Editörler :
20 Temmuz 2019 09:01   

657/4b sözleşmeli personel sonradan engelli olma durumu ve tayin talebi
arkadaşlar ben 657/4b sözleşmeli olarak 2 yıl önce göreve başladım kronik bir rahatsızlığa tutuldum 1 ay önce halende sözleşmeli olarak çalışmaktayım ve sağlık kuruluna hastalığımla ilgili müracat ettim ve bana %50 engelli raporu verdi ancak sözleşmeli personelin engel durumundan tayin olması açıklanmamış sadece sağlık durumunu bildirir o ilde tedavisinin mümkün olamayacağına dair rapor alınması halinde yer değişikliği yapılır diyor. ben tayin talebinde bulunsam bu durumda ret gelirmi veyahut engelli kadrosuna geçme talep etsem geçe bilirmiyim. çok araştırdım nette kaç gündür bulamadım şimdi bu durumda ben engelli olarak ve halen sözleşmeli olarak çalışmaktayım işimle ilgili problemler yaşarmıyım sonuç olarak zabıt katibiyim duruşmalara çıkamıyorum çalışma arkadaşlarıma karşıda eksik kalıyorum beni aydınlatırmısınız bu kanularla ilgi memurlar net camiası şimdiden teşekkürler
20 Temmuz 2019 09:20

Tnzr
Şef

Tayin talebinin karşılanacağını zannetmiyorum, çünkü gittiğin yerde tedavi v.s gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla.

Engelli kadrosuna istihdam e-kpss ile oluyor fakat çalışırken engelli durumuna düşmek ayrı bir şey diye düşünüyorum. Bu soruyu memurlar.net'e mail üzerinden evraklarınla beraber sorarsan eğer sana daha kapsamlı ve yerinde bir cevap verirler. Whatsapp hatlarına da mesaj olarak sorunu sorabilirsin, mail attığını foruma yazdığını ama ana sayfaya düşecek nitelikte kapsamlı bir cevap istediğini belirtirsin. Görüş verirler, yol gösterirler. Geçmiş olsun.

20 Temmuz 2019 10:41

katipkazandı
Aday Memur

Tayin talebinin karşılanacağını zannetmiyorum, çünkü gittiğin yerde tedavi v.s gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla.

Engelli kadrosuna istihdam e-kpss ile oluyor fakat çalışırken engelli durumuna düşmek ayrı bir şey diye düşünüyorum. Bu soruyu memurlar.net'e mail üzerinden evraklarınla beraber sorarsan eğer sana daha kapsamlı ve yerinde bir cevap verirler. Whatsapp hatlarına da mesaj olarak sorunu sorabilirsin, mail attığını foruma yazdığını ama ana sayfaya düşecek nitelikte kapsamlı bir cevap istediğini belirtirsin. Görüş verirler, yol gösterirler. Geçmiş olsun.

Tnzr, 1 ay önce - Alıntıya git
kanun koyucunun bu konuyu hiç dikkate almamasıda şaşırtıcı
20 Temmuz 2019 11:01

Tnzr
Şef
kanun koyucunun bu konuyu hiç dikkate almamasıda şaşırtıcı
katipkazandı, 1 ay önce - Alıntıya git

vardır mutlaka, kanun yoksa yönetmelik, tüzük olmadı görüş vardır mahkeme kararı vardır. ilk olman imkansız, iyi araştırmalısın

20 Temmuz 2019 11:27

katipkazandı
Aday Memur

vardır mutlaka, kanun yoksa yönetmelik, tüzük olmadı görüş vardır mahkeme kararı vardır. ilk olman imkansız, iyi araştırmalısın

çok araştırdım bulamadım zaten bu konuyu o nedenle açtım belki aynı durumda olan biri vardır bi çözüme ulaşan vardır diye
20 Temmuz 2019 13:48

katipkazandı
Aday Memur
çok araştırdım bulamadım zaten bu konuyu o nedenle açtım belki aynı durumda olan biri vardır bi çözüme ulaşan vardır diye
hiç yokmu bu durumu bilen
20 Temmuz 2019 21:30

katipkazandı
Aday Memur
hiç yokmu bu durumu bilen
yokmu cevap verecek biri
20 Temmuz 2019 21:37

Bugrahan Beyim
Şef
yokmu cevap verecek biri

çok geçmiş olsun kardeşim sen dilekçeni yalnız komisyona değil PGM ye sun kimse önceden bu konuda yorumda bulunumaz sen ver dilekçeni allah kerim

20 Temmuz 2019 23:40

katipkazandı
Aday Memur

çok geçmiş olsun kardeşim sen dilekçeni yalnız komisyona değil PGM ye sun kimse önceden bu konuda yorumda bulunumaz sen ver dilekçeni allah kerim

Bugrahan Beyim, 1 ay önce - Alıntıya git
anladım kardeşim idarenin insiyatifine kalmış diyorsun yani ne çıkcağı bilinmez bir yol anladım kadarıyla
20 Temmuz 2019 23:41

Bugrahan Beyim
Şef
anladım kardeşim idarenin insiyatifine kalmış diyorsun yani ne çıkcağı bilinmez bir yol anladım kadarıyla

aynen öyle yazılı bir kuralı yok mevzuatta dediğim gibi yap sen bakalım

21 Temmuz 2019 12:54

katipkazandı
Aday Memur

aynen öyle yazılı bir kuralı yok mevzuatta dediğim gibi yap sen bakalım

deneyelim bakalım umudum yok ama işte hayırlısı..
21 Temmuz 2019 15:23

Bugrahan Beyim
Şef
deneyelim bakalım umudum yok ama işte hayırlısı..

PGM ye sunacaksın unutma komisyon direkt red çeker yoksa

21 Temmuz 2019 16:11

katipkazandı
Aday Memur

PGM ye sunacaksın unutma komisyon direkt red çeker yoksa

pgm direk nasıl göndercem onay almadan
21 Temmuz 2019 22:41

Bugrahan Beyim
Şef
pgm direk nasıl göndercem onay almadan

direkt yaz iadeli taahhütlü gönder ptt üzerindne

22 Temmuz 2019 01:07

Bila-sebeb
Aday Memur

sözleşmelilerin mazeret tayin başlıklarında malesef engellilik mazereti yazmıyor. sağlık mazereti yazıyor. şayet kadrolu olsa idiniz, hiç gerekçe göstermeden sadece engellilik durumundan dolayı atamanız yapılabilirdi. Gerçi onda da kadro ihtiyaç durumu göz önünde tutulur diyor ya neyse.

Özetle; sözleşmeli personelin engellilik durumundan tayin talebi zor. sağlık mazereti için ise eğitim araştırma hastanesinden rapor isteniyordu bildiğim kadarıyla. ama idare mahkemesine dava açarsanız belki kazanabilirsiniz. Çünkü engellilik durumu önemli bir mazeret.

24 Temmuz 2019 14:42

fer_gezer
Aday Memur

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/is-ve-kadro-talepleri burdan 12. word dosyasını açıp okuyun bende aynı durumdayım, bu görüş yazısına istinaden ben dilekçe vereceğim

25 Temmuz 2019 08:57

katipkazandı
Aday Memur

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/is-ve-kadro-talepleri burdan 12. word dosyasını açıp okuyun bende aynı durumdayım, bu görüş yazısına istinaden ben dilekçe vereceğim

fer_gezer, 1 ay önce - Alıntıya git
dostum ben bakayım buradan irtibatı kesmeyelim özelden numaranı atarsan daha kolay ulaşırız birbirimize istanbuldayım ben
25 Temmuz 2019 21:24

katipkazandı
Aday Memur
dostum ben bakayım buradan irtibatı kesmeyelim özelden numaranı atarsan daha kolay ulaşırız birbirimize istanbuldayım ben
memurlar netten bir cevap gelmedi bende cimer aracılığı ile Devlet Personel Başkanlığına bugün yazdım gelen cevabı buradan paylaşacağım
25 Temmuz 2019 21:28

katipkazandı
Aday Memur

fer_gezer, 1 ay önce - Alıntıya git
sana yazmıştım kafa dalmış kendimden alıntı yapmışım te Allahım ya
18 Ağustos 2019 15:04

katipkazandı
Aday Memur

1 ay oldu memurlar net hiçbir şekilde tarafıma dönüş yapmadı watsapp hattından yazdım okudular ama halen cevap vermediler maalesef
18 Ağustos 2019 15:06

katipkazandı
Aday Memur
dpb ye yazdım ve cevap geldi kurumunuz sorarsa görüş bildirilecek diye güldüm valla kurumum görüş sorarmı hiç bu nasıl bir anlayış çözemedim
Toplam 20 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?