Editörler : hopaliSafak Vaktii
09 Ağustos 2019 15:52   

Atama Sonuçları Sonrası Yapılacaklar

Atama sonuçları açıklandı. Sonrasından ne yapacağımızla alakalı resmi bir yazı göremedim henüz.

Tecrübeli arkadaşlarımız şu anda ne yapmamız gerektiğini ve süreci ayrıntılı olarak anlatabilir mi?

09 Ağustos 2019 16:18

alfa0117
Aday Memur

atandığınız ilin milli eğitim sitesinin-duyurular kısmına bakın hocam. orada hangi belgelerin istendiği yazıyor.

09 Ağustos 2019 16:24

molla33
Aday Memur

il milli eğitim mi ilçe milli eğitim mi

09 Ağustos 2019 16:33

alfa0117
Aday Memur

benim baktığım ilin sitesinde vardı ama ilçenin sitesine eklenmemişti. diğer illere baktım çoğu ilin sitesinde henüz duyuru yok.

09 Ağustos 2019 17:23

molla33
Aday Memur

sizin il hangisi hocam

09 Ağustos 2019 19:24

soruso
Aday Memur

Tebligat gelmesini bekleyeceğiz o zaman şu an. Evrakları tebligattan sonra teslim etmemizi istiyor.

09 Ağustos 2019 21:03

emfore
Aday Memur

Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Baya aradım düzenli anlatan bir yer bulamadım. Atandığımız okulu falan aramamız gerekiyor mu? Maaş dışındaki ek ücretleri almak için bir şey yapmalıyız? Yol parası gibi bir şeyler veriliyor sanırsam?

09 Ağustos 2019 21:17

Muallm66
Şef

Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Baya aradım düzenli anlatan bir yer bulamadım. Atandığımız okulu falan aramamız gerekiyor mu? Maaş dışındaki ek ücretleri almak için bir şey yapmalıyız? Yol parası gibi bir şeyler veriliyor sanırsam?

emfore, 2 ay önce - Alıntıya git

Hcm atandiginiz okulu arayıp haber vermeniz gerekiyor. Yol parasi bugune kadar verilmemistir.(ilk atama) Maaş disi ek ucret derken kirtasiye parasi falan mi? Onları okul düzenler.(mudur ya da mud yardimcisi)

09 Ağustos 2019 21:41

fatih ç.
Şef

Ben okulu atandığım açıklanıncs değil de oraya gitmeden hemen önce aradım. 2 ay sonra falan yani, şart değil.

Yol ücreti sözleşmeliye yok.

Atandığınız ilin il ilçe sayfalarını takip edin. evraklar, tarihler yayınlanır hepsi. Kendinizinkini takip edin çünkü ufak farklar olabilir. Kargoyla göndermeyin, şundan 2 tane gönderin, orijinali gönderin vs.

09 Ağustos 2019 22:41

emfore
Aday Memur

Ben okulu atandığım açıklanıncs değil de oraya gitmeden hemen önce aradım. 2 ay sonra falan yani, şart değil.

Yol ücreti sözleşmeliye yok.

Atandığınız ilin il ilçe sayfalarını takip edin. evraklar, tarihler yayınlanır hepsi. Kendinizinkini takip edin çünkü ufak farklar olabilir. Kargoyla göndermeyin, şundan 2 tane gönderin, orijinali gönderin vs.

fatih ç., 2 ay önce - Alıntıya git

Atandığım ilin meb sitesinde henüz hiç bir duyuru yok malesef. Bir soru daha sormak istiyorum atandığım hizmet alanı (2/4) yani altı yıl zorunlu hizmet gözüküyor. Peki bu durumda 3+1'in geçerliliği ne oluyor? (+1) tam olarak ne oluyor? Bunları düzgünce anlatan bir kaynak da bulamadım malesef.

09 Ağustos 2019 22:44

emfore
Aday Memur

Hcm atandiginiz okulu arayıp haber vermeniz gerekiyor. Yol parasi bugune kadar verilmemistir.(ilk atama) Maaş disi ek ucret derken kirtasiye parasi falan mi? Onları okul düzenler.(mudur ya da mud yardimcisi)

Muallm66, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler, evet kırtasiye parası veya başka maaş dışında verilen ne varsa, bilmiyorum. Takip etmem, alma vaktini geçirmemem gereken bir şey olur mu diye merak ediyorum. Yoksa hepsi kendiliğinden hesabıma gönderiliyor mu?

10 Ağustos 2019 15:59

Muhsena
Aday Memur

Atandığım ilin meb sitesinde henüz hiç bir duyuru yok malesef. Bir soru daha sormak istiyorum atandığım hizmet alanı (2/4) yani altı yıl zorunlu hizmet gözüküyor. Peki bu durumda 3+1'in geçerliliği ne oluyor? (+1) tam olarak ne oluyor? Bunları düzgünce anlatan bir kaynak da bulamadım malesef.

3+1 şu demek oluyor. 3 yıl çalışıyorsunuz kadrolu oluyorsunuz. 1 yıl daha çalıştıktan sonra tayin isteyebiliyorsunuz. Ama sizin zorunlu hizmet yılınız 2/4e göre 6 yıl olduğu için 4 yıl çalışmış, 2 yılınız eksik kalmış oluyor. Bu durumda isterseniz 3+1 i kullanıp başka yere tayininizi isteyip daha sonra da 2 yıl eksik olan zorunlu hizmetinizi yapabilirsiniz. Tekrar tamamlamak zorundasınız yani o 2 yılı. Ve öğrendiğim kadarıyla zorunlu görevinizi aynı okulda yapmak zorunda değilsiniz kalan 2 yılı zorunlu göreviniz olan okulunuza denk başka bir yerde okulda yapabilirsiniz.
10 Ağustos 2019 19:46

emfore
Aday Memur

Teşekkürler muhsena hocam.

10 Ağustos 2019 20:36

Muallm66
Şef

Teşekkürler, evet kırtasiye parası veya başka maaş dışında verilen ne varsa, bilmiyorum. Takip etmem, alma vaktini geçirmemem gereken bir şey olur mu diye merak ediyorum. Yoksa hepsi kendiliğinden hesabıma gönderiliyor mu?

Hcm takip etmeniz gereken tek şey il ya da ilce duyuruları. (Yol parasi,banka promosynu alamazsınız. Kırtasiyede soyledigim gibi okul halleder. Siz okulunuzu arayin bayram sonrasi aklinizdaki tum sorulari sorun) Bu arada hayırlı olsun :)

10 Ağustos 2019 21:21

Bahar0725
Aday Memur

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Atanan öğretmenler 2 Eylül'de göreve başlayacaktır dendi. Güvenlik soruşturması yapılmayacak mı belgeler teslim edildikten sonra? 2 Eylül'de direk göreve mi başlıyoruz?

Toplam 14 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?