Editörler : hopaliSafak Vaktii
28 Temmuz 2019 18:37

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Ben de 72 net bekliyorum ateşten gömlek ve poştş parodi sorusu hatalı benim eğitimim de eyi geçti alım olursa bu sene atanırım

Beyhanbayık, 3 ay önce - Alıntıya git

O kadar çelişkili soru varken tam 72 net geleceğini söylemen garip.Ayrıca 72 doğru ve 3 boşun olması lazım 72 net gelmesi için,bu da biraz ilginç bir durum.

28 Temmuz 2019 18:52

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

65 net ve üstü gelenler sadece Öabt puanı olarak ortalama 90 puan ve üstünde sıralanacaklar bence.İlk sınavdan da(p10 puanı) geçen senenin hesaplamasına göre 78 puan civarı bekleyenler sınav geçen seneye göre bariz zor olduğu için onu 80 puan olarak hesaplasın.80 puan ilk sınavdan ve Öabt 65 net ile 90 puan ikinci sınavdan,al sana 85 civarı P121 puanı ve 500-600 kişilik bir atamada büyük ihtimalle atanır bu kişi.

Bu sene ekonomik kriz yüzünden en fazla toplam 10 bin atama ve 500-600 edebiyatçı ataması bekliyorum ben.Ne yazık ki gerçekçi rakamlar bunu gösteriyor!

28 Temmuz 2019 18:54

üskühat
Aday Memur

Japonca

28 Temmuz 2019 18:58

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Bu arada geçen yılın edebiyat ataması büyük ihtimalle 84 puanda kapatacağı için bu sene için taban puan olarak 85 civarını verdim.Çünkü puanlar 2 yıl geçerli ve geçen sene sene 84 civarı puan alıp bu sene atanamayacak olanları da geçmek gerekiyor.

28 Temmuz 2019 19:04

Beyhanbayık
Kapalı

Bir cümleme karşılık bu kadar emek vermen de kuyruk acısı sanırım

28 Temmuz 2019 19:20

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Bir cümleme karşılık bu kadar emek vermen de kuyruk acısı sanırım

Beyhanbayık, 3 ay önce - Alıntıya git

Kuyruk acısı değil, 72 net yapmış adam öyleyse biz yandık bittik diye düşünecek buradaki birçok kişi o yüzden bu şekilde yazdım.Madem tam 72 net bekliyorsun öyleyse 72 soruyu da hatırlıyorsun demektir.72 soruyu olmasa da verdiğin 72 cevabı buraya yaz senin hesabına 100 lira göndermeye yemin ediyorum.

28 Temmuz 2019 19:34

ChilekeshM
Aday Memur

Arkadaşlar kim hangi soruyu hatırlıyorsa yazarsa birbirimize daha cok yardımcı oluruz (konu başlığından da anlaşılacağı üzere). Henüz kitapçıklar bile yayınlanmamışken kim kaç net yapmış pek ilgilenmiyorum.

28 Temmuz 2019 19:43

Edebliyat
Aday Memur
Bi soru vardı kelime tahlili sorusu anta yaptım
28 Temmuz 2019 20:17

Beyhanbayık
Kapalı

Her sınavda birileri iyi yapar burada o kadar öğretmen arkadaşımız yazıyor söylediğim netler sadece senin öi zoruna gitti anlamadım ayrıca yüz liran da amma kıymetliymiş sınava giriş ücreti 240 liraydı kendin o parayı benim için harca

28 Temmuz 2019 20:58

34Zeynep23
Aday Memur

Ahmet Vefik Paşa(Secere-i Türk)

Nehcül Feradis(Kırk Hadis)

Milton(Kaybolmuş Cennet),17 yüzyıl,David Copperfield(C.Dickens)

Düşten Güzel ( 2. Yeniye ait olmayan eser)

Küçük Ağa

Kalpaklılar(Samim Kocagöz)

Saatleri Ayarlama enstitüsü-Benim Adım Kırmızı

Modern Roman(Joyce,Kafka)

Ahmet Mithat Efendi

Halit Ziya Uşaklıgil

Figani-Ruhsati

Niyazı Mısri

ekonomi.çoh.eyi, 3 ay önce - Alıntıya git
Dertli-Ruhsati telli sazlar
28 Temmuz 2019 21:00

34Zeynep23
Aday Memur

Kutadgu Bilig sorusu tecrübe miydi arkadaşlar?

acziyetsahibi, 3 ay önce - Alıntıya git
Tecrübeydi
28 Temmuz 2019 21:21

acziyetsahibi

Hocam ben de öyle yaptım fakat emin olamadım, o yüzden sizlerden fikir almak istedim; sağ olun.

28 Temmuz 2019 23:03

Edebliyat
Aday Memur

Arkadaşlar ben Mehmet Rauf ile Halit Ziya arasında kaldım ruh tahlili yazınca soruda Mehmet Rauf yap

28 Temmuz 2019 23:21

dertlidiyorki
Aday Memur

Dede korkut

Çiçek

Bakıcı

Dertli-ruhsati

Hançerli hanım

Nabi hayrabat

Nehcul feradis

Camiut tevarih

Lisans tayr

Hatibi (bahar ile başlayan eser eşleştirme idi ama yanlış olabilir )

Küçük paşa

Yayılma kuramı(?)

Egzistanyalizm (?)

Ahmet mithat efendi , ferit edgü

Celal mukaddimesi-tahribi harabat(?)

Melih cevdet anday

Memduh şevket esendal, Ahmet vefik paşa

Halid ziya, Ismet özel ,Nazlı eray, Nezihe meriç, Pendname

Yaşının geçmesi

Düşten güzel (2. Yeni olmayan )

Akademik düşünme (?)

Öğrencilere konuyu tekrar anlatma

28 Temmuz 2019 23:33

Edebliyat
Aday Memur

Ben de egzistansiyalizm yaptım çünkü ppstmodernistler bu akıma göre eser verdiler. Öyle düşündüm kafka bu akımın öncüsü aynı zamanda yanlış olabilir ama

29 Temmuz 2019 00:15

bardamuu
Kapalı

Hocam elma motifli soruyu ne yaptınız? bir de yazılanların haricinde benim hatırladıklarım da alana özgü becerilerden değildir sorusu akademik okuryazarlık olacaktı, gül-i sadbergli soru vardı Ahmet paşa o yanlıştı, hatiboğlu bahrü'l hakayık doğru çünkü

29 Temmuz 2019 00:28

bardamuu
Kapalı

Garip akımı sorusu : Eski bir sevdadan kurtulmuşum;

Artık bütün kadınlar güzel;

Gömleğim yeni,

Yıkanmışım... olandı. telmih sorusu vardı İsa peygamberin olduğu bir beyit verilmiş, aşağıdakilerden hangisinde aynı edebi sanat vardır gibi sanırım onun cevabı da içinde yed-i beyza geçen beyit olacak (Hz. Musa) Lisan-i Osmani’nin Edebiyatı Hakkında Bazı Mülahazalar - Celal Mukaddimesi yaptım bir soruyu da yanlış anımsamıyorsam..süleymaniye'de bayram sabahı sorusu vardı bir de ne işaretledim anımsayamadım

29 Temmuz 2019 00:36

bardamuu
Kapalı

bir de sanırım kıyafetname sorusu vardı

29 Temmuz 2019 00:51

34Zeynep23
Aday Memur

Hocam elma motifli soruyu ne yaptınız? bir de yazılanların haricinde benim hatırladıklarım da alana özgü becerilerden değildir sorusu akademik okuryazarlık olacaktı, gül-i sadbergli soru vardı Ahmet paşa o yanlıştı, hatiboğlu bahrü'l hakayık doğru çünkü

bardamuu, 3 ay önce - Alıntıya git
Realist halk hikayesinden Hançerli Hanım hikayesi miydi
29 Temmuz 2019 01:12

bardamuu
Kapalı
Realist halk hikayesinden Hançerli Hanım hikayesi miydi
34Zeynep23, 3 ay önce - Alıntıya git

ben de hançerli hanım dedim ama emin değilim hiç çünkü hikayenin başında elma/derviş motifi yok az evvel berat alptekin'in halk hikayelerinin motif yapısına baktım işin garibi hançerli hanımda da bulamadım kafam karıştı

Toplam 148 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?