Editörler : gubaz
18 Eylül 2019 12:34

zeitgot
Memur

Herkese salça olan Kpss 94,5 alan muhemre adlı belirtisiz nesne (önceden başka nick le giriyordun şimdi bu nickle giriyorsun) ve evegitmiyecem dün sizi biraz trolledim ve muhemre hemen çıktın ortaya balık gibi takıldın oltaya çıktın piyasaya. Muhemre adlı belirtisiz nesne kendi adıma üzgünüm, seninle aynı etiket aynı meslek grubuna ait olduğum için. Mühendislik eğitimi insana biraz vizyon,bakış açısı, biraz kalite katar ama onu göremedim sende.Mekatronik mühendislerini halledelim ortadan kaldıralım aç kalsınlar, fasulyeden nimet vb. hadsiz,ucuz ve aşağılayıcı sözlerle terbiyesizlik yapma klavye delikanlısı. Sana başlıklar halinde bilgiler verdim istersen oku ve senin kpss de yüksek puan almana vesile olan genel kültürüne biraz daha kültür kat biraz daha ezber yap zaten 2020,2022,2020+2n(n=0,,1,2,3,?) tarihli kpsslere muhtemelen gireceksin baska kuruma atanayım diye. Yok müdüre söyledim birileri işinden olmuş ya da işinden ettim yok ah aldı yok belalarını buldu ve sana soruyorum: Sen bu kişileri tanıyor musun, kim olduklarını biliyor musun iyi veya kötü insan mı, yardımsever mi yoksa sevmez mi. Tanımadığın insanların neyle nasıl karşılaştıklarını bilmeden iftira atar bir üslupla konuşma sonra çok pişman olursun . İnsanların ekmeğiyle asla ve asla oynama kim ne olursa olsunlar. Aşağıdaki maddeler de senle ilgili muhemre istersen bir oku.

1. İnsanların başarı ölçütünü sen mi belirliyorsun ya da ilk 1000'e giremeyen biri başarısız mı oluyor 2000. kişi başarısız mı ya da 5000. İlk 1000 e giremeyen ya da senden daha az puan alan kişi DHMİ'yi hak etmiyor mu? Ya da DHMİ ilk 1000 dışında kimse başvuramaz diye bir şart mı koyuyor; velhasıl sana ne kimin ne aldığından sen işine bak!!!

2. Her forumda seni görüyorum ve de biyomedikalci bir arkadaş vardı ona da sataşıyodun. Ya arkadaş kimin nerede çalışacağına ne iş yapacağına ve ne yapması gerektiğine sen mi karar veriyorsun hadsiz herif? Sen her başka kendinden olmayan meslek grubuna ve kendi meslek grubunda senden daha az pan almış kişilere de sataşıyosun yok ona şu kadro buna şu kadro bilmem ne? Sen kimsin yegenim!!!

3. Devlet kurumunda mı çalışıyorsun bilmem ama bir kpss puanı sadece kurumlar için ölçüt olmamalı temel mühendislik sınavı ve yabancı dil sınavları da yapılsın ve de bu puanlar, okuduğu üniversitenin başarı puanı, üniversiteye giriş yüzdelik dilimi bunlar da hesaba katılsın. Çünkü tarih coğrafya çalışmışsın 90 bilmem kaç puan almışsın her şeyi ben hak ederim yok inşaatçı girmesin yok makineciye kadro verilmesin yok biyomedikalciye kadro verilmesin. Ya arkadaş sen kimin ne yaşadığını ne bildiğini nasıl yeteneklere sahip olduğunu biliyor musun? Provakatörlük yapmayı bırak insanları germe.

4. Mekatronik mühendisiği ilk 1000'e giren kimse yok demişsin. Bu da yalan yanlış bir bilgi ve dayanağı yok. Bak bakalım 2018/2 atamalarına kaç puanlarla girmiş. Mesnetsiz suçlamalar yaparsan sana yedirirler; velevki ilk 1000?e girmedi bu insan devlet kurumlarında kendi meslek koduyla çalışmasın mı? 2 atama dışında mekatronikten DHMİ dışında toplam kaç kadro geldi 2018 puanıyla? Ben sana söyliyeyim 2 adet ve bundan önceki atamalarda kaç atama yapıldı bunu da söyle? 92 puanıyla atanamayan arkadaşlar oldu. Ama eem de 87 lerle atanan arkadaşlarımız da oldu ve de atansınlar.Hadsizlik yapma ve konuşurken ya da yazarken empati yapmayı öğren, mesnetsiz sallama, kimseyi suçlama!!!

5.Kendini biraz geliştir. Hayatta tek başarın kpss olmuş kendini geliştirmemişsin ve insanlara hep suçlamada bulunuyorsun. Devamlı devlet kurumuna atanıp tekrar kpss ye giriyorsun . Nasıl bir vizyon sahibisin, mühendislik etiketi insana hayata farklı bakış verir, sorgulama yeteneği gelişir olaya daha geniş açıyla bakar, olaylar arasında algoritma kurar ama sen insanları yaftalayıp duruyorsun. Devlet kurumunda çalışıp senin gibi aynı zihniyette olan devamlı kpss çalışıp kurum değiştirmek isteyen bazı kişiler de var(Özel problemleri olanlardan bahsetmiyorum) nasıl bir kafa yapısıdır sizin ki. Bence biraz kitap oku mesleğinle ilgili bişeyler öğren ve de gençlere örnek ol. Eem meslek kalitesini de kendini düşürdüğün gibi düşürme. Adamın tek işi kpss çalışmak ve tek başarısı kpss puanı.

6. evegitmiyecem nikli şahıs bu da hem sana hem de belirtisiz nesne için: Mekatronik hakkında bir klişe: Herşeyden azar azar bilen mühendis. Yemek tarifi mi ul..n bu. Mekatronik bölümü zaten ben makine ve elektroniği çok iyi bilirim demiyor ama herşeyden azar azar da değil ve gerektiği kadar, Tasarım yapacak kadar dizayn, teknik resim ve malzeme bilgisi; makinenin kontrolünü sağlayacak kadar yazılım ve modelleme bilgisi ve bazı elektronik kartları tasarlayabilecek kadar donanımsal elektronik komponent bilgisi .Yoksa dünyada en baba mühendis bile ben elektronik makine bilgisayar mühendisinin yapacağı tüm işleri yaparım gafletine düşmez.Sen işin uzmanı Elektronikçiyim diye ortada gezersin ne bir filtre devresi yapabilrisin ne bir mosfet bilirsin, güç elektroniği ve mikroişlemci yazılımını söylemiyorum bile, bu kulaklar neler duydu neler hem de dereceyle okulundan mezun elektronikçilerden. Sadece tarih coğrafya çalış sen tamam mı mümkünse o alanlara girme zaten. Ama sorsan biz Teslayız ve hepsini en iyi biz yaparız. Keşke kpss den sonra temel mühendisliklerin ve ingilizce sınavlarının yapıldığı bir sınav olsa o zaman ak koyun kara koyun ortaya çıksa.


Zenerdiyott, 1 ay önce - Alıntıya git

yalnız benim anlamadığım şey insanların başarısı kpssde ilk 1000 e falan girmesiyle ölçülmüyorsa neden sadece kpssde coğrafya tarihi kıstas almayıp da yds öss başarı yüzdelik dilimini falan da öne sürüyorsun ? böyle düşünün birisi öyle düşünmez ama ? yani hem belli bazı kıstasların saçma olduğunu söylüyorsun hem de yeni bir kıstas getiriyorsun kendince.

bu da bana saçma geliyor. bir insanın üniversiteye giriş dilimine okul puanı gibi saçma bir şey de etki edebiliyor ? adam okuldan aldığı fazla puanla da seni geçebiliyor ona bakarsan ? ya da lise hayatı kötüdür ama sonradan kendini geliştirmiştir kpssden +95 almıştır ? ne yani illa alan bilgisi olunca mı kpss , kpss olacak ? bu da saçma bir fikir bence.

18 Eylül 2019 13:51

Zenerdiyott
Aday Memur

Zeitgot dostum tenkitin için teşekkür ederim.Evet haklı olabilirsin.Benim istediğim şu:1.si Mühendislik ile alakalı temel teknik bilgileri ölçen bir sınav 2.si yds ya da yökdil ya da ielts her neyse 3.sü üniversiteye giriş yüzdeliği 4.sü okuduğu üniversitenin puanı ve kendi mezuniyet derece puanı 5.si kpss ve bunların da kendi içinde belli ağırlık puanları olsun.Bu 5 farklı kategorinin kendine ait bir yüzdeliği olup bunların ortalamasıyla bir puan çıksın. Muhemre denen dolaylı tümleç her ortamda ben 95 aldım zekiyim şöyle akıllıyım diyor ya ben de böyle bir sistem getirilirse daha mantıklı olur diyorum. Mülakatlı alıma da gerek kalmaz.Bu dediklerim de tabiki yüzde yüz doğrudur demiyorum ama bir öneridir geliştirilebilir çünkü bir mühendis adayınıı ve mühendisi sadece tarih coğrafyayla sınamak çok mantıklı değil.

19 Eylül 2019 10:37

muhemre
Kapalı

Kendi NASA'nın roket timinde. Yok yav SpaceX'di pardon.

La yürü git işine. Millete akıl veriyor kimseyi kategorize edemezsin diye kendi sistem getirmeye çalışıyor :) Dediğin vasıflarda olsan devlette mühendislik kovalamazsın 88 puanla. Vakit israfı.

19 Eylül 2019 10:42

muhemre
Kapalı

Ben KPSS zeka ölçer diye bir şey söylemedim hiç.

Dedim ki daha bu sınavda bile 4 işlem matematik, tarih, coğrafya, türkçe çözemeyen adam gelip de zekiyim demesin dedim de nerde onu anlayacak kapasite.

Takıl kendi halinde. Özelden basmışlar tekmeyi, şimdi dört dolanıyor işte.

19 Eylül 2019 11:02

muhemre
Kapalı

Devletin D'sinden İşleyişin İ'sinden haberi yok ama fikri çok.

Devlet Uzman Yardımcısı alıp Uzman yetiştireceği zaman alan sınavı yapar zaten. Misal ben öyle bir kuruma bu sınavlardan geçerek girdim.

Devlet hazır, yetişmiş eleman istediği zaman mülakat ile sözleşmeli, 4B'li alım yapar.

Devlet yetiştireceği, B grubu kadrodan mühendisi ise direk KPSS puanı ile merkeziden alır.

Hayattaki tek başarısı eşşekler gibi çalıştığı ÖSS olan sonrasında mühendislik eğitiminde fıs çıkan, birilerinin torpili ile hasbel kader özelde bir işe yerleşmiş 1-2 yıl çalışmış sonra da yol verilmiş 88'le devlete nasıl kapağı atarımın derdinde olan adam bir zahmet fikirlerini kendine sakla da milleti daha da güldürme kendine.

19 Eylül 2019 13:48

muhemre
Kapalı

Adam nasıl bir dünyada nasıl bir işsizlikte ise önce yazdığını eleştirir gibi yapıyor sonra ona karşılık yazıyor. Sözde eleştirdiği hesaptan tanımak istediğini yazıyor falan.

Hayır kimi, neyi ifşa etmeye çalışıyorsun :) Ne var ortada :D Sanal alemde fazla takılıp kalmışın sen. Kendine yoktan iş çıkarıyorsun. Kendini zeki sanıyorsun da işin aslı öyle değil.

Yavrucuğum (gerçi yaşın benden çok ama olsun) özelden yaz, kurum adresini vereyim gel bir kahve iç, kendine gel. Gözlerin kurum, kadro, iş görsün ölmeden. Belki sürekli bahsettiğin ama sahip olamadığın vizyon için biraz ilham gelir.

22 Eylül 2019 09:32

andrey çikatilo
Memur

beyler yazdıklarınızın hiçbirisini okumadım sadece size şu bilgiyi vereyim

dhmi de eln müh kadrosu olabildiğince şişti uzun yıllar çok az alım olur 1 2 taneyi geçmez.

bir de mekatronik mezunları da bu ülkenin evladı vatandaşı dhmi de onlara da kadro açması gerekiyor yaptığı doğrudur.

mekacılar düşük kpss puanıyla gelmesi hiç önemli değil adam devlete bağlıysa çalışkansa özveriliyse yeterli işyerinde kpss puanı iş yapmıyor

ne kpss şampiyonları gördük adam bütün gün suya sabuna dokunmuyor akşama kadar yatıyor onun için dhmi de kpss şampiyonu kimsenin umurunda olmuyor.

kpssyi çok büyütmeyin gözünüzde

22 Eylül 2019 18:30

muhemre
Kapalı

su ürünleri mühendisliği ile moleküler biyoloji ve genetik mühendisliği mezunu arkadaşlar da alınsın. Onlar da bu ülkenin evlatları.

22 Eylül 2019 18:49

muhemre
Kapalı

Bundan sonra bence de KPSS ile alım yapılmasın.

Her adayın boyu ile kilosunu toplayalım. Çıkan sayının rakamlarını toplayıp A diyelim.

Yine çıkan sayının rakamlarını çarpalım buna da B diyelim.

A ile B yi toplayalım. Sonra da A ile B yi çarpalım.

Çıkan sayıları toplayip te Allah'ım ya. Yarattın takip et kurban olduğum.

23 Eylül 2019 11:43

hsn_bysl
Şef

Arkadaşlar, burada konuyu güncel tutmaya çalışmakla veya birbirinize KPSS puanı üzerinden yüklenerek hakarete varan Üslupla hitap etmenize gerek yok,

Devlet yetkilileri form sayfasına bakarak, alım talebinde bulunmaz (güncelleme yapmanıza hacet yok)

İkinci konu , kendisini yetiştirmiş ve mesleki olarak çok iyi gören arkadaşlar için önerim;

ne işiniz var devlet dairesinde 8/5 mantığı uymaz size bence, gidin büyük şirketlerde devletin size vereceği maaşların 10 katına çalışabilirsiniz,

Selametle

23 Eylül 2019 21:01

jag-xtype
Aday Memur

DHMİ'nin klasik saçmalığı.

Ben kendi bölümümden örnek vereyim (düz memurluk): 2016/1 döneminde İşletme+Kamu Yönetimi koduyla, 2017/1 döneminde İşletme+İktisat koduyla, 2017/2 döneminde İşletme+İktisat+Sivil Havacılık koduyla, 2018/2 döneminde 4001+Bütün İİBF bölümlerinin koduyla, 2019/1 döneminde ise sadece 4001 koduyla alım yaptılar.

Bu kurumun geçmiş yıllarda yapmış olduğu atamalara ve kodlara güvenip de KPSS'ye kasmayın derim. Hangi dönem, hangi kod ile alım yapacağı belli olmayan, aslında ne yaptıklarını kendileri de bilmeyen bir garip oluşum.

Yakında veterinerlik, su ürünleri, bitki yetiştiriciliği, at seyisliği gibi bölümlerden de alım yaparlarsa şaşırmam. :D


Quetzicoatl, 2 ay önce - Alıntıya git

DHMİ sürekli bölüm şartlarını değiştiren sürekli kartları karıştıran bir kurum sonuçta bu kurumun bileceği iş...Son yılların en şanslı bölümü mekatronik tabiki...Elektroniğe alternatif olur mu onu zaman gösterecek hiçbir bölüm başka bir bölümü kapyasamaz bu da bir gerçek elektronik ayrı makine ayrı mekatronik ayrı elektrik apayrı bir şey

26 Eylül 2019 18:11

muhemre
Kapalı

Tiroller susmuş :)

Tek başına mekatronik adı altında alım YAPILAMAZ., yapılmayacağını da göreceksiniz.

Ortak kod açılacak arkadaşım. Elektronik yerine Mekatronik nedir ya? Şaka mı bu? Eşek şakası olur ancak. Adları bile benzemiyor. Makine yerine alsan neyse.

Öyle kurum böyle yapmış, kendi takdiri falan yemez buradaki adamlar.

26 Eylül 2019 18:13

economi06
Şef
+
27 Eylül 2019 16:41

jag-xtype
Aday Memur

Kurum Tekniker unvanında 3292 kodu olan mekatronik önlisans koduyla 3293 kodu olan elektronik önlisans kodunu birleştirebilir.Hatta 3290 kodlu elektrik önlisansı birleştirirse de aliyyül ala olur.

Toplam 54 mesaj
 
ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?