Editörler : Mehmet Balci
«40414243444546474849505152
04 Ekim 2019 15:03

jrcinekop
Aday Memur

en yüksek başvuru puanını bilen var mı acaba

Arıyorumbulamıyorum, 5 ay önce - Alıntıya git

En yüksek puanı bilmiyorum ama ben 93 küsür puanla başvuru yaptım. Aranmadım.

04 Ekim 2019 15:07

eemmyy
Memur

jrcinekop, 5 ay önce - Alıntıya git

hocam şu an hiçbir şey belli değil farkındayım ama kaç puan alanlar mülakata çalışıyordur acaba?

04 Ekim 2019 16:00

Arıyorumbulamıyorum
Aday Memur

jrcinekop, 5 ay önce - Alıntıya git

93 ten yüksek duymadım

04 Ekim 2019 18:19

MWWY
Şube Müdürü
İdare Memurluğu GYS mülakatına katılacağım, atama biçimi farklı olsada aynı pozisyon olduğu için bu konuyuda takip ediyorum. Mülakat tarihinin 30 Ekimden önce olmasına imkan yok (GYS mülakatları 28 Ekimde bitiyor). Her güne 50 aday olmak üzere 1500 adayın mülakatı 30 iş gününde biter ki sonuçların açıklanması 2020 yılbaşından önce pek mümkün değil. Atanıp göreve başlama 2020 üçüncü çeyrekte olabilir ki tahminen en erken Temmuz olur. Adaylara uzun gelebilecek sabır gerektiren bir süreç, sabır ve başarılar diliyorum.
MWWY, 6 ay önce - Alıntıya git
Forumda konuyu tam manasıyla takip eden yok, hala kaça düşer, kaçla kapatır tartışmaları yapılıyor, birde toplanın etkinlik yapalım açıklansın diyen tayfa var. Başvuruda bulunduğunuz, mülakatını beklediğiniz unvan nedir? ne değildir? bir kaç istisna dışında araştıran yok. İdare Memurluğu Görevde Yükselme mülakatları bitti, adaylara neler soruldu? nasıl davranıldı? kaç kişi takip etti? Mesleğe gerçekten ilgi duyanlar istisna, bir yerden memuriyete başlayalım puanım boşa gitmesin havaları -özelikle yüksek puanlı adaylar olmak üzere- adayların geneline hakim. Öncelikle herkesin şartları kendine özel ama mesleği bir geçiş noktası olarak düşünmeyen adaylara birkaç tavsiyem olacak. Forumdaki kısır döngüyü terkedip ciddi bir şekilde mülakata hazırlanmaya başlasınlar. Kaynak olarak Pegem 2019 GYS İdare Memurluğu kitabını önerebilirim. Dış kaynaktan atama yapılacağı için ilk önce kendinizi ne şekilde ifade ettiğiniz, mesleğe ne amaçla başvurduğunuz, mesleği gerçekten isteyim istemediğiniz sorgulanacak, duruşunuz, askarj protokol bilgi düzeyiniz, çabuk öfkelenip, heyecanlanıp-heyecenlanmadığınız izlenecek, genel kültür ve yorum soruları ağırlıklı olmak üzere, askari meslek mevzuatı (5237 genel hükümler, genel kavramlar, 5275 ve ilgili yönetmelikler) bilginiz ölçülecektir. Camiamıza ve mesleğimize destek olup, güç katmak isteyen adaylara şimdiden kolay gelsin.
04 Ekim 2019 18:45

kutlukhsn
Aday Memur
Forumda konuyu tam manasıyla takip eden yok, hala kaça düşer, kaçla kapatır tartışmaları yapılıyor, birde toplanın etkinlik yapalım açıklansın diyen tayfa var. Başvuruda bulunduğunuz, mülakatını beklediğiniz unvan nedir? ne değildir? bir kaç istisna dışında araştıran yok. İdare Memurluğu Görevde Yükselme mülakatları bitti, adaylara neler soruldu? nasıl davranıldı? kaç kişi takip etti? Mesleğe gerçekten ilgi duyanlar istisna, bir yerden memuriyete başlayalım puanım boşa gitmesin havaları -özelikle yüksek puanlı adaylar olmak üzere- adayların geneline hakim. Öncelikle herkesin şartları kendine özel ama mesleği bir geçiş noktası olarak düşünmeyen adaylara birkaç tavsiyem olacak. Forumdaki kısır döngüyü terkedip ciddi bir şekilde mülakata hazırlanmaya başlasınlar. Kaynak olarak Pegem 2019 GYS İdare Memurluğu kitabını önerebilirim. Dış kaynaktan atama yapılacağı için ilk önce kendinizi ne şekilde ifade ettiğiniz, mesleğe ne amaçla başvurduğunuz, mesleği gerçekten isteyim istemediğiniz sorgulanacak, duruşunuz, askarj protokol bilgi düzeyiniz, çabuk öfkelenip, heyecanlanıp-heyecenlanmadığınız izlenecek, genel kültür ve yorum soruları ağırlıklı olmak üzere, askari meslek mevzuatı (5237 genel hükümler, genel kavramlar, 5275 ve ilgili yönetmelikler) bilginiz ölçülecektir. Camiamıza ve mesleğimize destek olup, güç katmak isteyen adaylara şimdiden kolay gelsin.
MWWY, 5 ay önce - Alıntıya git
tesekkur ederim. aciklayici bir yaklasim
06 Ekim 2019 21:49

emrah1511
Kapalı

açıklama için teşekkürler.

08 Ekim 2019 11:04

rep87
Memur
Bilgi alabilen var mı ne zaman açıklanacağına dair ?
08 Ekim 2019 17:02

eemmyy
Memur
Bilgi alabilen var mı ne zaman açıklanacağına dair ?
rep87, 5 ay önce - Alıntıya git

bugünden itibaren CTE'nin idare memurluğundan önce açtığı ilanların mülakatları bitmiş bulunmakta. Son mülakat bugündü. Geriye sadece ay sonundaki görevde yükselme sınavı mıdır mülakatı mıdır o kaldı ve onu da saymazsak CTE nin açıklamadığı tek ilan bizim ilan kaldı. O yüzden bugünden sonra belki bu hafta belki haftaya açıklar diye düşünüyorum.

ve umarım ay sonundaki mulakatı beklemezler cünkü bizim bekleyecek halimiz kalmadı.

bunlar benim şahsi fikrim CTE aradığımızda adam akıllı cevap vermeyince tek tek mülakatları takip etim :)

09 Ekim 2019 07:47

Umutetmekistiyorummm
Aday Memur

bugünden itibaren CTE'nin idare memurluğundan önce açtığı ilanların mülakatları bitmiş bulunmakta. Son mülakat bugündü. Geriye sadece ay sonundaki görevde yükselme sınavı mıdır mülakatı mıdır o kaldı ve onu da saymazsak CTE nin açıklamadığı tek ilan bizim ilan kaldı. O yüzden bugünden sonra belki bu hafta belki haftaya açıklar diye düşünüyorum.

ve umarım ay sonundaki mulakatı beklemezler cünkü bizim bekleyecek halimiz kalmadı.

bunlar benim şahsi fikrim CTE aradığımızda adam akıllı cevap vermeyince tek tek mülakatları takip etim :)

eemmyy, 5 ay önce - Alıntıya git
Aferin sana valla benim bundan da ümidim yok puanım çok düşük olduğu için
09 Ekim 2019 14:03

eemmyy
Memur
Aferin sana valla benim bundan da ümidim yok puanım çok düşük olduğu için
Umutetmekistiyorummm, 5 ay önce - Alıntıya git

benim de puanım çok yüksek değil ama ümit dünyası bekliyorum yine de. Nasipse olur diye :)

09 Ekim 2019 14:39

işsizzz5555
Aday Memur

hocam duyurularda öğretmenlik mulakatlarının 30 ekimde biteceği yazıyor .Tam olarak biten mülakat ne acaba ben göremedm de :)

09 Ekim 2019 15:47

gıdacıanne
Aday Memur

Siz öyle deyince ben de baktım . Bilinen en yakın mülakat tarihi 30 ekimde öğretmenlik için başlayacak diyor. Az kişi olduğu için hemen biter diye düşünüyorum. Az önce cte genel müdürlüğünü aradım. Teyit için ama cevap veren olmadı. Sizlerden arayan oldu mu?
09 Ekim 2019 18:29

eemmyy
Memur

hocam 30 ekimdeki öğretmenlik evet bir o kaldı. Ama benim dediklerim psikolog, veteriner ve sosyal çalışmacı mülakatları idi. Bunlar bitti benim gördüğüm kadarıyla

09 Ekim 2019 20:48

codemmm
Aday Memur
Mülakat tarihimizde de umarım beklemeyiz...
09 Ekim 2019 21:26

romayı yakan adam
Genel Müdür

Duyum alan var mı 81 puana kadar düşer mi ne dersiniz

10 Ekim 2019 08:54

rep87
Memur

Duyum alan var mı 81 puana kadar düşer mi ne dersiniz

romayı yakan adam, 5 ay önce - Alıntıya git
Keşke düşsse. Bi açıklanmadı gitti daha bunun mülakatı eğitimi var çok uzun zaten..
10 Ekim 2019 11:47

romayı yakan adam
Genel Müdür
Keşke düşsse. Bi açıklanmadı gitti daha bunun mülakatı eğitimi var çok uzun zaten..
rep87, 5 ay önce - Alıntıya git
Sorma abi ya bir enter yapılacak enteresan gerçekten.
11 Ekim 2019 00:04

kamuuucuuu
Şef

bu kadar niye bekletirler anlam veremiyorum daha bu sıralama yani o zaman mülakatında da 6 ay bekletecekler sanırım kazananların işe başlaması 2020yi de geçer ha gülsek mi ağlasak mı? bir açıklansa da olumsuzsa da kpss çalışmaya başlasak bu sene de olmadı diye grçekleri görsek iyi olacak ama yok açıklamazlar..

11 Ekim 2019 13:18

kutlukhsn
Aday Memur
bugün aciklansin artik. valla beklemekten yorulduk şu an birşey yapamiyoruz.
11 Ekim 2019 15:34

gıdacıanne
Aday Memur
Az önce yine aradım cte genel müdürlüğünü hala bir Bilgi yok.görevde yükselme ve öğretmenlik mülakatları var dedi. Bizim başvurular için İnceleme yapılıp öyle liste verilecek dedi. Sonuç olarak hala Herşey belirsiz.
Toplam 1038 mesaj
«40414243444546474849505152

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?