Editörler : hopaliSafak Vaktii
03 Ağustos 2019 23:52

dehneliler
Daire Başkanı

Facebook da bunlar, twitter da bunlar, forum memurları açıyorum bunlar, nere baksak bunlar var. Birde 4 yıla indirdiler, keşke 8 yıla çıkartsalardı. Eşin senin yanına gelsin kardeşim, al sana çözüm.

04 Ağustos 2019 12:18

samiravrd
Memur

Sözleşmeli sayfasında ne işiniz var adminler bu gibi insanlara neden müdahale etmiyor bir soru soruyoruz karşımızda bunlar sorularımıza cevap almak için yazıyoruz sizin gibilerle münakaşa için değil. Bizler doğuya atandıktan sonra kadrolulura doğu görevi affı gelirken kimsenin sesi çıkmıyordu. Ayrıca sorduğum soruların cevabını alabilirsem planlamamı ona göre yapacağım tabi höltmeyi birileri bırakırsa

04 Ağustos 2019 18:28

ivan.snath
Daire Başkanı

ÜÇ YIL ÇALIŞTIK ÜÇ !!!!1111???

Bu nedir ya? 17 gün için bilmem ne oluyormuş da... Ben de bedelli yaptım 21 gün için 1 yıl ötelendim ne yapayım yani?

Özlük hakları ve maaş konusunu anlıyorum, ama bu sırf batıya gitmek için kendinizi acındırmaya çalışınca komik oluyorsunuz.

Troll isen sinir bozdun başarılı oldun. Ama biraz yaratıcı ol da altını doldur.

Ben 3/4 ve 3/5 okullarda 4 yıl doldurdum. Bir 14 yıl daha doldururum gibi görünüyor. Hadi benim acelem yok. Siz daha 3 yılda bu kadar tantana yaparsanız, kadrolu ve emektar öğretmenler siz sözleşmelilere destek vermezler.

Ücretli öğretmenlere ise artık öğretmenler odasında selam da vermiyorum selamını da almıyorum. Öğretmenlik mezunu ise kendi mesleğinin değerini düşürdüğü için, öğretmenlik mesleği değil ise kendini rezil ettiği için. Git BİM, A101'de çalış şerefli yaşa...

04 Ağustos 2019 18:56

ivan.snath
Daire Başkanı

Keko falan laflara bak hele. Nasıl devlet memurusunuz siz ya insanları ayrıştırıyorsunuz. Doğu ve güneydoğuya bir batılı gelince böyle lakap, sıfat mı takılıyor?

Deniz gören kurum istiyor herkes anladık. Ben de istiyorum siz de istiyorsunuz. Tek fark sizin böyle kendinizi rezil etmeniz.

04 Ağustos 2019 18:57

ivan.snath
Daire Başkanı

Keko falan laflara bak hele. Nasıl devlet memurusunuz siz ya insanları ayrıştırıyorsunuz. Doğu ve güneydoğuya bir batılı gelince böyle lakap, sıfat mı takılıyor?

Deniz gören kurum istiyor herkes anladık. Ben de istiyorum siz de istiyorsunuz. Tek fark sizin böyle kendinizi rezil etmeniz.

ivan.snath, 2 ay önce - Alıntıya git

isyankar30 nickli şahıs yazmıştı adama keko demişti ama silmişler. Ona istinaden yazdım.

04 Ağustos 2019 22:13

ilker8135
Müsteşar Yardımcısı

Yazmayayım diyorum ama zorla insanı çileden çıkarıyorlar.

Bizim okulda da var 2 tane. Hatta bir tanesi ya bu sene eş özrü verirler ya da istifa ederim diyordu (bkz. Tavşan-dağ)

Ayrıca adam bile bile eşini ve çocuğunu mani olmamasına rağmen getirmiyor. Sebep mi?

Sebep çok basit eşi orada sigorta niyetine duracak kendisi eş özrüyle yanına kayacak. Yani eşini yanına alsa tekrardan aynı yere tayin olmak için puan lazım (alın teri). Ancak bu şekilde kapağıatmak çok ama çok tatlı.

Yani kısacası aile bütünlüğü falan hikaye. Biz kimleri gördük eşin gelsin buradaki bankada başlasın dedik zamanında bir hocaya. Peki ben geri nasıl döneceğim diye sormuştu.

Bakanlık açık açık size süre vermiş doldurun hal edin diyor. İl dışı bekleyenler ne yapsın o zaman ölsünler mi? Adamlar önünü göremiyor. Yazıl günah değil mi?

Bir de herkesin unuttuğu bir kesim var. Zorunlu hizmete gitme süresi geldiği halde hala ilk atamadan beri aynı yerde gizlenenler var. Cidden iyi gizleniyorlar. Sağa sola yazmazlar belli etmezler.

O kadar eminler ki, artık bakanlık bizi resen atayamaz diyip ev alanı gördüm.

Yazık senelerini verip il dışınds hep hüsrana uğrayanlara.

04 Ağustos 2019 22:35

MY.23
Aday Memur
Aynı sınava gir yetmedi mülakata gir yetmedi sözleşmeli atan o da yetmedi 3+1 düzenlemesi getirip hak verme hepsini anladıkta üç yıl eşinden çocuklarından ayrı olup eş özrü gibi temel bir hakkı istemene karşı olan bu ... uğraş. Heyhat! ( Üç nokta sizi tanımlayacağım bir kelime bulamadığım için konulmuştur. Rabbim bu sıkıntıyı size de versin inşallah.)
04 Ağustos 2019 22:40

MY.23
Aday Memur
Yok ben şu kadar kaldım doğuda yok arkadaş kaçtı eş özründen ... Banane arkadaş üç yıl çalıştım batısı batsın yine doğuda bir ile gitmek istiyorum. Geçmişte yapılan suistimal beni ne bağlar. 20.000 yapılacak olan sözleşmeli öğretmenliğin 5.000 İstanbul'a yapılıyor ne doğusundan bahsediyorsun sen. Bir araştır arkadaş boş boş konuşmadan önce. 20.000 Alımın çoğu batıya yapılacak. Neden?
04 Ağustos 2019 23:02

TME3
Şef

Bosanin en kestirme yol, tüm dertler biter aniden

05 Ağustos 2019 01:01

SantavikBant
Memur

Kadrolu olan öğretmenler hemen neden zıplıyor konuya? Sizi ilgilendiren bir şey yok işinize bakın.

05 Ağustos 2019 01:14

ivan.snath
Daire Başkanı

Bu arada bu ilk sözleşmeli tafya, sözlü puanlarına bol keseden 100 yagdirilan torpilli tayfadir.mülakat falan demişler de oradan aklıma geldi. Yani istisnalar hariç çoğu haksiz atanmıştır. Bu kadar AC gözlü olmaları da bundan. Hak hukuk göz etmedikleri gibi,hakki olmayan şeyleri istemeye alışmış loplopcu gruptur. Bu kadar yüzsüz olmalarına sasirmiyorum.

05 Ağustos 2019 01:29

murattkucukk
Genel Müdür

Yazmayayım diyorum ama zorla insanı çileden çıkarıyorlar.

Bizim okulda da var 2 tane. Hatta bir tanesi ya bu sene eş özrü verirler ya da istifa ederim diyordu (bkz. Tavşan-dağ)

Ayrıca adam bile bile eşini ve çocuğunu mani olmamasına rağmen getirmiyor. Sebep mi?

Sebep çok basit eşi orada sigorta niyetine duracak kendisi eş özrüyle yanına kayacak. Yani eşini yanına alsa tekrardan aynı yere tayin olmak için puan lazım (alın teri). Ancak bu şekilde kapağıatmak çok ama çok tatlı.

Yani kısacası aile bütünlüğü falan hikaye. Biz kimleri gördük eşin gelsin buradaki bankada başlasın dedik zamanında bir hocaya. Peki ben geri nasıl döneceğim diye sormuştu.

Bakanlık açık açık size süre vermiş doldurun hal edin diyor. İl dışı bekleyenler ne yapsın o zaman ölsünler mi? Adamlar önünü göremiyor. Yazıl günah değil mi?

Bir de herkesin unuttuğu bir kesim var. Zorunlu hizmete gitme süresi geldiği halde hala ilk atamadan beri aynı yerde gizlenenler var. Cidden iyi gizleniyorlar. Sağa sola yazmazlar belli etmezler.

O kadar eminler ki, artık bakanlık bizi resen atayamaz diyip ev alanı gördüm.

Yazık senelerini verip il dışınds hep hüsrana uğrayanlara.

ilker8135, 2 ay önce - Alıntıya git

Sonuna kadar katılıyorum,eş durumunda daha iyi okullar açıldığını hepsi biliyor herkesin derdi memleketten eş bulup oraya kapağı atmak sonra ev alırlar ev alınan yere yakın bir yerde eşi çalışır kendisi de il içi eş yapar ilk aşamaya başvurur bakar okullara güzel değilse devam eder ikinci aşamaya başvurmaz bekler güzel okul açıldığı an atanır aaa bunların dertleri evlerinin diplerine yerleşşe de bitmez daha ders programları bunlara göre hazırlanmalıdır neden çünkü evlilerdir çoluk çocuk sahibidirler kutsal insanlardır geçeceksin kardeşim bu işleri senin evli olman seni üst statü sahbi bir isan yapmıyor boşuna olayı dramtize etmeyin yeter artık!...Ne iyiydi di mi eskiden kaçıyordu herkes hemen hiç böyle sosyal medyada gündem olmuyordunuz baktınız bu sefer sıkı tutuldu iş aman allah ım oldunuz de mi?

05 Ağustos 2019 01:33

murattkucukk
Genel Müdür
Aynı sınava gir yetmedi mülakata gir yetmedi sözleşmeli atan o da yetmedi 3+1 düzenlemesi getirip hak verme hepsini anladıkta üç yıl eşinden çocuklarından ayrı olup eş özrü gibi temel bir hakkı istemene karşı olan bu ... uğraş. Heyhat! ( Üç nokta sizi tanımlayacağım bir kelime bulamadığım için konulmuştur. Rabbim bu sıkıntıyı size de versin inşallah.)
MY.23, 2 ay önce - Alıntıya git

Atandığınız gün falan mı evlendiniz?Hayır evli iseniz atanırken böyle olacağını bilerek atandınız değil mi?Yok atandıktan sonra evlendiyseniz de evlendiğiniz kişi de siz de eş durumu olmayacağını biliyor olmalı?3 yıl ile ölmezsiniz merak etmeyin eş durumu bir de ben ildışı beklerim 1 tane okul açılır koca şehirden sen eş durumu isteme hakkına sahip olduğunda sadece bir ilçesinden 10 okul açılır merak etme ağlamayın artık yeter!...

05 Ağustos 2019 01:35

murattkucukk
Genel Müdür
Yok ben şu kadar kaldım doğuda yok arkadaş kaçtı eş özründen ... Banane arkadaş üç yıl çalıştım batısı batsın yine doğuda bir ile gitmek istiyorum. Geçmişte yapılan suistimal beni ne bağlar. 20.000 yapılacak olan sözleşmeli öğretmenliğin 5.000 İstanbul'a yapılıyor ne doğusundan bahsediyorsun sen. Bir araştır arkadaş boş boş konuşmadan önce. 20.000 Alımın çoğu batıya yapılacak. Neden?
MY.23, 2 ay önce - Alıntıya git

Yahu o senin evli olmanla ilgili değil her zaman ağustos ta birleri atanır sonraki atamada daha düşük puanlı olanlar daha iyi yerler açılırsa gidebilirdi bu her zaman olan bir durum siz evli olduğunuz için olan bir durum değil!...

05 Ağustos 2019 09:14

water.man
Aday Memur

Şurdaki yazılanları görünce bir kez daha anladımki bu ülkede hak aramak bir suçtur.

Öncelikle burda haksızlığa uğrayan bir kardeşimize futursuzca saldıranların ne iş yaptıklarını nasıl bir kuyruk acıları olduğunu çok merak ediyorum. Ne yani siz haksızlığa uğradınız herkes uğrasın değilmi.

Peki sizinde yarın bir derdiniz olacak ve sizde bir haksızlığa uğrayacaksınız ve biz de burda Kesin sesinizi!!! hakkınıza razı olun demek için burda olacaz. iyi günler...

05 Ağustos 2019 11:10

murattkucukk
Genel Müdür

Şurdaki yazılanları görünce bir kez daha anladımki bu ülkede hak aramak bir suçtur.

Öncelikle burda haksızlığa uğrayan bir kardeşimize futursuzca saldıranların ne iş yaptıklarını nasıl bir kuyruk acıları olduğunu çok merak ediyorum. Ne yani siz haksızlığa uğradınız herkes uğrasın değilmi.

Peki sizinde yarın bir derdiniz olacak ve sizde bir haksızlığa uğrayacaksınız ve biz de burda Kesin sesinizi!!! hakkınıza razı olun demek için burda olacaz. iyi günler...

water.man, 2 ay önce - Alıntıya git

Şartları belli olan bir duruma dahil olup eş durumu olmadığını bile bile göreve başlayıp sonra evliyim eşimden ayrıyım demenin neresi hak aramak oluyor?Bu hak yoktu ki siz atanırken arıyorsunuz bu hakkı?Hocam hala olayı büyütüyorsunuz 3 y da 4 yıl içinde hepimiz eşlerinizin yanına gideceksiniz ne istiyorsunuz tam olarak göreve başlayıp hemen ertesi yıl gitmek mi?

05 Ağustos 2019 11:20

samiravrd
Memur

Bunları yazanların öğretmen olduğuna inanamiyorum anlayışsız kin dolu insanlar yazık öğrencilerinize empatiden yoksun nesiller bu yüzden yetişiyor demekki deniz kum isteyen de yok yine doğuda diğer çocuklarımın yanına gitmek istiyorum sadece

05 Ağustos 2019 12:06

murattkucukk
Genel Müdür

Bunları yazanların öğretmen olduğuna inanamiyorum anlayışsız kin dolu insanlar yazık öğrencilerinize empatiden yoksun nesiller bu yüzden yetişiyor demekki deniz kum isteyen de yok yine doğuda diğer çocuklarımın yanına gitmek istiyorum sadece

samiravrd, 2 ay önce - Alıntıya git

Yahu sistem diyor ki bak alıyorum seni ama en az 3-4 sene kadrolu dğişsin eş durumu da yok diyor sen de gidiyorsun,şimdi de insanları empati yoksunu olmakla suçluyorsunuz,çok komik!!!Ya gerçekten evli insanlar ne istiyor tam olarak herhangi bir yere atanıp en fazla 1 sene sonra hemen istediği yere geçmek mi?

05 Ağustos 2019 12:18

der lehrer
Aday Memur
Sözleşmeli atanırken bu şartlara göre atanıp sözleşme imzalamadınız mı?
05 Ağustos 2019 14:47

water.man
Aday Memur

murattkucukk sen herkese derdini soruyonda senin derdin ne ya söylesene her sözleşmeli lafının geçtiği yere atlıyon MEB seni aldığı kararların savunucusu olarakmı tuttu SENIN DERDIN NEEE SANA NE OLUYOR CEVAP VER

Toplam 80 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?