Editörler : supporters.
27 Temmuz 2019 11:44

Doğuda çalışan öğretim görevlisi 5 yıl sonra istediği yere gecebilsin

bütün kamu kurumlarında 3+1 ya da 4+2 var ama akademisyenlerde tayin hakkı Yok. bu adil değildir. adam doğuda çalışsın doktoraya git gel yapamasin bir ömür üniversite de derse gir çık ohh ne ala! buna biz akademisyenler olarak bir el atmamiz lazım. sivil toplum örgütleri bizi unutmuş. biz kendimizi devlete hatirlatmamiz lazim.

ziemlich
Memur
27 Temmuz 2019 12:44

Hoş geldiniz....

turkmaned
Memur
28 Ağustos 2019 00:51

Üniversiteler özerktir. Merkezi bir birim tarafıdan belirlenmez kadroları. O yüzden tayin olmaz. Siz doğuda en düşük nitelikteki kişileri bile işe alan bir üniversiteye girip, oradan merkezi ve yüksek nitelikli kişileri alan bir üniversiteye geçemezsiniz. Bu eşyanın tabiatına aykırı. Üniversiteler denk değil. Kadro koşulları farklı. Koşulları sağlarsnaız, açtıkları ilanlara başvurup değiştirebilirsiniz kurumunuzu. Yoksa diğer türlüsü şark kurnazlığı olur.

cicekkokusuu
Aday Memur
30 Ağustos 2019 14:52

Akademisyen devlet üniversitesine memur statüsünde atanır fakat yaptığı iş doğası itibariyle herhangi bir kamu kurumunda çalışan ve hemen hemen aynı işleri yapan bir memur gibi değildir. (Bazı memur pozisyonları için aynı şey geçerli değil elbette) Birçok kamu görevini Türkiye'nin neresine giderseniz gidin aynı şekilde yaparsınız. En azından işin niteliği aynıdır, sadece koşullar biraz daha zor ya da kolay olabilir. Üniversite eğitimi ve akademik üretim böyle bir şey değildir (uzun bir konu). Diğer memurluklar gibi becayiş, rotasyon ya da tayinler olmaz. Üniversiteler özerktir ve özerk kalmalıdır. Kendinizi geliştirip; yani iyi yayınlar, çalışmalar yapıp gerekli koşulları sağlayıp çok iyi olduğu düşünülen üniversitelere elbette geçiş yapabilirsiniz. Bu da sizin azminize, disiplininize ve şansınıza bağlı.

30 Ağustos 2019 20:51

Üniversiteler özerktir ve birbirlerinden bağımsızlardır. Öyle, merkezi idari vesayetle tayin sistemi mi istiyorsunuz yani?! İşinize gelince bilimsel özerklik-bağımsızlık; gelmeyince de merkezi vesayet betimlemesi olan merkezi tayin sistemi! Talebinizi makul ve eşyanın tabiatına uygun bulmuyorum, kusura bakmayın. Şöyle olabilir; kendinizi geliştirirsiniz, bilimsel yayım ve çalışmalarınızla öne çıkıp, istediğiniz başka ildeki üniversiteye, kişisel olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Kalın sağlıcakla.

31 Ağustos 2019 19:05

Dedikleriniz de haklısınız. zaten konu başlığı açarken soru amaçlı acmadim akademik camiadaki arkadaşlar destek olsunlar ses duyuralim diye actim.
DoksanıncıKöyden, 5 yıl önce

Üniversiteler özerktir ve birbirlerinden bağımsızlardır. Öyle, merkezi idari vesayetle tayin sistemi mi istiyorsunuz yani?! İşinize gelince bilimsel özerklik-bağımsızlık; gelmeyince de merkezi vesayet betimlemesi olan merkezi tayin sistemi! Talebinizi makul ve eşyanın tabiatına uygun bulmuyorum, kusura bakmayın. Şöyle olabilir; kendinizi geliştirirsiniz, bilimsel yayım ve çalışmalarınızla öne çıkıp, istediğiniz başka ildeki üniversiteye, kişisel olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Kalın sağlıcakla.

sixfeetunder
Şube Müdürü
02 Eylül 2019 09:51

Hımm... Rektörün merkezi atandığı, bölüm açma kurallarının/personel alım ölçütlerinin merkezi belirlendiği, doçentliğin merkezi verildiği bir ülkede personel hareketliliği merkezi olunca üniversitelerin bir anda özerk olduğu akla geliyor...

Ülkede (çalışarak yer değiştiren kişi sayısı/torpil ile yer değiştiren sayısı) oranının 0'a yaklaştığı gerçeğini göz ardı eden diğer yorum için de daha fazla bir şey demek istemiyorum...

DoksanıncıKöyden, 5 yıl önce

özbek10
Aday Memur
02 Eylül 2019 23:41

Doğu batı rotasyonu talebi yada ihtiyacı olan hocaları anlıyorum. Ama buna olumlu bakamayacağım sanırım. Bundan önce aile birliği gerekçeli rotasyon hakkımızın olması gerektiğini düşünüyorum.

özbek10
Aday Memur
29 Ocak 2020 14:31

+

30 Ocak 2020 00:13

Öğretim görevlisi kpss ile atandı ve tayin istiyor herhalde, sanki gitmek zorundasın dediler.

gece gece güldürdünüz.

Dersiniz ki rotasyon hakkı verilsin ona tamam ama madem zor geliyor düz memurluğa geçin.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi