Editörler :
23 Temmuz 2019 15:35   


Anadolu Üniversitesi Yüksek Lisans

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans alımında yabancı dil istemediği programlarda yabancı dil puanını hesaba katmadan kazananlar sonuç listesini doğal olarak yayınladı.

Ancak kayıt dönemimde "Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü programlarının yabancı dil şartı aranmayantezli yüksek lisans programları kabul koşullarında ?adayın dil puanı varsa %20?si alınarak başarı notu hesaplanır? maddesi bulunmaktadır.Tespit edilen parametre sorunu nedeniyle başarı notları yeniden hesaplanarak listeler güncellenmiştir. Adaylarımızın ilgili programlar için listeleri tekrar gözden geçirmeleri rica olunur." ibaresi ile önceki kazanan listesini iptal edip yeniden puan hesaplayıp yeni liste yayınladı.

Birçok insan bu durumdan mağdur durumda. İnsanlar önce umutlandırılıp ta kayıt için Eskişehire getirtilip daha sonra hayal kırıklığına uğratıldı.

23 Temmuz 2019 18:57

Pawneat
Aday Memur
Liste açıklandıktan sonra listeler değiştiriliyor. Yds puanını girmeyende olabilir başvururken hesaba katılmıyor diye hiç bunu düşünen yok 31 Mayıs'ta yayınlanan ilanın şartları kazananlar açıklandıktan sonra değiştirilmesi ne kadar akıl karı.
23 Temmuz 2019 19:30

mugxin
Memur

Memurlar.net haber yapmalı. Ben haber yap kısmından gönderdim sizler de gönderirseniz belki haber yaparlar.

24 Temmuz 2019 18:18

mugxin
Memur

Şimdide kazananlar listesini tamamen kaldırıp birkaç bölümün olduğu bir liste koymuşlar.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?