Editörler :
12 Ağustos 2019 03:25   

Katiplik Sınavının Bütün Şehirlerde İmlasız olacağına dair duyuru

Arkadaşlar sitenin birinde vatandaşın bu linki paylaştığını gördüm okudum ama anlayamadım acaba sadece icra katipliği sınavında mı imlasız olucak yoksa zabıt katipliği içinde geçerli mi vede bu haberin aslı var mı ?

http://www.kamubulteni.com/adalet-personeli/icra-zabit-katipligi-on-parmak-sinavinda-degisiklik-h13117.html

12 Ağustos 2019 03:59

OguzCakan58
Aday Memur

Ayrıca bunuda buldum anlaşılan icra katipliği uygulamaları imlasız olucak

http://www.pgm.adalet.gov.tr/duyuru/2017/ocak/metin.htm

12 Ağustos 2019 10:45

Madsizzle
Şef
pgm icra icin acikca belirtti.zabit icin bilgi verilmedi
12 Ağustos 2019 11:38

OguzCakan58
Aday Memur
pgm icra icin acikca belirtti.zabit icin bilgi verilmedi
Madsizzle, 1 hafta önce - Alıntıya git

icra ile zabıt katipliği meitnleri zaten aynı metinler bu durumda icrayı imlasız yapıp zabıtı imlalı yapması adaletsiz olmaz mı

12 Ağustos 2019 11:52

Madsizzle
Şef

icra ile zabıt katipliği meitnleri zaten aynı metinler bu durumda icrayı imlasız yapıp zabıtı imlalı yapması adaletsiz olmaz mı

OguzCakan58, 1 hafta önce - Alıntıya git
dostum sen olaya kendi acindan bakiosun.icra katipligi sinavini iidb yapiyor.zabit katipligi alimlarini pgm yapiyor.metinlerin ayni olmasi aciklanmis bir durum.ama imla durumu aciklanmamis bir durum.genel bi acklama yapilmadiysa icra icin belki bazi yerler imlali yapacaktir.belki de unutulmustur.burda adaletsizlikle alakali bir durum yok.imlanin olup olmamasi komisyonun kanaatine kalmis bir durum.zabit katipleri savci ve hakimlerle calisiyor sonucta.benim sahsi fikrim cogu yerde imlasiz olacagi yonunde.
12 Ağustos 2019 12:54

OguzCakan58
Aday Memur
dostum sen olaya kendi acindan bakiosun.icra katipligi sinavini iidb yapiyor.zabit katipligi alimlarini pgm yapiyor.metinlerin ayni olmasi aciklanmis bir durum.ama imla durumu aciklanmamis bir durum.genel bi acklama yapilmadiysa icra icin belki bazi yerler imlali yapacaktir.belki de unutulmustur.burda adaletsizlikle alakali bir durum yok.imlanin olup olmamasi komisyonun kanaatine kalmis bir durum.zabit katipleri savci ve hakimlerle calisiyor sonucta.benim sahsi fikrim cogu yerde imlasiz olacagi yonunde.
Madsizzle, 1 hafta önce - Alıntıya git

aynen kardeşim bende muhtemelen imlasız olur diye düşünüyorum. Aslında farkeden bir durum yok ben imlalı hazırlandım bunca zaman imlasızda olsa hızım artacak yani her iki durumda da sıralamaya girenler pek değişmeyecek ama adayların çoğu imlasız hazırlandı eğer bi sürprizle karşılaşırlarsa muhtemelen başarısız olucaklardır.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?