Editörler : gubaz
28 Temmuz 2019 16:22   

İdar soruşturma Hk. bilgisi olan yardımcı olabilir mi
göreve iadem verildi.. devlet memurları kanununun 142,143 ve145. maddesi gereği görevden uzaklaştırma tedbirinin kaldırılarak goreve iadem verildi.. merak ettiğim şey şu.. 142. maddede diyor ki:Madde 142 - Soruşturma sonunda disiplin yüzünden memurluktan çıkarma veya cezai bir işlem uygulanmasına lüzum kalmıyan Devlet memurları için alınmış olan görevden uzaklaştırma tedbiri, 138 inci maddedeki yetkililerce (Müfettişler tarafından görevden uzaklaştırılanlar hakkın- da atamaya yetkili amirlerce) derhal kaldırılır. Görevden uzaklaştırma tedbirini kaldırmıyan görevli hakkında 139 uncu madde hükmü uygulanır.. yani soruşturmanın bittiğinimi söylüyor tam anlamadım..
28 Temmuz 2019 16:25

cglr0095
Aday Memur
ben buradan soruşturmanın tamamlandığı anlamını çıkardım. acaba yanılıyor muyum
28 Temmuz 2019 19:43

cglr0095
Aday Memur
...
28 Temmuz 2019 22:09

cglr0095
Aday Memur
güncel
28 Temmuz 2019 23:37

cansetgul
Memur

Göreve iade edilmen sorusturmanin tamamlandigi anlamina gelmez. Ancak sorusturman tamamlanip da meslekten ihrac disi bir ceza verilseydi ya da hic ceza verilmeseydi de göreve iade edilmen zorunlu olacaktı. Göreve iade edilmissen sorusturma sonucu muhtemelen meslekten ihraç edilmeyeceksindir daha hafif vir ceza verilecektir

28 Temmuz 2019 23:56

cglr0095
Aday Memur

Göreve iade edilmen sorusturmanin tamamlandigi anlamina gelmez. Ancak sorusturman tamamlanip da meslekten ihrac disi bir ceza verilseydi ya da hic ceza verilmeseydi de göreve iade edilmen zorunlu olacaktı. Göreve iade edilmissen sorusturma sonucu muhtemelen meslekten ihraç edilmeyeceksindir daha hafif vir ceza verilecektir

cansetgul, 3 ay önce - Alıntıya git
142. madde yi soruyorum.. orada diyor ki: Madde 142 - Soruşturma sonunda disiplin yüzünden memurluktan çıkarma veya cezai bir işlem uygulanmasına lüzum kalmıyan Devlet memurları için alınmış olan görevden uzaklaştırma tedbiri, 138 inci maddedeki yetkililerce (Müfettişler tarafından görevden uzaklaştırılanlar hakkın- da atamaya yetkili amirlerce) derhal kaldırılır. Görevden uzaklaştırma tedbirini kaldırmıyan görevli hakkında 139 uncu madde hükmü uygulanır. DİYOR, BEN BUNU SORUYORUM , BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL
07 Ağustos 2019 23:29

Hakkaniyet Alınteri
Aday Memur
İdari soruşturma kişi göreve devam ederken de yapılabilir. Göreve iade edilmiş olmanız idari soruşturmanın bittiği anlamına gelmez. İd sor sonucu size tebliğ edilmişse başka.
Toplam 6 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?