Editörler : hopaliSafak Vaktii
02 Ağustos 2019 18:48   

Sözleşmeli Parçalanmış Aileler
Üç yıldır doğunun en ücra köşelerinde çalışıp kendilerinden kaynaklanmayan bir aylık süre için (17 gün) özür grubuna dahil edilmeyen bizler haklarımızı helal etmiyoruz. 20.000 sözleşmeli öğretmen atamasını batı illerine yapıp doğuda öğretmen tutamıyoruz önermesini kimse anlatmasın bana. Üç yıl dile kolay. Mücadelemizi her alanda sürdüreceğiz. Allah (c.c) büyüktür. Bu arada sözleşmeli çalışmak bir tercih değil zorunluluktu sınavdan sonra ortaya çıktı. Yani şartları bilerek gitmedik. Doğuda bir yıl çalışıp eş özrü ile kaçanlar biz değiliz üç yıl çalıştık üç.
02 Ağustos 2019 19:40

Lobolop
Aday Memur
Doğuluyum ve yıllardır memleketimde görev yapıyorum. Doğuyu beğenmiyorsanız çalışmayın, istifa edin kardeşim. Aile bütünlüğün çok önemliyse çıkar gidersin memleketinde çalışırsın. Üç yıl çalışmışmış pehhh. Senin beğenmediğin doğuda polis, asker vatan nöbeti ömrünü çürütüyor sırf sen rahat yaşayasın diye. Bu tarz şeyleri dile getirmenizi anlıyorum ama ifade tarzınız çok yanlış.
02 Ağustos 2019 20:06

MY.23
Aday Memur
Doğuluyum ve yıllardır memleketimde görev yapıyorum. Doğuyu beğenmiyorsanız çalışmayın, istifa edin kardeşim. Aile bütünlüğün çok önemliyse çıkar gidersin memleketinde çalışırsın. Üç yıl çalışmışmış pehhh. Senin beğenmediğin doğuda polis, asker vatan nöbeti ömrünü çürütüyor sırf sen rahat yaşayasın diye. Bu tarz şeyleri dile getirmenizi anlıyorum ama ifade tarzınız çok yanlış.
Lobolop, 3 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim ben de doğuda görev yapıyorum onuncu yıldayım. Özür sadece doğudan batıya olmaz. Asker ve polisimiz üç yıl görev yapıp yer değiştiriyor. Mesele sizin empati yapamamanız. Konuyu farklı yönlere çekmeyelim. Sizi ilgilendirmeyen konularda ahkam kesmeden bir düşünün ve gölge etmeyin.
02 Ağustos 2019 20:30

serkan138
Aday Memur

Kesinlikle bu aile birliği sağlanmalı. toptiop tmusun lopipop mu bilgin olmadığı konularda fikir üretme. ben doğuda çalışıyprum ve doğudan doğuya eş durumu isteyemiyorum benım derdim yada bizim derdimiz aile bütünlüğü annesınden babasından3 yıldır ayrı yaşayan insanların derdini sen bu kafayla anlayamazsın beğennıyolarsa istifa etsinler ne demek sen kimsin ki ya işin ya ailen tercihini insanlara dayatacaksenin küçük fikirlerine kimsenin ihtiyacı yok. Uygulamadaki yanlışlıklar biran önce giderilmelidir.

02 Ağustos 2019 21:22

murattkucukk
Genel Müdür

Ben de doğuda 4 yıl çalıştım sizin 3+1 yapıp kadrolu olacağınız belli ve kadrolu olunca da eş durumu yapmanın bir vakit yok ne iyi ya herkes istiyor ki atanıp 1 yıl çalışıp evime gideyim öyle olmuyor işte şu evlilerin kendilerinden başka kimse bu camiada yokmuş gibi davranmaları baydı artık,atamalarda eşimizden ayrıyız ayakları en fazla 4 yılda ideceksin belli işte neyin tantanası bu acaba?Ders programı yapılır evlisi atlar yine eşi sabahçıymış da kendisi öğleci olmalıymış,nöbet yazılır evlisi atlar ordan çocuğunun kursu varmış da oraya bırakacakmış erken çıkması gerekirmiş,ama kurstu sınav göreviydi hiç birinden geri kalmazlar,artık istemekten vazgeçin ya,kimse size 10 yıl kalın demiyor ki 4 yıl kalıp gideceksin eşinin yanına merak etme!... Geçen biri yazmış sosyal medyada Bakan şehit başsağlığı yazmış sizin gibiler sözleşmeliler eşimizden ayrıyız eş durumu istiyoruz yazmışlar,adam da diyor ki bunlar öğretmen değildir umarım diye!...

02 Ağustos 2019 21:47

Lobolop
Aday Memur
Kardeşim ben de doğuda görev yapıyorum onuncu yıldayım. Özür sadece doğudan batıya olmaz. Asker ve polisimiz üç yıl görev yapıp yer değiştiriyor. Mesele sizin empati yapamamanız. Konuyu farklı yönlere çekmeyelim. Sizi ilgilendirmeyen konularda ahkam kesmeden bir düşünün ve gölge etmeyin.
MY.23, 3 ay önce - Alıntıya git
Üç yıl çalıştım diyosun sonrada diyosun ki doğuda onuncu yılım. Bu neyin kafası?! Ha eşinden bahsediyorsan o zaman eşin çalışmasın yanına gelsin. Benim arkadaşım sırf eşinden ayrılmamak için 3 sene boyunca istediği yerin açılmasını bekledi ve o arada ücretli öğretmenlik falan yaptı! Aile bütünlüğü budur işte. Ha diyosun sadece doğudan batıya olmuyor eş durumu o zaman konuşmanın temelini doğuda görev yapmak üzerine kurmayacaksın, eşlerin bir arada olması üzerine kuracaksın.
02 Ağustos 2019 21:51

Lobolop
Aday Memur

Kesinlikle bu aile birliği sağlanmalı. toptiop tmusun lopipop mu bilgin olmadığı konularda fikir üretme. ben doğuda çalışıyprum ve doğudan doğuya eş durumu isteyemiyorum benım derdim yada bizim derdimiz aile bütünlüğü annesınden babasından3 yıldır ayrı yaşayan insanların derdini sen bu kafayla anlayamazsın beğennıyolarsa istifa etsinler ne demek sen kimsin ki ya işin ya ailen tercihini insanlara dayatacaksenin küçük fikirlerine kimsenin ihtiyacı yok. Uygulamadaki yanlışlıklar biran önce giderilmelidir.

serkan138, 3 ay önce - Alıntıya git
Öncelikle haddini bil düzgün konuş! Diğer bir konuda benim eş durumuyla ilgili sorunum yok. Elbette eşlerinizin yanında olun ama gerekiyorsa doğudada olun. Dikkat edersen konuşmamın temelini bu oluşturuyor. Benim karşı olduğum şu; ben hem memleketime gideyim hem eşim yanıma gelsin mantığına karşıyım ben.
02 Ağustos 2019 21:59

serkan138
Aday Memur

Herhalde sen konuyu anlamadın bizim derdimiz aile bütünlüğü..Muratkucuk siz de umarım yazdıklarınızla imtahan olmadan bu hayattan göçüp gitmezsiniz. 4 yılı sanki 4 gün givi anlatmışssınız .Doğusu batısı benim açımdan hiçte önemli değil önemli olan ailemizle birlikte olanilmek bunun içindir çabamız,,!!!!!!!!

02 Ağustos 2019 22:07

MY.23
Aday Memur
Biz sözleşmelilere aile bütünlüğü istiyoruz. Sesimizi duyurmak için yetkililere bu başlığı açıyoruz. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz üç yıl çalışılmış hak talep ediliyor. Anayasal hak yok bir yılmış yok sen git sanane arkadaşım. Okuma başlığı işine bak.
02 Ağustos 2019 22:09

MY.23
Aday Memur
Gidip başka başlıklara klavye silahşörlüğü yapın. 20.000 atama batı ağırlıklı yapılıyor senin savunduğun şeye bak. Sırf muhalefet olayım diye zorlamayın bu kadar.
03 Ağustos 2019 00:37

murattkucukk
Genel Müdür

Herhalde sen konuyu anlamadın bizim derdimiz aile bütünlüğü..Muratkucuk siz de umarım yazdıklarınızla imtahan olmadan bu hayattan göçüp gitmezsiniz. 4 yılı sanki 4 gün givi anlatmışssınız .Doğusu batısı benim açımdan hiçte önemli değil önemli olan ailemizle birlikte olanilmek bunun içindir çabamız,,!!!!!!!!

serkan138, 3 ay önce - Alıntıya git

Benim başıma böyle bir olay gelse sürenin dolmasını beklerim sizin gibi ağlamam 3+1 bitince yapacaksınız eş durumunu merak etmeyin hemde çılgınlar gibi önce il dışı eş yaparsınız sonra evin dibine gelene kadar il içi eş yaparsınız defalarca süresiz ve sınırsız ohhh hem de düşük düşük puanlarla iliçinde açılmayan açılsa da 400puanla gidilen okullara da gidersiniz daha ne?Kusura bakmayın da evli olmak size statü atlatmıyor,hayır merak ediyorum sadece Doğuya eş durumu yapılsa aile bütünlüğünüz sağlansa susar mıydınız?Hayır tabiki çünkü dert eş durumu bahanesi ile memnun olmadığı şehirden kaçmak,şuan eş durumu verilsin yarınız gideceksiniz oralardan ayrıca 3+1 sonunda kadrolu olacağınız belli iken bu gerginlik niye?Ne istiyorsunuz atanıp hemen memlekete evin dibine geri dönmek mi?

03 Ağustos 2019 12:00

samiravrd
Memur

Analık izinleri hizmet süresinden sayılabilir mi borçlanma karşılığı kadroya geçmemize iki ay var

Böylece şubatta eş durumuna başvurabilir miyiz şöyle bir madde var

5. Eşleri sigortalı olarak çalışan öğretmenlerin yer değişikliği başvurularında, borçlanılmak kaydıyla askerlikte geçen süreler ile ücretsiz doğum veya analık izni süreleri de sigortalı olarak geçirilen süreler kapsamında değerlendirilecektir

03 Ağustos 2019 12:56

gereksiz79
Aday Memur
Gidip başka başlıklara klavye silahşörlüğü yapın. 20.000 atama batı ağırlıklı yapılıyor senin savunduğun şeye bak. Sırf muhalefet olayım diye zorlamayın bu kadar.

Evet ya çok haklısınız, siz hep mağdursunuz. Eş durumunda( şubatta sizin için de olacak) hep en iyi ve en çok yerler sizlere açılır, il dışında saçma yerler bize açılır.

İl dışı tercih yaparsınız gider bir ay oturur ardından eş durumda daha iyi yer açıldı der eş durumundan tayin alırsınız, eş durumunda 3 yıl bilmem ne şartıda yoktur(kadroluluk için söylüyorum) hep bana hep bana bu bencillik nedir? 40 yılın başında bir ilk atamada batı agırlıklı yerler açıldı kıyamet koptu, bize hasızlık bize haksızlık.

Peki yıllardır il dışına yapılan haksızlık ne olacak,sizi hep kayırmaları ne olacak?

Bir çok memur grubunda eş durumu diye bi şey yok. Siz de kaymaklısı var ama süre çok. Çocukları bile TV'lere çıkarıp kendiniz için kullandınız,çocugun daha neyin ne oldugundan haberi yok, baba batıya gelmek için mi ailesini 3 yıldır yanına almıyor,kendi çıkarından mı çocugunu yalnız bırakıyor haberi yok, tshirtler giydirilip TV'lere çıkarılıyor.Aile bütünlüğümü diyorsun istiyosun ağlıyosun çok mutsuzsun arkadaşım aileni yanına alırsın(istisnaları saymıyorum). Ama sizler diyorsunuz ki eşim yanıma gelirse bi daha bu kadar iyi yere tayin gidemem, o benim çapam. Eğer o senin çapansa batıya gitmen için buna katlanırsın. Çolugunu çocugunu reklam etmezsin.

Geçen gün üniverside hastanesinde çalışan hemşire bir arkadaşımla konuştum, kurum değiştirme hakkı yok,eş durumu hakkı yok,yok yani.

Meslek grubu öğretmen arkadaşlarım var, Türkiye genelinde bölümlerinin oldugu yerler az oldugu için 6 yıldır eşinden ayrı ve bu yıl istifa edecek, çünkü eşinin yanına gitmesi mümkün değil.

Ama siz bencillikle empatiyi sadece kendi içiniz de kurarak, insanlara kızıyorsunuz. Sizi allaha havale ediyorum.

03 Ağustos 2019 14:43

murattkucukk
Genel Müdür

Evet ya çok haklısınız, siz hep mağdursunuz. Eş durumunda( şubatta sizin için de olacak) hep en iyi ve en çok yerler sizlere açılır, il dışında saçma yerler bize açılır.

İl dışı tercih yaparsınız gider bir ay oturur ardından eş durumda daha iyi yer açıldı der eş durumundan tayin alırsınız, eş durumunda 3 yıl bilmem ne şartıda yoktur(kadroluluk için söylüyorum) hep bana hep bana bu bencillik nedir? 40 yılın başında bir ilk atamada batı agırlıklı yerler açıldı kıyamet koptu, bize hasızlık bize haksızlık.

Peki yıllardır il dışına yapılan haksızlık ne olacak,sizi hep kayırmaları ne olacak?

Bir çok memur grubunda eş durumu diye bi şey yok. Siz de kaymaklısı var ama süre çok. Çocukları bile TV'lere çıkarıp kendiniz için kullandınız,çocugun daha neyin ne oldugundan haberi yok, baba batıya gelmek için mi ailesini 3 yıldır yanına almıyor,kendi çıkarından mı çocugunu yalnız bırakıyor haberi yok, tshirtler giydirilip TV'lere çıkarılıyor.Aile bütünlüğümü diyorsun istiyosun ağlıyosun çok mutsuzsun arkadaşım aileni yanına alırsın(istisnaları saymıyorum). Ama sizler diyorsunuz ki eşim yanıma gelirse bi daha bu kadar iyi yere tayin gidemem, o benim çapam. Eğer o senin çapansa batıya gitmen için buna katlanırsın. Çolugunu çocugunu reklam etmezsin.

Geçen gün üniverside hastanesinde çalışan hemşire bir arkadaşımla konuştum, kurum değiştirme hakkı yok,eş durumu hakkı yok,yok yani.

Meslek grubu öğretmen arkadaşlarım var, Türkiye genelinde bölümlerinin oldugu yerler az oldugu için 6 yıldır eşinden ayrı ve bu yıl istifa edecek, çünkü eşinin yanına gitmesi mümkün değil.

Ama siz bencillikle empatiyi sadece kendi içiniz de kurarak, insanlara kızıyorsunuz. Sizi allaha havale ediyorum.

gereksiz79, 3 ay önce - Alıntıya git

Sonuna kadar katılıyorum hak verileceği belli, 3+1 sonunda kadrolu olacakları belli atanırken 40 takla atıp atanan tipler şimdi kalkmış ailemden ayrıyım diye yırtınıyor abi bekarsak ölelelim mi doğuda?Hayır nedir derdiniz yasal bir hakkınız var verileceği tarih de belli iken dert ne?Aslında tam istediğiniz şey atanıp en fazla 1 yıl çalışıp ki o bile olmasa olur size de hemen evinize atanmak eş durumu ile değil mi?İzmir bu sene il dışına 1 tane açıldı bazı bölümlere 1 diyorum bakın sadece 1(bir) ama eş durumunda bakacağım kaç tane yer açacaklar!!!!... Yapmayın artık gerçekten baydınız!...

03 Ağustos 2019 15:33

Benimadımmürteza
Memur

Sözleşmeyi imzalarken bunları biliyordunuz. Neden imzaladınız peki? Nasıl olsa bişeyler olur diye .

03 Ağustos 2019 20:35

MY.23
Aday Memur

Sözleşmeyi imzalarken bunları biliyordunuz. Neden imzaladınız peki? Nasıl olsa bişeyler olur diye .

Benimadımmürteza, 3 ay önce - Alıntıya git
Arkadaş sözleşmeli sınavdan sonra khk ile geldi kadro şansın yok. Eee ne yapacaktık? Anayasal hak daha ötesi var mı? Siz üç yıl görev yapmış kişiye 17 gün için ocağı bekle diyemezsiniz.
03 Ağustos 2019 21:43

şaşkın tarihçi
Şube Müdürü
Atanana kadar ağlaya ağlaya devletimiz bizi atasın yeter cennet vatanımızın her yerinde çalışırız. Atandıktan sonra ama aile birliği ama kocişimin yanı. Eğitimin sizin aile birliğinizden çok daha önemli sornları var çok istiyorsan kocanın yanını bas istifayı git!
03 Ağustos 2019 22:13

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
Arkadaş sözleşmeli sınavdan sonra khk ile geldi kadro şansın yok. Eee ne yapacaktık? Anayasal hak daha ötesi var mı? Siz üç yıl görev yapmış kişiye 17 gün için ocağı bekle diyemezsiniz.
sözleşme yapmışsın ne anayasal halkından bahsediyorsun:)
03 Ağustos 2019 23:00

MY.23
Aday Memur
sözleşme yapmışsın ne anayasal halkından bahsediyorsun:)
SorunCevaplayıN, 3 ay önce - Alıntıya git
Puanımı alıp atandım. Ağlamam ben hakkım olanı isterim. Siz kim siniz? Hadi başka başlıklara.
03 Ağustos 2019 23:06

MY.23
Aday Memur
Biz bu başlıkta sesimizi duyurmak istiyoruz. Sizin ile tartışmak değil niyetimiz. Gidin işinize bakın. Bizim derdimiz bize yeter. Zaten MEB sizden taraf bırakın bu boş muhalefet işini. Daha da cevap vermem size Mevlam size de versin aynısından.
03 Ağustos 2019 23:37

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
Puanımı alıp atandım. Ağlamam ben hakkım olanı isterim. Siz kim siniz? Hadi başka başlıklara.
hakkin olanı aldın zaten. bilerek isteyerek gittin. hatta açıklandığında sevindin.
Toplam 80 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?