Editörler :
25 Eylül 2019 19:16

elfaruq
Aday Memur

Bende 3 yıllık bir kadın polis olarak yazıyorum. İnanılmaz zor ve yıpratıcı bir meslek.Geceyede geliyorsun , saçma sapan ıssız sokaklarda görev de yapıyorsun , tatilleri zaten söylemiyorum bile iznini almak bile dert. Ek olarak erkek polis arkadaşlar sürekli laf sokar bedava para kazanıyorsunuz diye. Kadın olmak başlı başına zorken kadın polis ve anne olmak cehennem gibi oluyor. Hangi devremle konuşsam herkes bir çıkar gol başka bir şey düşünüyor. Kimse bu meslekte 30 yıl calışıp emekli olmayı hayal edemiyor. Kimi devrem yeniden unıversite sınavına hazırlanıyor kimi yeniden kpss ye giriyor. Evet malesef çoğunluğumuz türkiye şartlarından polis olduk ,5 bin lira para kazanıyoruz ama kendi adıma günde 12 saat çalısıyorum izinli günlerimde ek görev geliyor ve yaşadığı hayattan gram zevk almayan bir kadına dönüştüm. Bu senin evliliğinidesosyal ilişkilerini de aile ilişkilerini de etkiliyor. Meslek içindeki adaletsizliklerden filan bahsetmiyorum bile. Ama caresizce yapıyorum bu mesleği. Eger gercekten son çaren umudun değilse gelme arkadaşım. Canı yürekten söylüyorum.

satyakarpay, 1 yıl önce - Alıntıya git

komiser yardimciliginda bundan farkli bir senaryo olur mu peki?

Toplam 21 mesaj

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?