Editörler :
14 Ağustos 2019 14:56   

23.Dönem İstifa ve 25.Dönem Başvuru

Arkadaşlar Merbaha; 23. Dönemde intibak ve egitim dahil olmak uzere toplam 30 gün egitim aldım daha sonra kkk piyade sınıfı subaylığı kazandım ve egitimdeyim gerek egitimin gerekse derslerin ağırlığı nedeniyle istifa etmeyi üşünüyorum ve tekrardan 25. Dönem pomem e başvurmayı düşünüyorum. Sizce tekrar başvurduğum da sözlü sınavda olumsuz bir tepki ile karşılaşır mıyım yada daha önce bu durumla karşılaşan varmı çıkıp geri giren.

Kafam çok karışık , bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi. Tesekkur ediyorum.

14 Ağustos 2019 15:10

primer28
Şef

Komutanım herşeyden önce omuzunuzdaki yıldızlar bol olsun. Hayatta güzel şeyin öncesi sabırlarla doludur. Sancısız gerçekleşen hiçbir kutlu doğum yoktur. Bu yola bilerek ve isteyerek girdiğinizden dolayı, yoldan dönmemenizi tavsiye ederim. İçinde bulunduğunuz ortamın şartlarını orda yaşamadan kimse bilemez ancak, yolun yarısından bir başka ihtimaş için dönmekşuanki şartlarda en kötü seçenek olur. Naçizane yorumladım, Dua ile vede selamet.

14 Ağustos 2019 15:32

hackerandkoch
Aday Memur

Kıymetli cevabınız icin teşekkür ediyorum.

14 Ağustos 2019 15:35

Skorpion003
Aday Memur
Komutanım Allah yolunu bahtını açık etsin, bırakmamak için uğraş TSK daha güzel bir yerdir
14 Ağustos 2019 21:21

Tknmz26
Aday Memur

Kardeşim özel olmayacaksa kpss ve fyt puanın kaçtı subaylık için?

15 Ağustos 2019 01:12

berkay91
Memur

Komutanım midyata giderken evdeki bulgurdan olmayın gercekten pisman olursunuz

15 Ağustos 2019 01:36

Mamba976
Memur

TSK'nın Özlük hakkı Oyak vs. dahil bir düzine güzelliği var. Renault alırken bile indirimi var. Güzel imkanları mevcut.

Ama asıl mesele şuan emir veren konumdasınız ve bunun için eğitim alıyorsunuz. POMEM'de emir alan olarak yetiştirileceksiniz. Birilerinin 2 dudağına bakmak yerine söz sahibi olan siz olacaksınız.

Vereceğiniz kararın kaderinizi olumlu etkilemesi ümidi ile Allah yar ve yardımcınız olsun.

17 Ağustos 2019 12:52

erdem1212
Aday Memur

sabır sabır sabır

17 Ağustos 2019 18:46

liyakat7
Aday Memur

Sutasak eğitimi pomeme göre ağır ve meslek hayatına bakarsak yine kara piyade polise göre zorlu şartlarda çalışır arazi hudut karakolları üs bölgeleri dış göreve (kuzey ırak, suriye) gitme ihtimali var. Şark görevi polise göre daha fazla gelecektir ayrıca 15 yıl zorunlu hizmet ilk 1 seneden sonra istifa hakkı yok. Elbette karşılaştırınca rütbe var ama sosyal hayat, aile yaşantısı polise göre az. Herkes kamuflajın içinde mutlu hissetmeyebilir çünkü özellikle kara kuvvetlerinde emir komuta sert tayin sık geliyor. Herkes oyak ikramiye vs. dışarıdan güzel görünen imkanları yazmış polise sorsan sacmalama diyebilir bende bunları belirtmek istedim. Polis arkadaşlar şehir merkezinde mesai saatini dert edebilir amir baskısı vs. illa ki vardır ama kk muharip sınıf subaylıkta maddi imkanları için yapılmaz 25 yaşında terör bölgesinde aileni arabanı bile götüremedigin yerde kelle koltukta yaşayınca insanın gözüne ne para gelir ne rütbe :)

20 Ağustos 2019 22:27

adayogrenc
Aday Memur

siz 25. döneme başvuramazsınız artık intibak geçtikden sonra eğitime devam etmişsiniz

Toplam 9 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?