Editörler : Pangaea
29 Temmuz 2019 00:03

KGM mühendis alacak

27 temmuzda yayınlanan kadro değişikliği ile kara yolları genel müdürlüğü merkeze 5. Dereceden 20 , taşraya da 5. Dereceden 130 kadro ihdas etti.Bu alimlarda YDS şartı istenir mi?Makine ve inşaat mühendisleri ağırlıklı mı olur?

insmuh14
Memur
29 Temmuz 2019 00:08

yds li alım yapmıştı bu sefer yds istemez gibi en fazla merkezde isteyebilir

didem dmrl
Aday Memur
29 Temmuz 2019 00:09

Kesinlikle yds ister

ykz6
Aday Memur
29 Temmuz 2019 00:16

Kadrolu alındı YDS istemişti.Bu sefer sözleşmeli alırsa istemez gibi geliyor.Taşra YDS olmaz diye düşünüyorum

insmuh14, 5 yıl önce
yds li alım yapmıştı bu sefer yds istemez gibi en fazla merkezde isteyebilir
29 Temmuz 2019 00:16

Neye göre böyle bir çıkarım yaptın kardeşim?

ykz6
Aday Memur
29 Temmuz 2019 00:20

Boş ve dolu kadro kararnamesindeki kadro ihdasini baz alarak hocam.

Makinemüh0742, 5 yıl önce
Neye göre böyle bir çıkarım yaptın kardeşim?

md55
Aday Memur
29 Temmuz 2019 00:23

Bildigim kadariyla bu kadro ihdaslari sadece alimlari kapsamıyor. Yani nakil icin de gecerli.

Cogunluk insaatci, azinlik eem, daha da azinlik makine, cevre vs. istenir. Alimlar sozlesmeli degil direkt kadrolu oluyor, mulakatla kazansaniz bile kadro aliyorsunuz, 657ye tabi. Bu kitlere geçişi engellemiyor ancak bir insaatci icin nimet bi kurum. Bir eem olarak benim ana kurumum olmadigi için atansam bile kitlere gecmeye calisacagim

(out of contex: kadro yakma olarak dusunulup kufur edilmesi sacma, benim birakacagim bosluga bir sonraki alimda biri yerlescek neticede, ama goremedegim bir nokta varsa lutfen soyleyin)

Yds ister %100. C mi b mi ister orasi muamma. Onceki alimlarda karma istemişti (c istediği de b istediği de olmuştu). B isterse ben de aranizdan ayrılırım.

muhendis422
Aday Memur
29 Temmuz 2019 01:14

Arkadaşlar e-yds ye girsek yine kabul olur dimi böyle alımlarda

engineer4235-eem
Yasaklı
29 Temmuz 2019 01:26

neden elektrik elektronik azınlık olacakmış.90.3 ile kapattı yine bu alımda.Bence 150 kişi alınacaksa adil dağılım şudur: 80 inşaat , 50 elektrik, 10 makina, 10 harita.Makina 25 Tdk ve 180 msb aldı.Merkezi de iyi gidiyorlar.Başarılı olan inşaat ve elektrik kadroyu kapan diğerleri

engineer4235-eem
Yasaklı
29 Temmuz 2019 01:35

Ayrıca tüm sayının alınması için birlik olalım kavga edeceğimize.Asla başarılı olan bölümü geri planada atmadan insan gibi savalacaksak savaşalım. Şu huyunuzdan vazgeçin artık.

Atanamayannmuh
Aday Memur
29 Temmuz 2019 09:08

eem lere bence saglik bakanligindan da kadro almalari lazim kendilerinden aldiklari kadro yetmiyor kgm dsi tarimdan da kadro ister olmuşlar ne zaman şükretmeyi ogrenceksiniz

Eem-em-ehm
Aday Memur
30 Temmuz 2019 12:00

Hocam, kamu hastanelerinde Biyomedikal ve Klinik Mühendislik departmanlarinda çalışan çok sayıda Elektrik Elektronik Mühendisi var. Sağlık Bakanlığindan 4619 kadrosu beklemiyor degiliz açıkçası :) Ama DSİ ve KGM icin alımların çoğunun inşaat mühendisi olmasi doğaldır yine az da olsa EEM alırlar. TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ nasıl düşük oranlarda EEM dışındaki mühendisliklere de kadro ayridiysa bu kurumlar içinde aynı şey geçerlidir.
Atanamayannmuh, 5 yıl önce
eem lere bence saglik bakanligindan da kadro almalari lazim kendilerinden aldiklari kadro yetmiyor kgm dsi tarimdan da kadro ister olmuşlar ne zaman şükretmeyi ogrenceksiniz

nehayatama
Memur
30 Temmuz 2019 12:19

yav yazmayim diyorum ama insani cileden cikartiyorsun. devlet kadrolari bolumlerin sinavdaki basarisina gore mi paylastirilir kardesim sen ne yiyip iciyorsun da boyle bi mantik kuruyorsun? yazik sana verilen diplomaya. makineye 180 tane msb kadrosu acildigini biliyorsun da alimlarin mulakatla oldugunu 70 puanla bile atananlarin oldugunu bilmiyor musun? bal gibi biliyorsun ama isin gucun fitne fesat. merkezide en cok kadro alan sizsiniz saga sola camur atacagina adam gibi calisaydin 90la atanirdin. ya da macan yiyorsa gir ydsye al byi cyi atan makineciler gibi 88le.

engineer4235-eem, 5 yıl önce
neden elektrik elektronik azınlık olacakmış.90.3 ile kapattı yine bu alımda.Bence 150 kişi alınacaksa adil dağılım şudur: 80 inşaat , 50 elektrik, 10 makina, 10 harita.Makina 25 Tdk ve 180 msb aldı.Merkezi de iyi gidiyorlar.Başarılı olan inşaat ve elektrik kadroyu kapan diğerleri

Atanamayannmuh
Aday Memur
30 Temmuz 2019 12:33

hocam simdi oyle deme en onemli muhendislik eem daha iyisi yok onceki senelere gore super alim yapildi 2018 deki muhendislikler arasinda en cok alim onlardan yapildi ama kgm 80 insaat 50 eem alacakmis cunku yollardan elektrik gidiyor elektrik olmasa telefonumuzu kullanamicaz simdi bence her bakanlik eem almali diger muhendisliklerin ne onemi var ki
nehayatama, 5 yıl önce

yav yazmayim diyorum ama insani cileden cikartiyorsun. devlet kadrolari bolumlerin sinavdaki basarisina gore mi paylastirilir kardesim sen ne yiyip iciyorsun da boyle bi mantik kuruyorsun? yazik sana verilen diplomaya. makineye 180 tane msb kadrosu acildigini biliyorsun da alimlarin mulakatla oldugunu 70 puanla bile atananlarin oldugunu bilmiyor musun? bal gibi biliyorsun ama isin gucun fitne fesat. merkezide en cok kadro alan sizsiniz saga sola camur atacagina adam gibi calisaydin 90la atanirdin. ya da macan yiyorsa gir ydsye al byi cyi atan makineciler gibi 88le.

nehayatama
Memur
30 Temmuz 2019 12:56

eem e ihtiyac cok demek baska ki onu disardan bilemeyiz bizim puanlar yuksek bize daha cok kadro acilsin demek baska.

Eem-em-ehm
Aday Memur
31 Temmuz 2019 01:37

Hocam ben de haberi gördüm ama KGM ile ilgili kadro ihdası bulamadim içerik de. Link paylaşabilir misiniz ?
ykz6, 5 yıl önce

Boş ve dolu kadro kararnamesindeki kadro ihdasini baz alarak hocam.

Maden38
Aday Memur
31 Temmuz 2019 10:19

bütün kurumlar teker teker alıyorlar mühendislere alım yok

ykz6
Aday Memur
31 Temmuz 2019 11:25

dolu ve boş kadro değişikliği yapan 38 kurum haberinde hocam.Derecesi 1 den derecesi 5 çıkarmışlar yapılan değişiklikle bu da yeni personel alımı demek.En son 2012 de almış kara yolları Teknik Hizmetler/Derece 5 merkezi atamayla yds istememiş 2012 deki alımda.Bunda ne olur belli değil.43 tane kadrolu alım yapmıştı sene başında yds istemişti, kadrolu değilde sözleşmeli alım olursa mulakatla o zaman yds istemez diye tahmin ediyorum.

Eem-em-ehm, 5 yıl önce
Hocam ben de haberi gördüm ama KGM ile ilgili kadro ihdası bulamadim içerik de. Link paylaşabilir misiniz ?

Eem-em-ehm
Aday Memur
31 Temmuz 2019 17:53

Bende haberi gördüm. fakat haber içeriğinde ki PDF'de KGM'yi bulamadım. Çok sayıda kuruma ait boş,dolu kadro bilgisi mevcuttu fakat KGM'yi göremedim.
ykz6, 5 yıl önce

dolu ve boş kadro değişikliği yapan 38 kurum haberinde hocam.Derecesi 1 den derecesi 5 çıkarmışlar yapılan değişiklikle bu da yeni personel alımı demek.En son 2012 de almış kara yolları Teknik Hizmetler/Derece 5 merkezi atamayla yds istememiş 2012 deki alımda.Bunda ne olur belli değil.43 tane kadrolu alım yapmıştı sene başında yds istemişti, kadrolu değilde sözleşmeli alım olursa mulakatla o zaman yds istemez diye tahmin ediyorum.

31 Temmuz 2019 23:20

Insallah en yakin zamanda ilan cikar da taban 93ten aşagiya düşer

Maden38
Aday Memur
01 Ağustos 2019 00:05

++++
Toplam 94 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi