Editörler : hopaliSafak Vaktii
21 Temmuz 2019 13:06   

Memurken Öğretmenliğe Hazırlanmak.

Hocalarım, şuan Zabıt Katibi olarak görevimin başındayım. Türkçe Öğretmenliği mezunuyum, inşallah bu sene KPSS'ye çalışmayı düşünüyorum ama memur olmamın mülakatta olumsuz olarak düşünüleceğini söylüyorlar. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?

21 Temmuz 2019 14:51

kasirga903
Şef

Söylenenlere kulak asmayın hocam ben de memurum mülakatta kpss puanımın aynısı verildi. Hoş sıralamada değildim ama kimse memur olduğunuz için puanınızı düşürmez sizin.

Hatta komisyondakiler umarım sevdiğiniz işi yaparsınız diye iyi dileklerini bile iletmeyi ihmal etmedi.

21 Temmuz 2019 15:25

ayhan8861
Aday Memur
Bunu söyleyen sizi trollemiş hocam artık mülakat eşittir kpss puanı siz yeter ki atama puanını alın Not:Mülakatta görevli öğretmen
22 Temmuz 2019 12:42

tg2029
Şef

Ben 10 senedir adliyedeyim bu sene atanıyorum öğretmen olarak. Senin dediğin şeyi ilk defa duyuyorum

22 Temmuz 2019 13:03

snoopy the cat
Aday Memur

Memur öğretmenim, ben de bu söylemi çok duydum maalesef. Umarım yanlıştır.

22 Temmuz 2019 13:58

melquades06
Şef

Bu sene mülakata girdim kontenjanda ilk sıralardayım kamuda memurum ve mülakatta KPSS puanımı verdiler yuvarlayarak.. içiniz rahatolsun ..

22 Temmuz 2019 15:26

celil4343
Memur

2009 mezunuyum meslek öğretmeniyim mülakata gittiğimde meslek derslerinin çoğunu unutmuşum bu durumun etkisi ne olur bilen varmı

22 Temmuz 2019 16:58

horanliyiz
Aday Memur

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. İçim rahatladı artık rahat rahat KPSS kasabilirim. Demek ki her denilene kulak asmamak gerek.

22 Temmuz 2019 20:04

Akrep233
Şube Müdürü
hicam bende 9 yıllık polisim ve kpss aynı puan verildi 3 kez girdim.o yüzden çalışın doyleneblere bakmayın
26 Temmuz 2019 00:39

atanankız
Aday Memur
Bunu söyleyen sizi trollemiş hocam artık mülakat eşittir kpss puanı siz yeter ki atama puanını alın Not:Mülakatta görevli öğretmen
ayhan8861, 4 hafta önce - Alıntıya git

hocalarım lütfen cevaplarmısınız hemşirelik lisans mezunuyum yeniden farklı bir lisans okurken sağlık atamasında hemşire olarak atanabilirmiyim lütfen bilen cevaplasın tesekkürler

26 Temmuz 2019 02:31

fatih ç.
Şef

Atanırsınız tabii hocam. Okumanın atamayla bir ilgisi yok. Okurken memur olan arkadailar vardı.

26 Temmuz 2019 10:27

efsun.yasemin
Aday Memur

Bu sene mülakata girdim kontenjanda ilk sıralardayım kamuda memurum ve mülakatta KPSS puanımı verdiler yuvarlayarak.. içiniz rahatolsun ..

melquades06, 4 hafta önce - Alıntıya git

hocam bende kadroluyum ve kontenjan içindeyim. şimdi atandığımızda nasıl bir yol izleyeceğiz ne zaman istifa edeceğiz bir bilginiz var mı ya da ne zaman istifa etmeliyiz??

26 Temmuz 2019 10:39

melquades06
Şef

hocam bende kadroluyum ve kontenjan içindeyim. şimdi atandığımızda nasıl bir yol izleyeceğiz ne zaman istifa edeceğiz bir bilginiz var mı ya da ne zaman istifa etmeliyiz??

efsun.yasemin, 3 hafta önce - Alıntıya git

Bakanlık atama sonuçlarını yayınladıktan sonra ''şu tarihe kadar il milli eğitim müdürlüklerine ya da bakanlığa gerekli evraklar ile müracaat edin'' der ve gereken evrakları yayınlar.. eğer böyle bir duyuru çıkmazsa atanan öğretmenler kendi çabaları ile öğrenir :)) bakanlığa atanılan ile vs başvuru yaparız öğreniriz hocam :)) göreve başlama süreci ise güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra size mesaj ya da arama ile şu gün gelin başlayın derler.. sözleşme imzalamadan yani göreve başlamadan 1gün önce istifa edersiniz ve ertesi gün il milii eğitimde göreve başlamak için imzalarsanız..

26 Temmuz 2019 10:42

efsun.yasemin
Aday Memur

Bakanlık atama sonuçlarını yayınladıktan sonra ''şu tarihe kadar il milli eğitim müdürlüklerine ya da bakanlığa gerekli evraklar ile müracaat edin'' der ve gereken evrakları yayınlar.. eğer böyle bir duyuru çıkmazsa atanan öğretmenler kendi çabaları ile öğrenir :)) bakanlığa atanılan ile vs başvuru yaparız öğreniriz hocam :)) göreve başlama süreci ise güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra size mesaj ya da arama ile şu gün gelin başlayın derler.. sözleşme imzalamadan yani göreve başlamadan 1gün önce istifa edersiniz ve ertesi gün il milii eğitimde göreve başlamak için imzalarsanız..

melquades06, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hocam hemen istifa edip ertesi gün başlayabiliyormuyuz??

26 Temmuz 2019 10:45

melquades06
Şef

Hocam hemen istifa edip ertesi gün başlayabiliyormuyuz??

efsun.yasemin, 3 hafta önce - Alıntıya git

size göreve şu gün başalayın diye tebliğ geldikten sonra, göreve başlamadan en geç 1gün önce istifa eder ertesi gün görev yapacağınız ilde il milli eğitim müdürlüğünde ya da size söylenen yerde -il öğretmen evi de olur- sözleşmenizi imzalarsınız.. süreç doğal akışında ilerler rahat olun:))

26 Temmuz 2019 14:16

efsun.yasemin
Aday Memur

teşekkürler melquades hocam

Toplam 15 mesaj

ANKET
Hükümet, memurlara zam teklifini revize etti... 2020 için 4+4, 2021 için de 3+3 zam teklifi yaptı. Bu teklifi nasıl buluyorsunuz?