Editörler : Pangaea

hayirlisibe
Memur
05 Ağustos 2019 16:59

ne kadar bencilsiniz.alimlarin yuzde doksani zaten lisans.aciktan bi icisleri sadece aldi onlisans.geri kalan kyk ptt asdep vs vs hep lisans
kerem436, 5 yıl önce

birisi çıkıp Hayırlı olsun 800ü de 4001 desin

05 Ağustos 2019 17:16

Keşke tarim bakabligina bagli diger kurumlar da alim yapsa bir de ilk yazıda 1200 muhendis diyor hepsinin orman muhendisi olmadigi anlasabilir mi ki oradan

Eem-em-ehm
Aday Memur
05 Ağustos 2019 18:54

Umarım öyledir :) Aslan payi Orman Mühendislerine verilsin lafim yok da 1200 kadro bu sonucta... Hiç mi eem, inşaat,makine,ziraat, bilgisayar,harita muhendislerine ihtayaci yok OGM'nin. Bu kadar mühendis +90 puanla kadro beklerken çok yazık olur gerçekten.
İnşaatmühendisi67, 5 yıl önce

Keşke tarim bakabligina bagli diger kurumlar da alim yapsa bir de ilk yazıda 1200 muhendis diyor hepsinin orman muhendisi olmadigi anlasabilir mi ki oradan

05 Ağustos 2019 19:01

iibf lilerin orman bakanlıgında ne işi var. ellerinden gelse hemşireliğe bile başvuracak bunlar

05 Ağustos 2019 19:04

Katiliyorum ülkede toplam 1200 muhendis alinmadi simdiye kadar

Zelis.91
Şef
05 Ağustos 2019 19:20

Mrb iibf kadrolarının birçoğu 4001 den işgal edilirken bu tespitinizi doğru bulmuyorum

memur sonuçta orda da evrak işi yapacak ama sözüm ona fizyoterapist olan biri

dhmi ye atandığında asıl işini yapmayacak

be daha ölemedim, 5 yıl önce

iibf lilerin orman bakanlıgında ne işi var. ellerinden gelse hemşireliğe bile başvuracak bunlar

05 Ağustos 2019 22:07

92 ile her yeri yazdim atanamadim, 1200ün icinden insallah baska muhendisler de faydalanir

Orenhalil
Aday Memur
05 Ağustos 2019 22:51

Tabiki de memurluklar İİBFliler'in hakkı. Asıl sorulması gereken soru mühendislerin düz memurlukta işi ne? Ama size de mühendislik kadrosu açılmadığı için mecburen düz memurluğa talip oluyorsunuz.

golden92
Memur
05 Ağustos 2019 23:01

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bu ülkeye memur yetiştirme konusunda öğrencilerine sunduğu derslerle diğer fakültelerin açık ara önündedir. İstisnalar hariç bu fakültenin mezunları kamu yönetimi, idare hukuku, anayasa ve vatandaşlık gibi bir memurun bilmesi gereken tüm dersleri görerek mezun olur. Durum Batı'da ve Doğu'da çeşitli isim değişiklikleriyle temel olarak aynıdır; zaten bizim bulduğumuz bir şey de değildir.

Peki sen bana hangi bölüm mezunu olduğunu ve bahsedilen 800 memur kadrosunda neye dayanarak hakkının olduğunu söyleyebilir misin?

İİBF mezunu ikiye ayrılır ya işletme ve türevlerini okuyup özel sektöre yön vermek isteyenler vardır ya da kamu yönetimi ve türevlerini okuyup devlete çeşitli sıfatlarla memur olmak isteyenler vardır. Tıp fakültesine giren doktor, mühendislik fakültesine giren mühendis, eğitim fakültesine giren öğretmen olmak için giriyordur memur olmak için değil. Bizim hakkımızı gasp ettiğiniz yetmiyormuş gibi pişkin pişkin tam tersini savunuyorsunuz. Gerçi sizde suç yok bunu bu hale getiren başımızdaki bir çoğu mühendislik mezunu olan bürokratlar ve milletvekilleri.

mayagunes
Aday Memur
06 Ağustos 2019 00:16

Çok teşekkürler bu kadar net ve güzel açıklama yaptığınız için tabi anlayabilene
golden92, 5 yıl önce

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bu ülkeye memur yetiştirme konusunda öğrencilerine sunduğu derslerle diğer fakültelerin açık ara önündedir. İstisnalar hariç bu fakültenin mezunları kamu yönetimi, idare hukuku, anayasa ve vatandaşlık gibi bir memurun bilmesi gereken tüm dersleri görerek mezun olur. Durum Batı'da ve Doğu'da çeşitli isim değişiklikleriyle temel olarak aynıdır; zaten bizim bulduğumuz bir şey de değildir.

Peki sen bana hangi bölüm mezunu olduğunu ve bahsedilen 800 memur kadrosunda neye dayanarak hakkının olduğunu söyleyebilir misin?

İİBF mezunu ikiye ayrılır ya işletme ve türevlerini okuyup özel sektöre yön vermek isteyenler vardır ya da kamu yönetimi ve türevlerini okuyup devlete çeşitli sıfatlarla memur olmak isteyenler vardır. Tıp fakültesine giren doktor, mühendislik fakültesine giren mühendis, eğitim fakültesine giren öğretmen olmak için giriyordur memur olmak için değil. Bizim hakkımızı gasp ettiğiniz yetmiyormuş gibi pişkin pişkin tam tersini savunuyorsunuz. Gerçi sizde suç yok bunu bu hale getiren başımızdaki bir çoğu mühendislik mezunu olan bürokratlar ve milletvekilleri.

06 Ağustos 2019 01:29

Keske bu 1200ün yarisi diger muhendisliklerden olsa

06 Ağustos 2019 01:36

sabaha kadar anlatsanda anlamaz bunlar kardeşim bunlar.

golden92, 5 yıl önce

06 Ağustos 2019 03:49

1100 orman mühendisi olacak kalan 100 hakkında bilgim yok
İnşaatmühendisi67, 5 yıl önce

06 Ağustos 2019 12:45

Hayirlisi olsun o zaman ne diyelim

mgokhanm
Aday Memur
06 Ağustos 2019 14:21

hepsi orman mühendisi diyorlardı sanki hocam. Tabiki Çoğu orman mühendisi olmalı doğal olarak ama 1200 sınava giren orman mühendisi var mı ki acaba? Bunun yerine ihtiyaç kadar orman mühendisi diğerleri de diğer mühendisler olsa süper olur

bir doksanlik hobbit, 5 yıl önce
1100 orman mühendisi olacak kalan 100 hakkında bilgim yok
06 Ağustos 2019 15:47

Hakkaten diger muhendislikler 90 küsurlerle beklerken 1200 ormanci haksizlik olur

07 Ağustos 2019 14:41

Memur da bölüm şartı olur mu? İİBFden mi alınır?

07 Ağustos 2019 15:44

saçma bir de koskoca ogmde sadece orman mühendisleri mi calıscak diger bölümlerden de olmalı

07 Ağustos 2019 18:41

memur iibf alinicakmiş

hayirlisibe
Memur
07 Ağustos 2019 18:46

kim soyledi??
sonersonersoner, 5 yıl önce
memur iibf alinicakmiş
Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler