Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Ağustos 2019 10:27   

Yerleştiğimiz yerden feragat edebilir miyiz?
Selamlar. 41. Tercihi açmış bulunup, kendi yazdığımız yerlerden birine Yerleştiğimizde, yerleştiğimiz okula evrak götürmeden görevden feragat ettiğimizi bildirebilir miyiz? Bu durumda öğretmenlik görevi ile ilgili ilerde herhangi bir sorun yaşar mıyız? Bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum.
11 Ağustos 2019 10:35

Bilişimcio
Aday Memur

Göreve başlamadığınz zaman 1 yıl süreyle sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunamıyorsunuz başka bir bilgim yok bu konuda

11 Ağustos 2019 11:14

Muhsena
Aday Memur

Göreve başlamadığınz zaman 1 yıl süreyle sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunamıyorsunuz başka bir bilgim yok bu konuda

Bilişimcio, 2 hafta önce - Alıntıya git
Eğer evraklar götürülürse ondan sonra feragat edilirse öyle bir durum söz konusu olabilir diye duymuştum. Ben de tam olarak bilgi sahibi değilim
11 Ağustos 2019 11:15

Muhsena
Aday Memur
Arkadaşlar, bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi?
11 Ağustos 2019 13:03

Samsnfen
Aday Memur
Arkadaşlar, bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi?
Muhsena, 2 hafta önce - Alıntıya git
Nereside ne güzel atanmışken gitmiyorsunuz
11 Ağustos 2019 13:09

Muhsena
Aday Memur
Nereside ne güzel atanmışken gitmiyorsunuz
Samsnfen, 2 hafta önce - Alıntıya git
Konu ile alakalı yardımcı olmak isterseniz dinliyorum kardeşim
11 Ağustos 2019 13:43

MoonFighter
Şef

Belge götürüp götürmemeniz farketmez 1 yıl ceza alırsınız

11 Ağustos 2019 15:25

ogrgor06
Aday Memur

Ceza hangi tarihte başlayıp bitiyor peki ? Bende gitmeyeceğim.

11 Ağustos 2019 17:36

kırıkfizikçi
Aday Memur

Öyle yapacağınıza evrakları götürüp başlama yapın. Daha sonra usulüne uygun olarak istifa edin. 6 ay sonra tekrar memur olabilirsiniz

11 Ağustos 2019 17:57

Muhsena
Aday Memur

Öyle yapacağınıza evrakları götürüp başlama yapın. Daha sonra usulüne uygun olarak istifa edin. 6 ay sonra tekrar memur olabilirsiniz

kırıkfizikçi, 2 hafta önce - Alıntıya git
Usulüne uygun istifa ne şekilde ne kadar süre sonra yapılabiliyor?
11 Ağustos 2019 18:32

match1234
Aday Memur

Bir arkadaşa ters cvp vermişsin ama yinede ileride tercih yapacak arkadaşlara örnek olması açısından bir konuyu merak ettim soracağım. Kendi yazdığım yere yerleştim demişsiniz. Yani ilk 40 tercihten birine yerleştiniz ve oraya mı gitmek istemiyorsunuz. Yoksa 41. Tercihten mi atandınız oraya mı gitmek istemiyorsunuz

11 Ağustos 2019 18:44

fatih ç.
Şef

İstifa edip dönmek isteyen öğretmenler ağlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. En son ne zaman geri dönüş hakkı verildi? İstenilen zaman dönülemiyor bildiğim kadarıyla.

Ayrıca 41den atanma tercihten atanmanın arasındaki fark nedir? Yasalar farklı mı işliyor?

11 Ağustos 2019 18:51

match1234
Aday Memur

Fatih hocam soruyu bana sordunuzsa bir fark yoktur sadece şunun için sordum yazdıkları yeregitmeyenlerde var mı (varsa 40 tercih i rastgeleyazmayın inceleyin sonra gitmek istemezmez ceza alırsınız diye sordum) 41. Tercihten atanıpta gitmek istenmemesi olabilir birşey gibi geliyor bana. Ama 40 tercihe atanıpta gitmemek ilginç geldi

11 Ağustos 2019 18:52

selamlar43
Aday Memur

Bir arkadaşa ters cvp vermişsin ama yinede ileride tercih yapacak arkadaşlara örnek olması açısından bir konuyu merak ettim soracağım. Kendi yazdığım yere yerleştim demişsiniz. Yani ilk 40 tercihten birine yerleştiniz ve oraya mı gitmek istemiyorsunuz. Yoksa 41. Tercihten mi atandınız oraya mı gitmek istemiyorsunuz

match1234, 2 hafta önce - Alıntıya git
ben de ne demek istiyor hiç anlamadım hem yazdığım yer demiş hem de 41.tercih demiş galiba insanlara ters konuşmak yerine arkadaş kendini anlatabilmeyi öğrensin
11 Ağustos 2019 18:57

match1234
Aday Memur

Ayrıca fatih hocam arkadaşların bahsettiği bir yıl ceza farklı. Yani herhangi bir memuriyete 1 yıl başvuru yapamıyor diye biliyorum. Sizin bahsettiğiniz gibi olabilmesi için 3+1 i tamamlamış bir öğretmen (asaletini tastik ettirmiş bir öğretmen)istifa ederse ileriki yıllarda devlet açıktan atama yaparsa dönebiliyor. Biz atandıktan sonra 4 yılı tamamlamadan istifa etsekte geri dönme hakkımız yok.

Not: Dediğiniz gibi son dönemlerde bildiğim kadarı ile açıktan atama da yapılmıyor

11 Ağustos 2019 19:38

Muhsena
Aday Memur
Arkadaşlar, 41. Tercihi açıp da gelse ve gitmeseniz yaptırımı daha büyük diye duyduğum için 41. Tercihten gelmediğini belirtmek istedim. Evet yazdığım yerden bir okul geldi fakat internette okulla ilgili belirtilmemiş bir durum ile karşı karşıya kaldım. O yüzden feragat edersem neler olabilir öğrenmek istiyorum.
11 Ağustos 2019 19:46

fatih ç.
Şef

Böyle ciddi bir konuda en iyisi meb e danışmanız hocam. Telefonla arayın öğrenin. Sabahtan bu yana cevap bekliyorsunuz, çoktan öğrenmiştiniz.

Okulda madde mi kullanılıyor, terörist yuvası mı olay nedir acaba?

Toplam 16 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?