Editörler : gubaz
27 Temmuz 2019 17:05   

Göreve iade olduk derken

öncelilkle hepimize geçmiş olsun devletimiz er ada geç at iziyle it izini mutlaka ayırt edecekdir.kısaca durumumdan bahsedeim tsk personeliim.darbe girişimine katıldım iddasıyla tutuklandım bakan onayı ile 667 khk dayanarak ihraç edildim.17 ay cezaevinde kaldıkdan sonra tahliye olup savcının beraat mutalası vermesiyle 2018 de 222-c den beraat ettım.savcılık feto ile iribatı iltisakı bulunamamışdır diyerek berat ettık.karara mdahil kurum avukatları itiraz etti.dosya 2018 nisandan beri istinafta.bu arada idare mahkemesine açmış oldugum davayı kazandım mahkeme işlemi iptal edip görevime iade edip geriye dönuk haklarımı yasal faızle ödedi atamam yapıldı.8 aydır çalışıorum bu kararada msb itiraz etti.gerekcesinde 15 emmuz gecesi kışladan çıkmıştır diyor.başkada birşey idda edip sunamıyor.gecen hafta istinaf ara karar vermiş kurumlardan benım eşim annem babam kardeşim hakkında fetö ıle ilgımız olup olmadıgını mit.emniyet isıhbarat malıeyeye yazı yazmış buraya kadar sorun yok şukur bu örgutle hiçbir baglanımız aılecek yok.ilk mahkemece verilen işlemin iptali ve ödenenen haklar açısından isinaf bu kararı bozabılırmı hukıkı yardım açısında bilen arkadaşlardan yardım rıca ediyorum

27 Temmuz 2019 17:43

Nakloviras
Aday Memur
İstinaf genellikle prosedür gereği açılıyor. Etkileyeceğini hiç mi sanmıyorum.
28 Temmuz 2019 16:18

asi_sevecen06
Aday Memur

aksi bir kararda geriye dönuk ödenen paralar iade edilirmi yoksa karar kesinleşinceye beklermi

30 Temmuz 2019 17:01

Nakloviras
Aday Memur
Karar kesinleninceye kadar beklenir ve parayı ödemek zorunda olursunuz.
01 Ağustos 2019 00:56

asi_sevecen06
Aday Memur

karar nerde ve nasıl kesinleşiyor peki ilk mahkemedemi danışadamı lutfen cvp

24 Ağustos 2019 15:51

edrt
Aday Memur
Mahkemeniz hakkında bir gelişme var mı. Bende bire bir sizinle aynı durumdayım. Beraat sonrası iade ama kurum itiraz etti dosya istinaf ta. Bilgi alışverişinde bulunabiliriz.
26 Ağustos 2019 13:01

muratgun922
Daire Başkanı

bu ne arkadaş yaww adam suçsuz günahsız bir buçuk yıl yatmış cezaevinde vah vahh ülkedeki adaletin haline. Benim tek anlamadığım nokta şu: Bir ülkenin cumhurbaşkanı nasıl oluyor da bu işlerden HATA ETTİK deyip sıyrılıyor. yani kabul ediyor 15 temmuz gecesi ölen 251 kişinin sorumlusu da hata edenler. 2004 - 2011 arasında TBMM ye fetullah gülen cemaatinin ülkemizdeki yapılanmasının araştırılması için 4 kez önerge verilmiş 4 kez akp tarafından reddedilmiş. benim gözümde 15 temmuz un sorumlusu tamamen AKP hükümetidir.

19 Eylül 2019 11:17

edrt
Aday Memur
Merhabalar bende darbe davasında yargılanıp beraat ettim. Sonrasında idare mahkemesini kazanıp iade oldum. Şu an uzman çavuş olarak görevime devam ediyorum. Msb karara itiraz etti dosya istinaf ta. Sizin dosyanız ne durumda istinaf mahkemesi karar verdimi. Bizden önce iade olan bir arkadaşın iade kararını bölge idare mahkemesi bozdu ve tekrar ihraç edildi. Yatırılan parayıda geri istediler.
Toplam 7 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?