Editörler : supporters.

Yönetici
20 Temmuz 2019 16:56

KPSS hukuk sorularını değerlendirelim

KPSS hukuk sorularını değerlendirelim...

sinanandirman
Aday Memur
20 Temmuz 2019 18:39

Hatırladıklarım cevapladıklarım:

06... plakalı araba - parça borcu

İflas idaresinin üyelerini iflas dairesi seçer

TTK da AŞ de kayıtlı sermaye 100.000 Tl

Komandit şirketin komandite ortağının ismi ticaret unvanında olacak

Öneri kabul sorusu vardı yanlışı soruyordu cevabı uzun ama doğru yaptığımı düşünüyorum

Tapu siciline kayıtlı taşınmazlar

Arazi

Kat mülkiyetine tabi bağımsız bölümler

Taşınmazlar üzerinde kurulan haklar

Ön sözleşme istisna dışında hangi şekilde yapılır Asıl sözleşmenin şekil şartları ile yapılır olacak

Anayasa soruları

TBMM toplantı yeter sayısı 200 milletvekili

Anayasa şekil denetimi 5 gün değil 5 yıl olacak

Medeni hukuk ta

Büyükbaba ile mirasçı olan eşin yasal miras payı 3/4 yaptım.

İcra iflas ta genel haciz yoluyla takip te 5000 TL alacak yaptım. Tahliye rehin ve para borçları dışında genel haciz yoluyla icra takibi olmaz diye hatırlıyorum

Eksik borç sebepsiz zenginleşme sorusu vardı yalnışlıkla gelen para sebepsiz zenginleşme olacak

İki kişinin karşılıklı anlaşarak aldatmaya yönelik...sorusunun cevabı muvazaa olacak

sinanandirman
Aday Memur
20 Temmuz 2019 19:22

Türkiye de yazılan çek ABD de 3 ay içerisinde ibraz edilir

Bono da vadeden 2 gün sonra ihtar çekilir yaptım

İdare Hukuku sorusu

Memurların grev yapma yasağı süreklilik ilkesi gereği kamu işlemleri sürekli olacak

İcra iflas hukukunda geçici aciz belgesi sorusunun cevabını iptal isteyebilir yaptım emin değilim

Ceza hukukunda Türkiye de işlenen suçlar Türkiye de yargılanır da mülkilik ilkesi yaptım

Ceza hukukunda yine daha önceki dava da Cumhuriyet başsavcısı sonra ki duruşmaya hakim olarak katılabilir yaptım emin değilim

Ağır ceza mahkemesinin kararına Yargıtay da itiraz edilir yaptım bunlar da doğrudur inşallah

Yabancı vatandaşların hakları ile ilgili bir soru vardı da verdiğim cevabı unuttum :)

40 sorudan 20 soruyu yazdım

Hakyol10
Aday Memur
21 Temmuz 2019 01:06

Genel olarak beklenenden çok kolaydı basit şekilde youtubedeki hukuk kaynaklarından çalışıp dinleyen biri 30 üstü rahat yapardı.

Hodl
Aday Memur
21 Temmuz 2019 01:43

Arkadaslar bi soru gordum de "anayasa degisiklikleri sekil bakimindan 5 gun" diye ben boyle bir soru hatirlamiyorum.Var miydi boyle bir soru ? 40 soruyu da isaretledim cunku varsa bi terslik var

Hakyol10
Aday Memur
21 Temmuz 2019 08:11

Ben de görmedim böyle bi soru acaba yanlış mı okudum dedim kendi kendime. Şekil bakımından kim iptal davası açar vardı onu hatırlıyorum
Hodl, 5 yıl önce

Arkadaslar bi soru gordum de "anayasa degisiklikleri sekil bakimindan 5 gun" diye ben boyle bir soru hatirlamiyorum.Var miydi boyle bir soru ? 40 soruyu da isaretledim cunku varsa bi terslik var

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi