Editörler :
12 Ağustos 2019 18:01   

Engelliye yapılan mobbing!!

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bir hastanede EKPSS ile atanmış memur olarak görev yapmaktayım. Yaklaşık 2 senedir gerek seçim dönemleri olsun gerek başka dönemlerde olsun siyasi kimliğimi hiç bir ortamda belirtmemiş birisiyim. Hastane bünyesinde görev yapan müdür yardımcısı seçim dönemlerinde mitinglere katılmamız konusunda bizlere uyarılar yapıyordu. Bende 657li bir çalışan olarak siyasete bulaşamayacağımı o tür ortamlarda bulunmamın doğru olmayacağını belirtiyorum her seferinde ve bu sebepten dolayı aşağıda sayacağım şeyler başıma geldi.

Bu müdür yardımcısı sürekli birimimin değişmesi ve bana daha zorlu işlerin verilmesi konusunda idareye baskı yapması. Engel durumumun müsade ettiği kadar her işe zaten koşturuyorum ancak 2 senedir sürekli olarak yerimin değiştirilmesi başka işlerin verilmesi sistematik bir şekilde dillendirildi.

Ve en sonunda polikliniğe sekreter olarak görevlendirildim. Hastanede başka hiç bir memur sekreter olarak çalışmazken bir engelli memurun sekreter olarak görevlendirilmesini sizin görüşlerinize bırakıyorum. Hastanenin en yoğun polikliniği olması stres ve sürekli ayağa kalkıp bir takım işlere yardımcı olma durumum oluyor ortopedik engelli birisi için ekstra zor bir iş bunuda eklemek isterim.

2. olarak bu müdür yardımcısı benim hakkımda iş yapmayan idarecilerle zıtlaşan dik başlı birisi olduğumu ve bu yüzden cezalandırıldığımı söylüyor :) Hem iftira hem cezalandırılmak?

bu konuda hakkımı nasıl ve ne şekilde aramalıyım. engelli raporumda ağır efor gerektiren işlerde çalışamaz ibaresi var bir faydası olabilir mi? konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

13 Ağustos 2019 12:33

potkabac
Şube Müdürü

Hastanenin mobbing birimine CİMER e Kamu Denetçiliği Kurumuna resmiolarak başvuruda bulunabilirsin. Öncelikle bu tür insanlardan korkmamayı öğreneceksin sonra eğer sana ceza diye verdiklerini düşündüğün işler engel durumunu artırıcı etki yapan işlerse bu durumu düzgün bir dilekçe ile anlatarak yazdığım yerlere başvuruda bulunabilirsin. Bu vesile ile hatırlatmak isterim ki müdür amir dediğiniz insanlarda sizin gibi bu devletin memurlarıdır sahibiniz değiller ! O nedenle öyle kimse parti yalakalıklarının arkasına sığınarak kimseye zulmetmeye kalkmasın.

Toplam 1 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?