Editörler : E.Kayı Han

14 Ağustos 2019 10:15

Hangi istinaf kararlarına karşı temyiz yolu kapalıdır ?

Hayirli bayramlar itiraz sonucu istinafa giden davada, istinafin verecegi karar temyiz edilebilir mi yoksa istinaf karari kesinmidir acaba? (Konu açıktan memur alimiyla ve atamayla ilgili)

LAZYUNUS
Memur
14 Ağustos 2019 13:27

Bende açıktan işkur üzerinden atandın mülakat falan kazandım hep daha sonra 3 sene önce bilişim suçundan hagb almıştım güvenlik soruşturması oraya takıldı atamamı iptal ettiler. Daha sonra itiraz ettim falan idari mahkeme istinaf yolu açık olmak üzere oda red kararı verdi. Şimdi istinafa taşıdım bende dosyamı inşallah orda kazanırım normalde hagb kararı memuriyete engel değil diye kanun var ama hakimlerimiz sağoşsun red kararı veriyor benim hakkım gidiyor. Senin olay neydi dostum tam olarak

ibrahim3838
Kapalı
14 Ağustos 2019 13:43

Ben yedek siradaydim asillerin sartlari uymadigi icin iptal ettiler atamalarini beni cagirdilar ama asiller kurumu mahkemeye verince kurum mahkemenin sonuclanmasini beklicek o yuzden istinaf sonrasi temyiz yolu acik oluyirmu onu ogrenmeye calisiyorum. Sen istinafa gideli kac gun oldu ne kadar surermiş istinaf kardes ortalama bise dedi mi avukat falan

LAZYUNUS
Memur
14 Ağustos 2019 13:52

Ben istinafa vereli 1 hafta oldu ama adli tatil 1 eylülde bitiyormuş o yüzden eylül 1 ine kadar boşa beklicez istinafın sonuçlanması 4 5 ay bulur dedi avukat bakalım. Senin hanki kurum neresi yedektrydin ?

ibrahim3838
Kapalı
14 Ağustos 2019 13:58

Belediyeydi benimkide avukata sordun mu istinaftanda red gelirse ki inşallah gelmez senin adinada temyize basvuruluyormuymuş danistaya yani

LAZYUNUS
Memur
14 Ağustos 2019 14:06

Eğer istinaf danıştay yolu açık olmak üzere karar verilmiştir derse itiraz edebikiyosun ama direk istinaftada red kararı çıkarsa bi üst mahkemeye gidemiyosun diye biliyorum araştırmalarıma göre.

Ama istersen şu siteye sor orda uzman avukatlar çok güzel yardımcı oluyorlar ben takıldığım yerlerde oraya soruyorum 5 dk içinde cevap veriyorlae.

https://www.kararara.com/forum/viewforum.php?f=21

Buraya üye ol aklına ne geliyorsa sorabilşyorsun

ibrahim3838
Kapalı
14 Ağustos 2019 14:18

Cok tesekkur ederim kardesm saolasin

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi