Editörler : Pangaea
08 Ağustos 2019 18:05

Harita Müh. Son sınıf öğrencisiyim yardım edin lütfen

Abilerim ablalarım ben sene bölümü bitirecem ve KPSS 2020 ye hazırlanacam.

Özelde çalışmak istemiyorum Edirneden Karsa hakkarıye kadar heryerde çalışırım.Bana bir yol gösterim KPSS ile iligi hiçbir şey bilmiyorum.

1-2020 de gireceğim sınav hangisi olacak hangi puan türünden hangi soruları çözecem

2-İngilizcem yok YDS siz alan bir devlet kurumu oluyor mu KPSS den yeterli puanı alırsam?

3-Tercihim tutarsa kesin yerleşecek miyim mülakat ekstra sınav olacak mı?

4-Yerleşemessem sözleşmeli alımlar oluyormuş sanırım bunlar nasıl olacak nerden tercih yapacağım hangi puanla.?

YDS m yok lütfen bir yardımcı olun bana yol gösterin

ccc6420
Yasaklı
08 Ağustos 2019 19:13

1)genel yetenek(matematik-türkçe), genel kültür(tarih-coğrafya-vatandaşlık) çözeceksin

2)kpss puanı ydsden daha önemli önce kpssden iyi puan al ydsyi kpssden sonra halledersin

3)ösym'nin yaptığı yerleştirme işlemlerinde mülakatsız doğrudan yerleşirsin

4)sözleşmeli alımları kurumlar kendileri yapar ilan yayınlanınca kurumların internet sitelerinden başvurunu yaparsın sonra kurumlar kpssp3 puanına göre mülakata çağrılacak kişileri kendi sitesinden ilan eder mülakata katılırsın kazanırsan sözleşmeli olarak işe başlarsın

casaryus96
Aday Memur
08 Ağustos 2019 19:14

peki hiç YDS ye girmeden alan kurum yok mu?İngilizcem yok çünkü

Ya da kuruma girdikten sonra YDS yi halletme şansım var mı?

ccc6420, 5 yıl önce

1)genel yetenek(matematik-türkçe), genel kültür(tarih-coğrafya-vatandaşlık) çözeceksin

2)kpss puanı ydsden daha önemli önce kpssden iyi puan al ydsyi kpssden sonra halledersin

3)ösym'nin yaptığı yerleştirme işlemlerinde mülakatsız doğrudan yerleşirsin

4)sözleşmeli alımları kurumlar kendileri yapar ilan yayınlanınca kurumların internet sitelerinden başvurunu yaparsın sonra kurumlar kpssp3 puanına göre mülakata çağrılacak kişileri kendi sitesinden ilan eder mülakata katılırsın kazanırsan sözleşmeli olarak işe başlarsın

ccc6420
Yasaklı
08 Ağustos 2019 19:16

ydsyi bu kadar kafaya takma, kpssden 90+ yaparsan eğer ydsye gerek bile kalmayabilir

casaryus96
Aday Memur
08 Ağustos 2019 19:18

Tercih listesinde Şartlarda yazar değil mi YDS isteyip istemediği.

Önceki mühendis atamalarına baktığımda bu siteden çoğu kurumda öyle bir nitelik istenmiyordu

ccc6420, 5 yıl önce

ydsyi bu kadar kafaya takma, kpssden 90+ yaparsan eğer ydsye gerek bile kalmayabilir

ccc6420
Yasaklı
08 Ağustos 2019 19:21

kılavuzda bütün şartlar yazar dediğim gibi ydsyi kafana takma kpssden iyi puan almaya bak

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi