Editörler : hopaliSafak Vaktii
08 Ağustos 2019 23:33   

Mülakatın kaldırılıp 30 binlik alım yapılacağı söyleniyor?

Mülakat kaldırılacak mı? Mülakatın kaldırılıp 30 binlik alım yapılacağı söyleniyor. Bilgisi olan var mı?

08 Ağustos 2019 23:48

fatmaduvenci
Aday Memur

Lisans okuyan arkadaşlar mülakat başlığını ilk sıraya taşımışlar. Bizler de onlara yorum yaparak ve yazdıklarını beğenerek katkıda bulunalım. Birlik olursanız mülakat ve torpil denen kul hakkı yeme sistemi son bulur. Forumdaki lisans grubunda bu konu ilk sırada yer alıyor. O başlığa sizler de bir şeyler yazarak katkıda bulunun. Pes etmeyin, yazmaya devam edin. Milyonlarca kpss öğrencisi bu konuda mağdur durumda. Alımlar normal merkezi atama olursa hak eden herkes atanacak ve puanlar çok düşecektir. Allah en büyüktür, birileri sesimizi duyacaktır.

08 Ağustos 2019 23:58

oyuncu5561
Aday Memur

Lisans okuyan arkadaşlar mülakat başlığını ilk sıraya taşımışlar. Bizler de onlara yorum yaparak ve yazdıklarını beğenerek katkıda bulunalım. Birlik olursanız mülakat ve torpil denen kul hakkı yeme sistemi son bulur. Forumdaki lisans grubunda bu konu ilk sırada yer alıyor. O başlığa sizler de bir şeyler yazarak katkıda bulunun. Pes etmeyin, yazmaya devam edin. Milyonlarca kpss öğrencisi bu konuda mağdur durumda. Alımlar normal merkezi atama olursa hak eden herkes atanacak ve puanlar çok düşecektir. Allah en büyüktür, birileri sesimizi duyacaktır.

fatmaduvenci, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hocam oraya değil de CIMER ve MEB ve dahi özellikle Ziya selçuk hocanın Instagram hesabına yazsak daha mantıklı olmaz mı.
09 Ağustos 2019 00:08

fatmaduvenci
Aday Memur

Lisans Grubu Forumunda: https://forum.memurlar.net/konu/2383032/

09 Ağustos 2019 09:23

Samsnfen
Aday Memur
Benimde umudum kalkacağı yönde açıkcası çünkü şubatta ki atamın ilanını bu zamanlarda çoktan yapmıştı geçen yıl
09 Ağustos 2019 09:24

Samsnfen
Aday Memur
Erken seçimde var deniliyor belki bir umut . Bizim 4 5 yıl önce atananlardan ne farkımız varda sözleşmeli oluyoruz ki . Bu da bana hep saçma gelmiştir .
09 Ağustos 2019 09:36

Max weber
Memur

Arkadaşlar mulakat kalksa bile sözleşmeli ogretmenlık kalkmaz. Sadece surec daha hızlı ılerler.

09 Ağustos 2019 10:42

Samsnfen
Aday Memur

Arkadaşlar mulakat kalksa bile sözleşmeli ogretmenlık kalkmaz. Sadece surec daha hızlı ılerler.

Max weber, 2 hafta önce - Alıntıya git
Bende sözleşmeli öğretmenlik neden var anlamış değilim .
09 Ağustos 2019 10:43

Samsnfen
Aday Memur

Max weber, 2 hafta önce - Alıntıya git
Ayrıca sürecin hızlı ilerlemeside iyi bişe sadece diyip basite indirgemeyin temmuzda sınava giriyrz 6 7 ay bekliyoruz az zaman değil
09 Ağustos 2019 22:16

sumrademir

Benden tam destek. Mülakat ve torpil kalksın, hak edenler atansın.

10 Ağustos 2019 17:26

mevludealtun

Memurlar net bizi kurtar artık şu mülakat ve torpil illetinden. Milyonlarca kpss öğrencisi kan ağlıy

10 Ağustos 2019 17:51

Samsnfen
Aday Memur
Aslında karar alınmış 20 Haziranda kalkmasına yönelik ama neden açıklama yok acaba hala
10 Ağustos 2019 23:47

azizekayar
Aday Memur

Mülakatlar ve torpil kalksın. Tüm kurumlar merkezi alıma geçsin.

11 Ağustos 2019 08:39

Samsnfen
Aday Memur
Evet bu konuda da sesimizi duyuralım . Erken seçim yapılabilir deniliyor belki bişeyler değişir
11 Ağustos 2019 09:01

Akrep233
Şube Müdürü
Evet bu konuda da sesimizi duyuralım . Erken seçim yapılabilir deniliyor belki bişeyler değişir
Samsnfen, 2 hafta önce - Alıntıya git
arkadaşlar son 3 mülakat formalite yapılıyor inanın 3 mülakat gördüm ve formalite buna odaklanana kadar alim sayısına odaklanmalı 40 bin için etkinlik yapılmalı inanın etkili oluyor
11 Ağustos 2019 13:04

Samsnfen
Aday Memur
Ee madem formalite neden var ? Bizde onu diyoruz kaç ay geçiyor süreç çok uzuyor
11 Ağustos 2019 20:11

narinvatandaş
Aday Memur

mülakat kalksın artık, zaten bir işlevi yok.hak eden atansın artık.

11 Ağustos 2019 21:49

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Ziya Selçuk hala mülakatları kaldırmıyorsa bir art niyet veya umursamazlık ararım bunda.

Belki de çok az sayıda da olsa bakan, bürokrat vs. yakınları yüksek mülakat puanlarıyla el altından atanıyor.Çünkü son 2 senedir dikkat ediyorum örneğin toplam 20 bin atama yapacağız diyorlar ama 200-300 atama eksik kalıyor.Belki de bazı atamaları dediğim gibi el altından yapıp internete verdikleri atama listesine de koymuyorlar.Herşey beklenir bu Şark kurnazı din tacirlerinden!

11 Ağustos 2019 22:14

kadirkerkenez

Türkiye Bizim! Mülakat ve Torpil istemiyoruz. Tüm kurumlar merkezi atama sistemine geçmeli hemen.

11 Ağustos 2019 23:16

Samsnfen
Aday Memur
Madem aynı puanı veriliyoruz diyorlar neden mülakat var Zaten . Diksiyona bilgisine bakıyoruz diyip hikaye anlatmasınlar bizede
12 Ağustos 2019 00:10

AlexanderGrothen
Aday Memur

Zaten kalkması lazım. Yani mülakat soruları genel kültür, eğitim bilimlerinden soruluyor gibi görünüyor ki bunun sınavına girilip hak kazanılmadı mı? Şimdi internet sağolsun bilgi çok kısa sürede yayılabiliyor ve gördüğümüz şu oldu şunun kızı bu kadroda bunun oğlu, yeğeni bu kadrolarda çalışıyor diye.

Kesinlikle niyetim umutsuzluğa sevk etmek değil ama açıkçası son ösym yaptığı sınavlarının çalınması konularının çıktığı şu günlerde bırakın mülakatı o sınavdan alınan puanların doğru olup olmadığına bile şüphe ile bakıyorum. Böyle bir ayıp örtülemez. En azından insanları daha çok şüpheye çeken mülakat sisteminin kaldırılması hak değil, boyun borcudur.

Toplam 69 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?