Editörler :
09 Ağustos 2019 12:24

çalıkuşu26
Aday Memur

bugün yayınlanan metinler felaket zor

OguzCakan58, 1 ay önce - Alıntıya git

Yeni metinlerde kaç yaziyosunz. Yeni metinler beni bitirdi. 75-80 civarı hep:(

09 Ağustos 2019 13:43

duyguuu87
Aday Memur

çalıkuşu26, 1 ay önce - Alıntıya git

ben diğer forumda da yazdım arkadaşlar metinler kolay gibi görünüyor 120 lerden 89 lara düşüyorum gitmiyor parmaklarım harflere sanki arasında dağlar kadar boşluk varmış gibi metinler kesinlikle zor

09 Ağustos 2019 13:44

duyguuu87
Aday Memur

Merhabalar, metinleri kaç yazıyorsunuz?

Ben 150-160 yazarken yeni metinlerde 65-70'de kaldım.

Metinler zor mu sizce?

benkatip, 1 ay önce - Alıntıya git

evet

09 Ağustos 2019 13:52

Kardelen.x
Aday Memur

benimde yazdığım sayılar düşmeye başladı yeni metinlerde bana da metinler çok zor geldi

09 Ağustos 2019 14:03

çalıkuşu26
Aday Memur

Bari metinleri daha önceden verselerdi. Kazanmayalim diye her zorluk çıkarılıyor sanki. Imla da olur mu olmaz mi onuda söylemiyorlar. Yeni metinlerde bazı kelimelerde en az 3 kelime kaybediyorum

09 Ağustos 2019 16:30

duyguuu87
Aday Memur

Bari metinleri daha önceden verselerdi. Kazanmayalim diye her zorluk çıkarılıyor sanki. Imla da olur mu olmaz mi onuda söylemiyorlar. Yeni metinlerde bazı kelimelerde en az 3 kelime kaybediyorum

ben ankara da gireceğim her yıl imlasız yaptılar inşallah bu yılda imlasız olur

metinler zor yazan yazıyor da bari mülakat sıralamasına girebilsek 90 yazmak da yetmiyor yani

09 Ağustos 2019 18:51

deniz8410
Memur

Benimde pek iç açıcı değil :( harflerin yeri karışıyor,sürekli siliyorum kelimenin başı doğru ortası yanlış niye böyle oluyor anlam veremiyorum inşallah sınava kadar netleri yükseltiriz Allah yardımcımız olsun.Konsantrasyonum bozuluyor sürekli.

10 Ağustos 2019 10:53

OguzCakan58
Memur

valla şuanda yeni metinlerle çalışıyorum imlalı olarak 125 165 arası gidiyorum aşırı değişkenlik gösteriyor. En iyi yazabildiğim durumlar sakin olduğum hatasız ve yavaş bi şekilde yazmaya çalıştığımda yüksek yazabiliyorum ama klavye sesi açarsam yada gözüm bi süreye takılırsa birden istemsiz hızlanma isteği duyuyorum ve yanlış yazmaya başlıyorum.

10 Ağustos 2019 10:55

OguzCakan58
Memur

Sınav ortamını ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz?

atasal32, 1 ay önce - Alıntıya git

youtube'da "3 dakikada 90 kelime yazan kazanacak" isimli videoyu izlerseniz görüceksiniz sınav ortamını :)

10 Ağustos 2019 12:36

adliyekatip
Memur

Arkadaşlar, hem imlâlı hem imlâsız hem de kağıttan bakarak Word'e yazarak çalışıyorum. İmlalı-imlasız 120-130-140, kağıttan bakarak Word'e yazdığımda 110 felan yazıyorum. Sizce böyle devam etmeliyim değil mi? Çünkü gireceğim adliye sınavın nasıl olduğunu belirtmemiş. Bir de mülakat sonucunda kazananlar açıklanırken Kpss puanı ve mülakat puanlarının yüzdelik etkisi ne kadar acaba ?

11 Ağustos 2019 13:50

Seymen42

arkadaşlar bilgisi olan cevaplayabilir mi kağıttan yazma tercihi devam ediyor mu yoksa kalktı mı

12 Ağustos 2019 15:21

Özbekkk
Aday Memur
arkadaşlar önceki yıllarda 90 yazan mülakata gitmiş ama ilanda kadronun 3 katı diyor sizce kaçla kapatır
12 Ağustos 2019 15:35

Özbekkk
Aday Memur
bir de okuduğum kadarıyla cezaevi katipliği için 90 yazmak yetiyor değil mi icra ve adliye zabıt katipliği gibi en yüksek yazan 3 katı aday dememiş ilanda doğru mudur?
12 Ağustos 2019 15:45

Orteega
Aday Memur

Ankara'da gireceğim.

Q klavye, iki parmak ile yazıyorum. Caps Lock ve benzeri tuşlar için sol serçe parmak kullanıyorum.

İmlalı çalışıyorum, ortalamam 130-140 arası değişiyor.

12 Ağustos 2019 16:53

smyorhn
Aday Memur

Ankara'da gireceğim.

Q klavye, iki parmak ile yazıyorum. Caps Lock ve benzeri tuşlar için sol serçe parmak kullanıyorum.

İmlalı çalışıyorum, ortalamam 130-140 arası değişiyor.

Orteega, 1 ay önce - Alıntıya git
hayirlisi helal olsun ben sıfırdan evde kendim q klavye öğrendim çalışıyorum on parmak yazıyorum ama 70 den yukarı cikamadim acaba 90 i bulabilecek miyim endişesi taşımıyor değilim hayirlisi
12 Ağustos 2019 16:58

Wolkeyno1903
Aday Memur
hayirlisi helal olsun ben sıfırdan evde kendim q klavye öğrendim çalışıyorum on parmak yazıyorum ama 70 den yukarı cikamadim acaba 90 i bulabilecek miyim endişesi taşımıyor değilim hayirlisi
smyorhn, 1 ay önce - Alıntıya git

sıfırdan başlamışsanız F tercih etmeliydiniz. Türkçe karakterlere daha uygun.Üstelik klavye şampiyonlarımız ulusarası yarışmalarda F ile fark yaratıyorlar hatta yabancı ülkeler dopingli klavye diyerek şikayetci olmuşlardı :). Ben çocukluktan online oyunlar vs gerekçesiyle Q ile başladım onunla devam ediyorum F öğrenmek isterdim açıkçası daha fazla yazacağımdanda eminim F ile ama işte alışkanlıktan vazgeçmek zor.

12 Ağustos 2019 17:01

smyorhn
Aday Memur

sıfırdan başlamışsanız F tercih etmeliydiniz. Türkçe karakterlere daha uygun.Üstelik klavye şampiyonlarımız ulusarası yarışmalarda F ile fark yaratıyorlar hatta yabancı ülkeler dopingli klavye diyerek şikayetci olmuşlardı :). Ben çocukluktan online oyunlar vs gerekçesiyle Q ile başladım onunla devam ediyorum F öğrenmek isterdim açıkçası daha fazla yazacağımdanda eminim F ile ama işte alışkanlıktan vazgeçmek zor.

Wolkeyno1903, 1 ay önce - Alıntıya git
haklısınız bende leptop dan yaziyordum klavye edinmemistim zaman az diye de f e geçmedim q da nasıl hizlanacagimin yollarını aradı açıkçası f de hızlı yazıyorlarmis zaten bende farkindayim ama elimde imkan olmayınca q devam ettim
12 Ağustos 2019 17:56

Orteega
Aday Memur
smyorhn, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam olay tamamen aşina olmakla alakalı. Ben doktora yapıyorum aynı zamanda, bu sebeple lisansüstü eğitimim başladığından beri belki tezle beraber binlerce sayfa yazı yazdım. Dolayısıyla iki parmak yazıyor olmama rağmen koordinasyonum muazzam seviyede.

Keşke F ile başlasaydınız. Benim artık F'e dönebilme ihtimalim sıfır mesela. Maksimum seviyemi de iki parmakla daha yukarı çıkaramam.

12 Ağustos 2019 20:13

smyorhn
Aday Memur

Hocam olay tamamen aşina olmakla alakalı. Ben doktora yapıyorum aynı zamanda, bu sebeple lisansüstü eğitimim başladığından beri belki tezle beraber binlerce sayfa yazı yazdım. Dolayısıyla iki parmak yazıyor olmama rağmen koordinasyonum muazzam seviyede.

Keşke F ile başlasaydınız. Benim artık F'e dönebilme ihtimalim sıfır mesela. Maksimum seviyemi de iki parmakla daha yukarı çıkaramam.

Orteega, 1 ay önce - Alıntıya git
aslında haklısınız en başından düşünüp f tercih etmeliydim sınav için da q ile gireceğini belirttim f klavye almak istemedim q deyince de bende yüksek lisans yapıyorum hocam ama ne kadar yazsam da ben ağır yazanlardanim ancak koordinasyon sagladigimda iyi verim alıyorum ama ona ragmen 90 i görmedim henüz.
13 Ağustos 2019 13:58

Uncle jun
Aday Memur

Arkadaşlar, word excel gibi yerlerden yazmayın. Hataları arada seçemediğiniz oluyor. M5ten yazın. En ince ayrıntısına kadar gösteriyor. Ben genelde 90 110 arası yapıyorum. Şu bir haftada iyice hızlanamam lazım.

Toplam 91 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?