Editörler : E.Kayı Han
22 Temmuz 2019 16:08

siz ne kadar sürede 100 kelimeden fazla yazmaya başladınız

cetinmucahyt, 5 yıl önce

Maalesef bu en başında yanlış öğrenmekten kaynaklı. Klavyeye bakarsanız takdir edersiniz ki ekranda nerede olduğunuzu karıştırırsınız bu da size çok büyük zaman kaybettirir. Bir şekilde uygulama sınavını geçtiğinizi varsayalım katipler duruşmalara çıkar. Hakimin sizi bekleme lüksü yok. Dolayısıyla ne yaparsanız yapın klavyeye bakmamayı öğrenin. Biz ilk f klavye öğrenirken hocamız bize Q klavye üzerinden öğretmişti. Benim hiç f klavyem olmadı mesela. Dolayısıyla harfler aklımda ve kas hafızamda olduğu için bakmaya gerek duymuyorum zaten baksam da klavye q olduğundan bir şey ifade etmiyor. Velhasıl bakmamak gerek hocam. Zamanla oturur umarım.

cetinmucahyt
Memur
22 Temmuz 2019 16:19

Sıfırdan 1.5 ay kurs süresince öğrenme sürecindeydim. Kurs bittiğinde 120 yazıyordum hocam ortalama.

hiçbişeybilmeyen, 5 yıl önce

siz ne kadar sürede 100 kelimeden fazla yazmaya başladınız

22 Temmuz 2019 16:34

kursun katkısı çok oluyor mu yoksa kişinin azmiyle mi alakalı çünkü 1.5 ayda 120 yazılmasına neden oluyorsa çok iyiymiş

cetinmucahyt, 5 yıl önce

Sıfırdan 1.5 ay kurs süresince öğrenme sürecindeydim. Kurs bittiğinde 120 yazıyordum hocam ortalama.

cetinmucahyt
Memur
22 Temmuz 2019 16:40

Kursta hocamız çok iyiydi hakkını yiyemem ancak bu tamamen çalışmakla alakalı. Zaten ben programcılık okudum o bakımdan klavyeye hakimdim. Q da 10 parmak öğrenmeye gitmiştim hoca bize sıfırdan 10 parmak f öğretti. hafta içi sabah 9 öğlen 12 arasındaydı dersimiz. Benimki halk eğitim merkeziydi ankarada gayet işimi gördü yani. Ama çalışmakla alakalı çalışırsanız yaparsınız.

kursun katkısı çok oluyor mu yoksa kişinin azmiyle mi alakalı çünkü 1.5 ayda 120 yazılmasına neden oluyorsa çok iyiymiş

22 Temmuz 2019 16:43

ben halk eğitimin kurs programını bulamadım bakıyorum yok.siz hangisine gittiniz

cetinmucahyt, 5 yıl önce

Kursta hocamız çok iyiydi hakkını yiyemem ancak bu tamamen çalışmakla alakalı. Zaten ben programcılık okudum o bakımdan klavyeye hakimdim. Q da 10 parmak öğrenmeye gitmiştim hoca bize sıfırdan 10 parmak f öğretti. hafta içi sabah 9 öğlen 12 arasındaydı dersimiz. Benimki halk eğitim merkeziydi ankarada gayet işimi gördü yani. Ama çalışmakla alakalı çalışırsanız yaparsınız.

cetinmucahyt
Memur
22 Temmuz 2019 16:43

Ben 2 sene önce gittim sincan halk eğitim merkezine. Bilmiyorum ne programına bakıyorsunuz

ben halk eğitimin kurs programını bulamadım bakıyorum yok.siz hangisine gittiniz

22 Temmuz 2019 16:48

bilgisayar işletmenliği olarak mı geçiyor

cetinmucahyt, 5 yıl önce

Ben 2 sene önce gittim sincan halk eğitim merkezine. Bilmiyorum ne programına bakıyorsunuz

cetinmucahyt
Memur
22 Temmuz 2019 16:53

Hayır direkt f klavye dersi.

bilgisayar işletmenliği olarak mı geçiyor

22 Temmuz 2019 16:54

anladım teşekkürler

cetinmucahyt, 5 yıl önce

Hayır direkt f klavye dersi.

Mervekkkkkk
Memur
22 Temmuz 2019 17:04

Arkadaşlar q dan giricem illa kursa gitmeli miyim evde başladım çalışmaya 90 110 arası yazıyorum sürekli değişiyor arada 80 e bile düşüyor fikir verin lütfen

Mihriye06
Aday Memur
22 Temmuz 2019 21:19

Kurs olarak sen bilirsin ama ben de Q klavyeyim. Günlük 1 saat ayırarak gayet güzel ilerleyebilirsin sınava kadar. Ama mutlaka düzenli hergun vakit ayırman lazim. Qda ilerlemek kursla değil kendi çalışmanla da olabilir. Hergun eski metinlerden 10 20 yazsan kâr sana.

Mervekkkkkk, 5 yıl önce

Arkadaşlar q dan giricem illa kursa gitmeli miyim evde başladım çalışmaya 90 110 arası yazıyorum sürekli değişiyor arada 80 e bile düşüyor fikir verin lütfen

maca1061
Aday Memur
22 Temmuz 2019 22:08

günde 2 saat çalıştığın bir metni en az beş kere yazarak ilerlemeye çalış farkı hissedeceksin

Mihriye06, 5 yıl önce

Kurs olarak sen bilirsin ama ben de Q klavyeyim. Günlük 1 saat ayırarak gayet güzel ilerleyebilirsin sınava kadar. Ama mutlaka düzenli hergun vakit ayırman lazim. Qda ilerlemek kursla değil kendi çalışmanla da olabilir. Hergun eski metinlerden 10 20 yazsan kâr sana.

Mervekkkkkk
Memur
22 Temmuz 2019 22:50

Çalıştığım her metni 5 defa mı yazıyım?

maca1061, 5 yıl önce

günde 2 saat çalıştığın bir metni en az beş kere yazarak ilerlemeye çalış farkı hissedeceksin

adaletçiii
Aday Memur
23 Temmuz 2019 10:17

Ben adalet myo mezunuyum malum 4 dönem boyunca F Klavye dersimiz var ve orda bilgisayardan hiç anlamayan biri olarak 0? dan şimdi 150-170 bandına yükseldim. Zamanla oluyor bide gerçekten azimli olmak gerekiyor.

123asdf
Şef
23 Temmuz 2019 12:14

arkadaşlar bu m5 sitesindeki klavye sınav kısmında sınav görünüm 1 2 uygulama görünümü 1 2 var bunlardan hangisi bizim gireceğimiz klavye sınavının görünümü bilen var mı bir de daha önce girmiş arkadaşlar şunu söyleyebilir mi sınavda puntoyu büyütebiliyor muyuz harfler çok küçük geliyo bana

maca1061
Aday Memur
23 Temmuz 2019 13:00

Evet hem metine hakim olmuş olursun sınavda çıkma ihtimaline hemde pratik yapmış olursun
Mervekkkkkk, 5 yıl önce

Çalıştığım her metni 5 defa mı yazıyım?

23 Temmuz 2019 15:34

kelimeleri yazarkn içinden heceliyor musun yoksa okuyup anında yazıyor musun.hangisi doğru ve hızlı yazmada kolaylık getirir

maca1061, 5 yıl önce
Evet hem metine hakim olmuş olursun sınavda çıkma ihtimaline hemde pratik yapmış olursun

maca1061
Aday Memur
23 Temmuz 2019 22:07

direk yazıyorum başlangıc için hecelemekte olur belli bi hızdan sonra direk yazıyorsun

kelimeleri yazarkn içinden heceliyor musun yoksa okuyup anında yazıyor musun.hangisi doğru ve hızlı yazmada kolaylık getirir

UZLAŞTIRMA
Kapalı
24 Temmuz 2019 08:51

arkadaşlar klavye çalışırken kesinlikle tuşlara bakmayın. ne kadar zorlanırsanızda zorlanın normaldir klavyeye bakmadan yazın. daha sonra klavye alıştırma notlarıyla çalışın google yazın çıkar. belli bir seviye ye geldikten sonra önünüze bir kitap alıp yazın

hayatımsınav33
Aday Memur
24 Temmuz 2019 22:02

bunu bende merak ediyorum bilen varsa aydınlatabilir mi daha önce deneyen arkadaşlar

123asdf, 5 yıl önce

arkadaşlar bu m5 sitesindeki klavye sınav kısmında sınav görünüm 1 2 uygulama görünümü 1 2 var bunlardan hangisi bizim gireceğimiz klavye sınavının görünümü bilen var mı bir de daha önce girmiş arkadaşlar şunu söyleyebilir mi sınavda puntoyu büyütebiliyor muyuz harfler çok küçük geliyo bana

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi