Editörler : hopaliSafak Vaktii
01 Ağustos 2019 12:38

Karmahoca

Merhaba arkadaşlar süreç temelli yazma sorusunun cevabı metni paylaşma olması gerekmez miydi mesela o soru da hatalı değil mi

01 Ağustos 2019 12:53

Mustafa.67
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar süreç temelli yazma sorusunun cevabı metni paylaşma olması gerekmez miydi mesela o soru da hatalı değil mi

Karmahoca, 3 hafta önce - Alıntıya git
Bende öyle düşünüyorum bende arkadaşlarıyla paylaşma cevabını yaptım Şahsen emindim
01 Ağustos 2019 12:56

Kbr65
Aday Memur
Arkadaşlar benim ilk sınavım kötü. alan 40 net eğitim 48 gky 42 net atanma ihitimalim var mı sizce ?
01 Ağustos 2019 12:57

Kbr65
Aday Memur

Karmahoca, 3 hafta önce - Alıntıya git
Bi kaç sorunun hatalı oldugunu bende düşünüyorum fizikten kaldırma kuvveti sorusu çocuk edebiyatı dil gelişimi sorusu mesela 2-4 olduunu sanıyordum ama 4-6 yaş arasıymış ve bende paylaşma yapmıştım ama yanlış kabul edildi cevaplar
01 Ağustos 2019 13:21

pocrm
Kapalı

Peki sizce kaç olur Hocam alan ortalaması.

78955715, 3 hafta önce - Alıntıya git

Bende 75 sorunun yarısı olan 37,5 i yukarı çıkacağını düşünmüyorum. Bu kadar fazla kişinin girdiği sınavda o kadar yüksek ortalama olmaz. Olur diyen arkadaşlar vardır o zaman onlara ösym hemen hemen her yıl aynı güçlükte sınavlar yapmasına rağmen geçmiş yıllarda neden olmadı diye sorarım.

01 Ağustos 2019 13:26

Sınıfogretmeni59

GKGY 70 Eğitim 55 alan 46 sizce nasıl arkadaşlar? 2.senem .

01 Ağustos 2019 13:26

Karmahoca
peki hatalıysa cevap düzeltilir mi yoksa o sorular iptal edilip mi değerlendirme yapılır
01 Ağustos 2019 13:30

alexiszorba53
Aday Memur

Yaw dalga mı geçiyorsunuz. İyi niyetle okumaya çalışıyorum ama şu netleri yazıp nasıl moralim bozuk diyorsunuz. İnsanlara küfür gibi geliyor

pnrakm, 3 hafta önce - Alıntıya git

merhaba öğretmenim, emin ol ki hiçbir art niyetim yok. İlk senem olduğu için heyecanlı ve stresliyim.

01 Ağustos 2019 14:45

fenderen

egitimin de gkgyin pek etkisi yok öabt kadar öabt den 50 yapan atanır çok rahat

01 Ağustos 2019 16:32

Sulekrt

Bende cok yuksek olacagini dusunmuyorum Ortalamalarin.40 ve ustu yapan atanir bence

01 Ağustos 2019 16:44

Anıl m.
Aday Memur
Arkadaşlar ben ortalamanın maksimum 30 olacağını düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Türkçe ve matematik geçen yıla göre bi tık daha kolay gibiydi ama fen ve alan eğitimi sorularının artması ortalamayı iyice düşürecektir bence. Ayrıca alan eğitimi soruları zor ve şıkları çok çelişkili geldi bana. Benim alan 38 net ve p 10 77 civarı gelecek. Ben umutluyum yine de kendi adıma. Umarım her şey gönlünüzce olur hocalarım.
01 Ağustos 2019 17:18

heygirl34
Şef

Branş kontenjanı ve tercih yapan sayısı sitede var. çok güzel olmuş.

https://www.memursite.com/2019/07/sozlesmeli-ogretmenlik-tercih-ekran-acld.html

01 Ağustos 2019 17:23

78955715
Aday Memur

Türkçe sorularına son 30 dakikada bakabildiğim için net bir yorum yapamıyorum ama bazı sorular 1 dakikada çözülebilecek cinsten değildi. Matematikte problem, sayısal mantık kısmı uğraştırıcıydı. Ayrıca geometrinin 1-2 sorusu 1 dakikada çözülebilecek cinsten değildi.(kısaca matematik baya zaman alıcıydı bence.) Gy kısmı ise güncel sorular dışında konuya tam anlamıyla hakim olanın yapabileceği türdendi.

Eğitim sınavında alışılmışın dışında soru kalıpları vardı ve sınava giren adayları(çalışanı da çalışmayanı da) üzdü.

Alan sınavında ise soru kökleri çeldirici olmasada şıklarda bayağı çeldirici vardı.(özellikle alan eğitimi kısmında)

Benim fikrim atanmayı belirleyecek olan yine alan sınavı olacaktır. Soru sayısının artması ve fizik kimya biyoloji soru sayılarının artması bunda baş faktördür.

01 Ağustos 2019 18:39

fatih.trlu
Aday Memur

Ortalama 40 olur diyen arkadaşları anlamıyorum.Ortalamanın 40 olması için geçen sene 50 soruda ortalama 20 civarıyken bu sene eklenen 25 soruda 20 ortalama olacağını düşünüyorlar sanırım ayrıca alan eğitimi soruları cok zorlacıydı bana göre ortalama en fazla 32-33 olur.

01 Ağustos 2019 21:33

Mustafa.67
Aday Memur

Ortalama 40 olur diyen arkadaşları anlamıyorum.Ortalamanın 40 olması için geçen sene 50 soruda ortalama 20 civarıyken bu sene eklenen 25 soruda 20 ortalama olacağını düşünüyorlar sanırım ayrıca alan eğitimi soruları cok zorlacıydı bana göre ortalama en fazla 32-33 olur.

fatih.trlu, 3 hafta önce - Alıntıya git
28-32 arası bekliyorum bende
02 Ağustos 2019 11:23

Catgirl0
Aday Memur

GYGK 80 Egitim 58 alan 38.75 atanma ihtimalim nedir arkadaşlar p10 85 geliyor ne kadar düşürür puanımı ? ortalama sizce ne olur matematiksel hesaplamalarla çok sordum çünkü bu sene oldu oldu seneye hazırlanamayacagım çünkü çok fazla bir bilgimde yok açıkçası tecrübeli hocalarımdan cevap bekliyorum

02 Ağustos 2019 12:14

Kbr65
Aday Memur

GYGK 80 Egitim 58 alan 38.75 atanma ihtimalim nedir arkadaşlar p10 85 geliyor ne kadar düşürür puanımı ? ortalama sizce ne olur matematiksel hesaplamalarla çok sordum çünkü bu sene oldu oldu seneye hazırlanamayacagım çünkü çok fazla bir bilgimde yok açıkçası tecrübeli hocalarımdan cevap bekliyorum

Catgirl0, 3 hafta önce - Alıntıya git
Ya cidden insanların morelini bozmayamı çalısıyorsunuz ilk girişiniz ama puanın alan ortalamasının altında olduğunda düşüreceğinide biliyosun bence çok şey biliyosunuz. puanın birden 10 puan düşmeyeceğine göre atanıcaksın yani derdiniz ne anlamıyorum cidden Biz ölelim ozaman
02 Ağustos 2019 12:32

Catgirl0
Aday Memur
Ya cidden insanların morelini bozmayamı çalısıyorsunuz ilk girişiniz ama puanın alan ortalamasının altında olduğunda düşüreceğinide biliyosun bence çok şey biliyosunuz. puanın birden 10 puan düşmeyeceğine göre atanıcaksın yani derdiniz ne anlamıyorum cidden Biz ölelim ozaman
Kbr65, 3 hafta önce - Alıntıya git

hocam hayır bu 2. senem moral bozma gibi bir amacım derdim yok 86 puandan 70 e kadar düşenleri gördüm yeni sistem olduğu için herkes dahil sizde bende hiçbir şey bilmiyoruz bizden daha tecrübeli ölçme konusuna hakim hocalardan tahmin istedim kötü bir şey istediğimi düşünmüyorum emek vermişiz varımızı yoğumuzu koymuşuz sizde dahil peşinden koşmanın sormanın nesi ayııp ya da nesi kötü ?

02 Ağustos 2019 12:44

Kbr65
Aday Memur

Catgirl0, 3 hafta önce - Alıntıya git
Alan netiniz düşük değil hocam en fazla 3 4 puan düşürür ki belli düşürmez ortalmaya bağlı ortalmanın en fazla 32 olacagını söylüyolar
02 Ağustos 2019 14:12

Mustafa.67
Aday Memur
Arkadaşlar p10 80 alan da 37 bekliyorum sizce kaç gelir p121
Toplam 259 mesaj

ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;