Editörler :
12 Ağustos 2019 15:06   

Kararrr!sızım!

Sizce jandarma astsubaylık mı, mübaşirlik mi? Artıları ve eksileri ile yorum yaparsanız sevinirim.

12 Ağustos 2019 15:12

Orteega
Aday Memur

Hocam bu tamamen yaşam standartların ve tercihlerin ile alakalı.

Astsubaylığın artıları maaşı ve imkanları. Eksileri ise çalışma koşulları, can riski ve sürekli tayin yemek. Tabi bunlar benim bildiklerim, işin içinde olan bir askerimizden bilgi almanız daha doğru olur.

Adalet Bakanlığı kadrolarında ise tayin yok. Benim şahsım için bu muazzam bir şey ki ben bu sebeple POMEM yerine tercih edeceğim. Çünkü başvurduğum şehirde doktora yapmaktayım. Bunun yanı sıra hafta sonu tatil olması ve mesailerin düzenli olması da Adalet Bakanlığı kadrolarını benim görüşüme göre öne çıkarıyor.

Arada internette gördüğüm yorumlar kadarıyla 2 bin lira civarı maaş farkı vardır, ama değer mi? Değmez mi? Buna yaşam koşulların gereği sen karar vereceksin.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

12 Ağustos 2019 15:17

Mutlu.1907
Aday Memur

Teşekkür ederim

13 Ağustos 2019 11:24

Bugrahan Beyim
Şef

mübaşir ayak işleri yapar hocam yeri gelir çay kahve servisi bile yapar yani ben kesinlikle astsubaylık derim her türlü iyidir oyağın var maaş 4700 her türlü hakkın var mübaşir de kuru maaşın var başka da hiçbir hakkın yok astsubaylıkta öğle yemeğini 3-5 liraya yersin mübaşirsen cebinden minimmum 20 lira çıkar servisi yoktur yeri gelir amirin gaztesini alırsın vs vs mübaşir olacağına git uzman erbaş ol daha iyi

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?