Editörler :
24 Temmuz 2019 01:07   

4B'li Personel Askerlik Dönüşü Problemi

Bedelli Askerlik terhis tarihimi müteakip ilk pazartesi günü bağlı olduğum il Valiliğine başlama dilekçemi yazdım. Vali Olur'u henüz imzalanmadı ve işe başlama işlemlerim nihayete ermedi.

Ayın 22'sinde dilekçe verdim ve 26'sında imzalanırsa şayet ben maaş hesaplarken hangi tarihi esas alacağım?

İkinci tarih esas alınırsa hak kaybı oluyor çünkü.

24 Temmuz 2019 10:35

smllztrk
Aday Memur

Aslında sizin dilekçe yazmalık bir işiniz yoktu 21 gün ücretsiz izinli sayılmanız gerekiyordu. Bunun ile alakalı kanun var 1111 sayılı askerlik kanunu google yazın bedelli askerlik için çıkarıldı.

28 Temmuz 2019 08:23

eses.army
Aday Memur
Ben de dilekçeyi 22sinde verdim ama hala çağrılmadim. 4A li 2 is arkadasim cagrildi ama benim yazi hala gelmemiş
28 Temmuz 2019 09:42

Hidayet1523
Şef
Dilekçeyi verdiğiniz tarih esas alınır. İdare de geçen süre seni etkilemez.
28 Temmuz 2019 23:08

eses.army
Aday Memur
Etkilemez derken dilekceyi verdiğim günden itibaren parami alabilir miyim
28 Temmuz 2019 23:25

kadir.hm
Aday Memur
Bu konu gerçekten sıkıntı herşey personel müdüründe bitiyor konuyu başkana nasıl anlatıyorsa iş öyle yürüyor..
29 Temmuz 2019 15:55

Brusk76
Aday Memur
Bu konu gerçekten sıkıntı herşey personel müdüründe bitiyor konuyu başkana nasıl anlatıyorsa iş öyle yürüyor..
kadir.hm, 4 ay önce - Alıntıya git
ücretsiz izin alıp vazifeniz bitince göreve başlayacaksınız.
29 Temmuz 2019 17:42

Bugrahan Beyim
Şef

Aslında sizin dilekçe yazmalık bir işiniz yoktu 21 gün ücretsiz izinli sayılmanız gerekiyordu. Bunun ile alakalı kanun var 1111 sayılı askerlik kanunu google yazın bedelli askerlik için çıkarıldı.

smllztrk, 4 ay önce - Alıntıya git

4b de ücretsiz izin diye bir olay yoktur idari izin vardır onu da ancak kurum amiri verir

29 Temmuz 2019 18:46

Khalasar
Şef

4b de ücretsiz izin diye bir olay yoktur idari izin vardır onu da ancak kurum amiri verir

Bugrahan Beyim, 4 ay önce - Alıntıya git

Bunun için özel kanun çıktı işte, ücretsiz izin sayılacak.

Toplam 8 mesaj

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?