Editörler : "eskiyara"Pangaea
«16171819202122232425262728

lassama
Aday Memur
30 Ağustos 2019 16:44

tayin başvurusu yapanın yeri muhtemel açık görünür. norm falan nerden çıktı ?

mertca_7, 5 yıl önce

Norm gösterilmeden nasıl atama yapılabilir bu mümkün değil yanlışınız var

Neska.35
Aday Memur
30 Ağustos 2019 17:11

Hocam il icinde cok zor. Ben de 2016 agustosta il disindan babamin saglik ozruyle geldim. Sonra hastalik ilerledi yatalak oldu, agir engelli raporu aldik. Sizin gibi ben de hala il icinde ozur ilceme gelemedim. Babam agir alzheimer. Surekli bakima ihtiyaci var ve ayni evdeyiz. Malesef il icini gormezden geliyorlar. Neden? Cunku es ozrunden millet ikametini guzel bir yere alip 5-10 km icin habire tayin istiyor . Cok kisi tayin istiyor.Bu yuzden il icilerin hepsini bir tutup dikkate almiyorlar.

berfin-meb, 5 yıl önce

Sağlık özrü için 2017 Ocak döneminden beri uğraşıyorum..

İstediğim ilçeye hala gelemedim..Puanım da yüksek..

Görmezden mi geliniyorum bu durumda..

Neska.35
Aday Memur
30 Ağustos 2019 17:29

Ben de anlamiyorum bunu. Il disindan ozrum var diye tayin iste, seni ozur ilcene versinler ama begenme. Demek ki gercek bir ozur degil bunlar. Ben 2016 da gelirken 40 tercihi doldurup 41 bile isaretlemistim. Cunku gelmek zorundaydim. Keske bize de ilce emri verselerdi.

GümüşÖZ., 5 yıl önce

SADECE İL DIŞI ÖZÜR GRUBU ILCE EMRI IPTALI OLDU KONU simdi bunlar istemiyo bu hak onlara niye verildi BIZ ILICI OZUR GRUBUNA VERILMEDI biz ne yapıyoruz hepinizin çıktı mı arkadaşlar millet ildisindan geldi biz neyiz bir de iptale uğraşıyorlar

iksye
Aday Memur
30 Ağustos 2019 17:36

son 4 senedir eylul de 2.ozur atamasi yapılmış.bu sene icinsonu duyum alan varni ilcici özür ile ilgili

GümüşÖZ.
Aday Memur
30 Ağustos 2019 18:21

Umarım tayin hakkı verilir bu nedir ilce emri bize yok veya şöyle önce ilicine ver ilce emrini ,boşalan yere ıldisindan gelen yerleşsin ki puan sıra herşey karıştı birbirine kafaya göre yerlesiliyo artık

y.bym
Daire Başkanı
30 Ağustos 2019 19:31

ayın ikisinde kararnameler gelir mi ben okul müdürümle görüştüm ayın üçünde de olabilir dedi bu zamana kadar okulda olan çalışmalara katılmanız gerekli dedi. Ben şimdi pazartesi ayrılacağım okuldaki toplantıya mı katılacam?Belki ilişik kesmeden katılma zorundayımdır da ne bileyim tuaf geldi.

berfin-meb
Müsteşar
30 Ağustos 2019 20:23

Anlıyorum..

İlden ile fark edebilir tabi ki hocam..

tonya61, 5 yıl önce
Hocam,bizde boşluk vardı ve arkadaş gelmişti.İlk atandığı yerde yarım dönem çalışmıştı ve yanılmıyorsam 14 puanı vardı.Demek istediğim arkadaşın bahsettiği 4 puanlı birinin sağlık özrüne hakkı var.

berfin-meb
Müsteşar
30 Ağustos 2019 20:35

Evet hocam, çok haklısınız..

Bundan sonra çabam "Sağlık Özrü" için olacak..

Eş özrü diğer özürlerle aynı kefeye konmamalı..Bunu söylüyorum ama duyan yok..

Sağlık ve can her şeyden önemliyse ve sayısal olarak eş özrü kadar fazla değilse dönemi

beklenmeden öncelik verilerek yapılmalıdır..

İkinci olarak il içi sağlık özrü istiyoruz..Bu keyfi bir istek değil..

Sizin babanıza da Allah şifa versin hocam..Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Neska.35, 5 yıl önce

Hocam il icinde cok zor. Ben de 2016 agustosta il disindan babamin saglik ozruyle geldim. Sonra hastalik ilerledi yatalak oldu, agir engelli raporu aldik. Sizin gibi ben de hala il icinde ozur ilceme gelemedim. Babam agir alzheimer. Surekli bakima ihtiyaci var ve ayni evdeyiz. Malesef il icini gormezden geliyorlar. Neden? Cunku es ozrunden millet ikametini guzel bir yere alip 5-10 km icin habire tayin istiyor . Cok kisi tayin istiyor.Bu yuzden il icilerin hepsini bir tutup dikkate almiyorlar.

mertca_7
Aday Memur
30 Ağustos 2019 22:15

öyle olsaydı kendi okulumda 2 kadro görünürdü biri muhtemel boşalacak yazardı öyle bir şey yoktu 2.aşamada ama tek norm görünüyordu ve o da haziran il dışı giden zümreme ait olandı

lassama, 5 yıl önce

tayin başvurusu yapanın yeri muhtemel açık görünür. norm falan nerden çıktı ?

mertca_7
Aday Memur
30 Ağustos 2019 22:41

lassama

söylediğiniz doğruymuş kusura bakmayın

dikkatli baktım yerime atanan olmuşsa yandık yani ama iptal dilekçesi vereceğim çünkü 2.aşamaya başvurmadığım halde ilçe milli eğitim müdürlüğüne atandığım sonucu çıkıyor

mertca_7, 5 yıl önce

öyle olsaydı kendi okulumda 2 kadro görünürdü biri muhtemel boşalacak yazardı öyle bir şey yoktu 2.aşamada ama tek norm görünüyordu ve o da haziran il dışı giden zümreme ait olandı

isimsizlik
Aday Memur
30 Ağustos 2019 22:49

Hocalarim merabalar, ilçe emri herkese mi verildi ?

mertca_7
Aday Memur
30 Ağustos 2019 22:59

öyle yapılmış ve bu haksızlıkları davaları ortaya çıkaracak gibi duruyor birilerinin başı ağrıyacak fena halde çünkü atama istemeyen 41.işaretlemeyenleri de atamışlar bu nasıl iş

isimsizlik, 5 yıl önce

Hocalarim merabalar, ilçe emri herkese mi verildi ?

Mkarasu
Aday Memur
30 Ağustos 2019 23:04

SayınLASSAMA

Muhtemel boş alacak kurumu yazdım ve de kurum boşandığı halde benim tayin neden çıkmadı.Gerekçe olarak da boşalmadığı gösteriyor yıldızlı açıklamada

Hayır yanlış. ilçe emrine atananların yerlerine atama yapıldı. o bahsettiğin ibarede yıldız var. senin tercih ettiğin muhtemel açılacak okullar için not düşülmüş

İl ilçe emrine atanan kişilerin yerine atama yapılmamış. Ben muhtemel boşalacak kurumu yazdım o kurumdaki il emrine atanmış. Ancak tercih ettiğiniz kurumdaki kişinin ataması yapılamadığı için atamanız yapılmamıştır diye not düşmüşler. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

isimsizlik
Aday Memur
30 Ağustos 2019 23:06

Eşimle aynı il sinirlari icindeyiz , abartisiz her gun gidiş geliş durağa git falan 5 saat yolda geciyor. 95 km git ,95 km gel yapiyor. Ikamet ettigimiz ilcede sadece 1 muhtemel bosalacak vardi oda gelmedi tabi. Bize neden cikmiyor ilçe emri, neye dayanarak vermisler ?

mertca_7, 5 yıl önce

öyle yapılmış ve bu haksızlıkları davaları ortaya çıkaracak gibi duruyor birilerinin başı ağrıyacak fena halde çünkü atama istemeyen 41.işaretlemeyenleri de atamışlar bu nasıl iş

maksimum1981
Aday Memur
30 Ağustos 2019 23:43

İl dışı talebimiz vardı. 40 tercihi doldurmadık, 41 i de işaretlemedik. Tayin de olmadı ilçe emri de verilmedi. Bir tek bizde mi acaba herşey normal olan. 1 yıldır 2 küçük çocuk,arada 600 km ayrı yaşıyoruz. Meb nasıl bir sistemsiz kurumsun.

lassama
Aday Memur
30 Ağustos 2019 23:48

''muhtemel boşalacak kurumu yazdım o kurumdaki il emrine atanmış''

emin misiniz il emrine atandığından ? belki de o okuldaki il içi istemiştir , çıkmamıştır.

nerden anladınız?

Mkarasu, 5 yıl önce

SayınLASSAMA

Muhtemel boş alacak kurumu yazdım ve de kurum boşandığı halde benim tayin neden çıkmadı.Gerekçe olarak da boşalmadığı gösteriyor yıldızlı açıklamada

Hayır yanlış. ilçe emrine atananların yerlerine atama yapıldı. o bahsettiğin ibarede yıldız var. senin tercih ettiğin muhtemel açılacak okullar için not düşülmüş

İl ilçe emrine atanan kişilerin yerine atama yapılmamış. Ben muhtemel boşalacak kurumu yazdım o kurumdaki il emrine atanmış. Ancak tercih ettiğiniz kurumdaki kişinin ataması yapılamadığı için atamanız yapılmamıştır diye not düşmüşler. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Mkarasu
Aday Memur
31 Ağustos 2019 09:13

Sayın LASSAMA

"Muhtemel boşalacak yere atama yapılmadı. "

Yazdığım yerdeki Elazığ il emrine atandı. Ekran görüntüsü de var elimde. Ancak benim atamamı yapmadılar. 253 puanım var.ilçedeki diğer açık kurumu ben yazmamıştım oraya 85 puanla birisi gelmiş.

ozdes32
Şef
31 Ağustos 2019 10:53

Hocam Milli Eğitim Bakanlığının açıklamış olduğu kontenjanlarda,

İl Mem ce belirlenen boş kadro,, İl dışı Muhtemel boşalacak kadro, il içi muhtemel boşalacak

kadroları var. Kontenjanlardan bakdığımızda il dışı muhtemel boşalacak olarak gözüken okuldaki öğretmen ya il dışı okuluna yada il dışı İl yada ilçe emrine ataması yapıldığı halde bu okula atanan yok. Atanan olmadığını da kendi yazdığımızdan biliyoruz.

lassama, 5 yıl önce

''muhtemel boşalacak kurumu yazdım o kurumdaki il emrine atanmış''

emin misiniz il emrine atandığından ? belki de o okuldaki il içi istemiştir , çıkmamıştır.

nerden anladınız?

lassama
Aday Memur
31 Ağustos 2019 11:18

belki de kimse tercih etmemiştir, böyle bir ihtimal olabilir mi ? branş ve şehir nedir

ozdes32, 5 yıl önce

Hocam Milli Eğitim Bakanlığının açıklamış olduğu kontenjanlarda,

İl Mem ce belirlenen boş kadro,, İl dışı Muhtemel boşalacak kadro, il içi muhtemel boşalacak

kadroları var. Kontenjanlardan bakdığımızda il dışı muhtemel boşalacak olarak gözüken okuldaki öğretmen ya il dışı okuluna yada il dışı İl yada ilçe emrine ataması yapıldığı halde bu okula atanan yok. Atanan olmadığını da kendi yazdığımızdan biliyoruz.

lassama
Aday Memur
31 Ağustos 2019 11:19

ben ilçe emrini iptal etmeyi düşünüyorum ancak yerime birisi atandı mı nasıl öğrenebilirim

Mkarasu, 5 yıl önce

Sayın LASSAMA

"Muhtemel boşalacak yere atama yapılmadı. "

Yazdığım yerdeki Elazığ il emrine atandı. Ekran görüntüsü de var elimde. Ancak benim atamamı yapmadılar. 253 puanım var.ilçedeki diğer açık kurumu ben yazmamıştım oraya 85 puanla birisi gelmiş.

Toplam 560 mesaj
«16171819202122232425262728

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi