Editörler :
23 Temmuz 2019 18:40

Dikkattttt
Aday Memur
Tekrar olarak, biz bu konuyu yargıya taşıyamaz mıyız ?
23 Temmuz 2019 18:42

Dikkattttt
Aday Memur

Bununla ilgili haber yapmıştık

https://www.memurlar.net/haber/833245/polisler-bu-bayramda-da-calisacak.html


ekfo, 1 ay önce - Alıntıya git
Bayramda tekrar yapabilir misiniz
24 Temmuz 2019 10:17

katalzor
Şef

Arkadaşlar Kamu Denetçiliği Kurumuna bu hususta müracatta talepte bulunmanızı öneririm. Kamu Denetçiliği Kurumu talebin yasal dayanağı olmadığı hususnda talebinizi reddetsede bu hususta sene sonunda bu konu hakkında düzenleme yapılmasını isteyebilir. tesadüf eseri bir görev yerimde denk gelen bu kurumda çalışan görevli olumsuz olacağını bilsenizde müracaat edin bununla ilgili düzenleme yapılması hususunda önerilerde bulunduklarını beyan etmişti. Bu hususta yaptığım sonuçlanmamış bir müracaatım var.

24 Temmuz 2019 21:49

Dikkattttt
Aday Memur

Arkadaşlar Kamu Denetçiliği Kurumuna bu hususta müracatta talepte bulunmanızı öneririm. Kamu Denetçiliği Kurumu talebin yasal dayanağı olmadığı hususnda talebinizi reddetsede bu hususta sene sonunda bu konu hakkında düzenleme yapılmasını isteyebilir. tesadüf eseri bir görev yerimde denk gelen bu kurumda çalışan görevli olumsuz olacağını bilsenizde müracaat edin bununla ilgili düzenleme yapılması hususunda önerilerde bulunduklarını beyan etmişti. Bu hususta yaptığım sonuçlanmamış bir müracaatım var.


katalzor, 4 hafta önce - Alıntıya git
Bu tatillerle mi ilgiliydi
22 Ağustos 2019 01:26

katalzor
Şef
Arkadaşlar bu hususta kamu denetçiliği kurumuna başvurmuştum. Onların yolladığı cevapta başvuru yolları tüketilmediği hususu belirtilerek geri gönderme kararı alıp hem bana hem egm ye tarafıma cevap vermeleri için yollamışlar. Egm hukuk müşavirliği dmk 99, 101 hepsinden bahsetmiş. Ayrıca ETK ek madde 21 de içişleri bakanının onayı ile fazla çalışma ücreti verilebildiğini bizim fazla çalışma ücreti aldığımızdan bahsedilmiş. Asıl önemli bir hususa değinmişler. Bu kısmı olduğu gibi yazayım. 2019 yılı merkez yönetim bütçe kanuna ekli (K) cetvelinin III - fazla çalışma çalışma ücreti bölümünün "A - saat başı fazla çalışma ücreti " başlıklı kısmının 5. Madesinde ; her ne suretle olursa olsun, özel kanunlarına göre fazla çalışma ücreti alanlara yukarıdaki hükümlere göre ayrıca fazla çalışma ücreti ödenmez" ifadesinden bahsetmiş. Bu itibarla bayram ve desmi tatiller için ayrıca ödeme yapılabilmesi için yasal düzenleme olması gerektiği belirtilmiş. Geçmişe dönük yaptığım araştırmalarda istifa etmiş kadir özdemir adında emniyet müdürü fazla çalışma ücretinin saat üzerinden verilmesi için mahkeme yoluna gitmiş. DANIŞTAY ONBİRİNCİ DAİRE Esas: 2006/6559 Karar: 2009/6677 nolu kararında bunun maaşla birlikte önceden ödendiğini fazla çalışma ücreti olmadığını görevin zorluğuna binaen tazminat olarak ödendiğinden bahsetmiş. Bu kararı hiç bi yerde bulamadım. Egm den gelen cevapla KDK ya tekrar başvuracam. Bahsettiğim danıştay kararı fazla çalışma ücreti alınmadığını belgeler elinde olan yada bulabilen varsa paylaşabilir mi acaba
22 Ağustos 2019 14:29

Dikkattttt
Aday Memur
Arkadaşlar bu hususta kamu denetçiliği kurumuna başvurmuştum. Onların yolladığı cevapta başvuru yolları tüketilmediği hususu belirtilerek geri gönderme kararı alıp hem bana hem egm ye tarafıma cevap vermeleri için yollamışlar. Egm hukuk müşavirliği dmk 99, 101 hepsinden bahsetmiş. Ayrıca ETK ek madde 21 de içişleri bakanının onayı ile fazla çalışma ücreti verilebildiğini bizim fazla çalışma ücreti aldığımızdan bahsedilmiş. Asıl önemli bir hususa değinmişler. Bu kısmı olduğu gibi yazayım. 2019 yılı merkez yönetim bütçe kanuna ekli (K) cetvelinin III - fazla çalışma çalışma ücreti bölümünün "A - saat başı fazla çalışma ücreti " başlıklı kısmının 5. Madesinde ; her ne suretle olursa olsun, özel kanunlarına göre fazla çalışma ücreti alanlara yukarıdaki hükümlere göre ayrıca fazla çalışma ücreti ödenmez" ifadesinden bahsetmiş. Bu itibarla bayram ve desmi tatiller için ayrıca ödeme yapılabilmesi için yasal düzenleme olması gerektiği belirtilmiş. Geçmişe dönük yaptığım araştırmalarda istifa etmiş kadir özdemir adında emniyet müdürü fazla çalışma ücretinin saat üzerinden verilmesi için mahkeme yoluna gitmiş. DANIŞTAY ONBİRİNCİ DAİRE Esas: 2006/6559 Karar: 2009/6677 nolu kararında bunun maaşla birlikte önceden ödendiğini fazla çalışma ücreti olmadığını görevin zorluğuna binaen tazminat olarak ödendiğinden bahsetmiş. Bu kararı hiç bi yerde bulamadım. Egm den gelen cevapla KDK ya tekrar başvuracam. Bahsettiğim danıştay kararı fazla çalışma ücreti alınmadığını belgeler elinde olan yada bulabilen varsa paylaşabilir mi acaba
katalzor, Bugün - Alıntıya git
Yasal düzenleme de yapılmaz kimsenin işine gelmiyor yani yapacak bişey yok gibi öyle mi
Toplam 26 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?