Editörler :
13 Ağustos 2019 21:52

miray.ayvazova
Aday Memur

Arkadaşlar, word excel gibi yerlerden yazmayın. Hataları arada seçemediğiniz oluyor. M5ten yazın. En ince ayrıntısına kadar gösteriyor. Ben genelde 90 110 arası yapıyorum. Şu bir haftada iyice hızlanamam lazım.

Uncle jun, 1 ay önce - Alıntıya git

merhaba. m5 sitesinde metinler imlalı. imlasızı çalışma şansı vermiyor mu bu site? teşekkür ederim.

14 Ağustos 2019 09:59

OguzCakan58
Memur

merhaba. m5 sitesinde metinler imlalı. imlasızı çalışma şansı vermiyor mu bu site? teşekkür ederim.

miray.ayvazova, 1 ay önce - Alıntıya git

evet yukarıda sol üst köşede "Türkçe" yazan bir buton var onun yanında "A" harfine benzeyen işaret imlalı/imlasız özelliğini aktif etmeye yarıyor.

14 Ağustos 2019 10:27

miray.ayvazova
Aday Memur

evet yukarıda sol üst köşede "Türkçe" yazan bir buton var onun yanında "A" harfine benzeyen işaret imlalı/imlasız özelliğini aktif etmeye yarıyor.

OguzCakan58, 1 ay önce - Alıntıya git

Buldum :) çok teşekkür ederim...

14 Ağustos 2019 11:00

katip0751

hayır kardeşim yanlış sayısının bi önemi yok galiba yanlış doğrunun yüzde 20sinden az olmak zorunda

OguzCakan58, 2 ay önce - Alıntıya git

bu dediğinle 130 yapıyorum ama net olunca 110 115 arası oluyor

14 Ağustos 2019 14:43

duyguuu87
Aday Memur

Arkadaşlar, hem imlâlı hem imlâsız hem de kağıttan bakarak Word'e yazarak çalışıyorum. İmlalı-imlasız 120-130-140, kağıttan bakarak Word'e yazdığımda 110 felan yazıyorum. Sizce böyle devam etmeliyim değil mi? Çünkü gireceğim adliye sınavın nasıl olduğunu belirtmemiş. Bir de mülakat sonucunda kazananlar açıklanırken Kpss puanı ve mülakat puanlarının yüzdelik etkisi ne kadar acaba ?

adliyekatip, 1 ay önce - Alıntıya git

arkadaşım bence sen ekrana bakarak yaz çünkü artık kağıt vermiyorlar

14 Ağustos 2019 14:45

duyguuu87
Aday Memur
bir de okuduğum kadarıyla cezaevi katipliği için 90 yazmak yetiyor değil mi icra ve adliye zabıt katipliği gibi en yüksek yazan 3 katı aday dememiş ilanda doğru mudur?
Özbekkk, 1 ay önce - Alıntıya git

90 yazmak yetmiyor 3 katı kadar adayı sıralıyorlar çok yazandan az yazana göre yani 90 da da kapatabilir 115 de de belli olmuyor

14 Ağustos 2019 16:36

Özbekkk
Aday Memur

90 yazmak yetmiyor 3 katı kadar adayı sıralıyorlar çok yazandan az yazana göre yani 90 da da kapatabilir 115 de de belli olmuyor

duyguuu87, 1 ay önce - Alıntıya git
peki cezaevi katipliği de aynı sekilde mi
14 Ağustos 2019 19:39

cenk12345
Memur

hayır kardeşim yanlış sayısının bi önemi yok galiba yanlış doğrunun yüzde 20sinden az olmak zorunda

OguzCakan58, 2 ay önce - Alıntıya git

Hatalı bilgi verme arkadaşım, yüzde 20 değil yüzde 40 olacak, ilanda yazıyor.

c-)Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime

sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması

halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)"

15 Ağustos 2019 00:22

4Rad
Şube Müdürü

https://aciktanalimlar.blogspot.com/2019/08/katiplik-klavye-sinavi.html

Arkadaşlar sınava daha önce ben de 3 kere girdim ve 2016 yılında katipliği kazandım. Yaşadığınız stresi ve kafa karışıklığını çok iyi anlıyorum. Bu sebeple sizlere tüyo vermek adına bir kaç birşeyler karaladım. Sizler de sormak istediğiniz soruları tarafıma sorabilirsiniz. Hem sınav hakkında hem de meslek hakkında. Fakat memurlar nete sürekli giremiyorum. Ancak siteye yorum olarak yazarsanız bana mail gelir ve sorunuzu görüp cevaplayabilirim. Hak edenin kazanması dileğiyle

15 Ağustos 2019 09:31

OguzCakan58
Memur

Hatalı bilgi verme arkadaşım, yüzde 20 değil yüzde 40 olacak, ilanda yazıyor.

c-)Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime

sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması

halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)"

cenk12345, 1 ay önce - Alıntıya git

evet kardeşim haklısın zaten bende net bilmediğim için galiba dedim daha sonra 40 olduğunu öğrendim ama postu editlemeyi bulamadığım için düzeltemedim.

15 Ağustos 2019 16:00

deniz8410
Memur

Antalya adliyesi hala açıklamadı sınavın imlalı mı imlasız mı olacağını,bilgi vermiyorlar sizce imlalı yapma durumu söz konusu olabilir mi sınav günü belli olabilir dediler :( Geçen sene imlasız olacağını açıklamışlar mıydı acaba ?

Toplam 91 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?