atanıyor ama çalışan emek veren atanıyor kardeşim. sen bu kafayla çok beklerisn. puanlar düşmüyorsa kasıp çalışacaksın eğer girmek istiyorsan.. dersenki ben ziraat okumayacam kolay atanılan bölüm okuyacam o zaman sağlıkla ilgili yerlere bak.. öğretmenlerde çok atama var ama gy-gk eğitim alan ve mülakat kaç tane aşamadan geçiyorlar ...

ZMblue, 3 yıl önce

Fenomen10 sen bu kafayla iyi atanmışsın ama bil ki senin zamanının ataması yok. Her yıl puanlar artıyor. Bir bir kaç atamada 85 üstünü görür ziraat mühendisliği. 2-3 yıl atamayı beklerim diyen gelsin okusun bu mesleği.

Domperidon
Aday Memur
11 Mart 2021 15:42

Tarım bakanlıği atama yapmıyor gelin anlarsınız

ZMblue
Kapalı
11 Mart 2021 16:32

Fenomen10 karın ağrın nedenmiş belli oldu gıda mühendisi.

Ziraat mühendisliği okumak isteyenler bu mesleği okuyup icra edenden akıl alın.ordan burdan duyumla kendince yorumlama ile saçma saçma konuşanları dinlemeyin size bir tavsiye.

fenomen10
Aday Memur
15 Mart 2021 08:41

karın ağrım yok allaha şükür emek verdim asıldım çalıştım atandım senin gibi yatmadım. gıda müh olduğumu nerden uydurdun o kadar kompleks olmuşunuzki evde oturup çalışmayı unutmuşsun. çalıştığımız kurumda gıda mühendisleriyle veterinerlerle arkadaş ortamında çalışıyoruz senin gibi kötü niyetli görmüyoruz.. örnek verdiğimizi bile nereye çekiyorsun sana hayatında başarılar sürünmeye devam edersin bu kafayla.

ZMblue, 3 yıl önce

Ziraat mühendisliği okumak isteyenler bu mesleği okuyup icra edenden akıl alın.ordan burdan duyumla kendince yorumlama ile saçma saçma konuşanları dinlemeyin size bir tavsiye.

Asimet
Şef
15 Mart 2021 13:01

Vizyonsuzsan ben neyapayım mezun çok özelde işte yok millet napacak sınıva yüklenecek o puanlar 85 üzerine çıkacak haaa 80 le atanıyor demişsinde belli ki bu konuda cahil kalmışsın o atama mahkemelik olldu araştır da öyle konuş ziraatin asıll taban puanı 80 dir işin içinde olanlara sorun pollancalığın lüzumu yok
fenomen10, 3 yıl önce

sen sanırım puan alamadığın için her konuya muhalefet oluyorsun. mecbur 80 civarı bir puan alacaksın sabahtan akşama oturup 1000 soru çözeceksin. evde yatarak memurlar nette yok alım yok yok puanlar düşmüyor demekle olmaz bu işler. emek ver puanını al bak bakalım atama zamanı nasıl atanıyorsun..

fenomen10
Aday Memur
16 Mart 2021 09:06

senin yaşın kadar sınava girdim ben sen mahkemelik alımdan bahsediyorsun. eğer mezunsan özeldede iş yok diyorsan mecbur eve kapanıp dershaneye gidip 80 alacaksın. alamıyorsanda gelip burlarda ağlamayacaksın.. hem çaba verme hemde gel ağla buralarda. şükür ben atandım çalışıyorum ama sabahtan akşama eve kapandım ders çalıştım dersahnede günde 500 soru çözdüm..bu şekilde yakınarak kimse sana birşey vermez çalış al puanını atama bekle..bu dediklerim ziraat okuyan bitiren mezun kişiler için.. senin gibi iinsanlar çok vardı çevremde adam besyo mezunu kitap açmıyor sonra kazanamıyor yok alım az yok işte puanlar yüksek diye etrafta geziyor. bahane üretmek çözüm değil..bırakın bahane üretmeyide oturun kpss çalışın..

Asimet, 3 yıl önce
Vizyonsuzsan ben neyapayım mezun çok özelde işte yok millet napacak sınıva yüklenecek o puanlar 85 üzerine çıkacak haaa 80 le atanıyor demişsinde belli ki bu konuda cahil kalmışsın o atama mahkemelik olldu araştır da öyle konuş ziraatin asıll taban puanı 80 dir işin içinde olanlara sorun pollancalığın lüzumu yok

Esen0646
Genel Müdür
16 Mart 2021 09:13

Bende 81 aldım ama atamanın garantisi yok hala bekliyoruz öğretmen olsam atanmistim. Ama sizin dediğiniz gibi 80 alana da artık atama garanti değil hele tarım bakanlığı tam bir muamma

fenomen10, 3 yıl önce

senin yaşın kadar sınava girdim ben sen mahkemelik alımdan bahsediyorsun. eğer mezunsan özeldede iş yok diyorsan mecbur eve kapanıp dershaneye gidip 80 alacaksın. alamıyorsanda gelip burlarda ağlamayacaksın.. hem çaba verme hemde gel ağla buralarda. şükür ben atandım çalışıyorum ama sabahtan akşama eve kapandım ders çalıştım dersahnede günde 500 soru çözdüm..bu şekilde yakınarak kimse sana birşey vermez çalış al puanını atama bekle..bu dediklerim ziraat okuyan bitiren mezun kişiler için.. senin gibi iinsanlar çok vardı çevremde adam besyo mezunu kitap açmıyor sonra kazanamıyor yok alım az yok işte puanlar yüksek diye etrafta geziyor. bahane üretmek çözüm değil..bırakın bahane üretmeyide oturun kpss çalışın..

fenomen10
Aday Memur
16 Mart 2021 10:25

emek verip çalışıp puanını almışsın tebrik ederim mutlaka alım olacak. şöyle söyleyeyim 2017 de giren kişeler tayin haklarını elde etti ve yeni bir alım olunca yer değiştirme olacak.. 2017 grişli 874 kişi vardı bunlardan çoğu yer değiştirecek alım olur ve o puanla kesin atanırsınız bence. tabi yer beğenmemezlik vs gibi doğu yazmam etmem demzseniz.. şansınız yüksek 81 puanla. bizde şuanda yeni alımı sabırızlıkla bekliyoruz yer değiştirme olacak çünkü.

Esen0646, 3 yıl önce

Bende 81 aldım ama atamanın garantisi yok hala bekliyoruz öğretmen olsam atanmistim. Ama sizin dediğiniz gibi 80 alana da artık atama garanti değil hele tarım bakanlığı tam bir muamma

Asimet
Şef
16 Mart 2021 12:16

Bu arkadaş o kadar emin konuşyorki sınava aldığım puanı biliyor ders çalışırken de başımda beklemiş o yüzden gelmiş nutuk atıyor.Senin gibilerinden çok var aklı olan seni dinlemez zaten
fenomen10, 3 yıl önce

fenomen10
Aday Memur
22 Mart 2021 08:37

kardeş sen ne kafası yaşıyorsun gıda mühendiside veterinerde senin iş arkadaşın. niye gıda mühendisi öcümü. ben ziraat mühendisiyim atandığın yerde gıda mühendisi ve veteriner ile beraber çalışıyorsun, nerden böyle saçma sapan çekememezlik düşmanlık besliyrsunuz anlamıyorum esas sizin gibiler yüzünden bu haldesiniz zaten. birbirinizi yiyeceğinize alım için uğraşın.

ZMblue, 3 yıl önce

Aydems
Şef
22 Mart 2021 15:31

Okunmaz okumayın tavsiye dahi etmeyin, özel çalışma hayatı berbat kamuya giriş sıkıntılı... Akademisyen olarak devam edebileceksiniz rahat edersiniz o da egosu olmayan bir öğretim üyesi olması şartıyla ki bizim fakültelerde pek bulunmaz ar gör Dr kısaca alt kademesini ezmeyen..
Toplam 77 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi