Editörler : Kubil ay
16 Ağustos 2019 02:58   

Pomeme giristen uç yil once psikiyatri kaydim oldugu gerekcesiyle polislikten ihraç
2016 aralik pomem girisliyim. 2013 ve 2012 yillarinda birkac psikiyatri kaydim oldugu icin saglik daire simdi ihrac olmam sozkonusu oldugunu soyledi.buna dayanak olarakta devlet memurlari kanunundaki meslege giriste meslege giris sartlarini tasimamak veya kaybetmek maddesini gosterdiler. sizce mantikli mi ?
16 Ağustos 2019 03:21

sentrocev
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
16 Ağustos 2019 03:27

Taha5454
Aday Memur
Evet mantıklı
sentrocev, 3 yıl önce - Alıntıya git
pomeme girerken tam sagliklidir raporu aldim. meslekte ikibucuk yil gecirdim. suanda da gorevime devam ediyorum. simdi bu sorunun cikmasi ve girerken verilen saglik raporlarinin hice sayilmasini anlayamadim. ayrica saglik sartlari yonetmeliginde de polis okuluna girerken alinan rapordan onceki iki yil temizse sorun olmayacagi yaziyor. benim psikiyatri kaydim pomemden 4 yil once bu nasil mantik ?
16 Ağustos 2019 04:14

Nick ways
Şube Müdürü
pomeme girerken tam sagliklidir raporu aldim. meslekte ikibucuk yil gecirdim. suanda da gorevime devam ediyorum. simdi bu sorunun cikmasi ve girerken verilen saglik raporlarinin hice sayilmasini anlayamadim. ayrica saglik sartlari yonetmeliginde de polis okuluna girerken alinan rapordan onceki iki yil temizse sorun olmayacagi yaziyor. benim psikiyatri kaydim pomemden 4 yil once bu nasil mantik ?
Taha5454, 3 yıl önce - Alıntıya git
Mahkeme ile kazanırsınız. Çok Saçma daha sonrası olanlar aleyhine kullanılamaz
16 Ağustos 2019 05:09

brosecutor
Kapalı

Geçmişe dönük kayıt nasıl yapılıyor ki 300 bin polisi nasıl incelemişler ki

16 Ağustos 2019 06:14

Nick ways
Şube Müdürü
Sağlık daire mesleğe girdikten sonra eleyemez. Psikiyatri kayıtlarını nasıl ulaştılar. Mümkün değil
16 Ağustos 2019 06:16

itfaiyeci05
Daire Başkanı
Mahkeme ile kazanırsınız. Çok Saçma daha sonrası olanlar aleyhine kullanılamaz
Nick ways, 3 yıl önce - Alıntıya git

Polis olduktan sonrası değil, öncesi bir hastane kaydından bahsetmiş. Sıkıntılı bir durum. Sonraki bir süreç olsa hiçbir problem yok ama öncesinde bunu tespit ettilerse mahkeme buna ne der bilemem örnek davaları araştırmak lazım. Can sıkıcı bir durum Allah kolaylık versin.

16 Ağustos 2019 06:20

itfaiyeci05
Daire Başkanı

Sadece devlet değil özel psikiyatri kliniklerini de hesaba katın. Bir psikiyatristin özel kliniğine gittiği tespit edilen memura ne yapılırsa aynısı devlet hastanesine giden için de yapılır. bunların hepsini bir değerlendirmek lazım. İlk olarak bununla alakalı dava var mı bunu bulmaya çalış bence.

16 Ağustos 2019 07:15

brosecutor
Kapalı

1.zaten ilk olarak tam teşekküllü devlet hastahanesinden rapor alıyorsun .Orda 566 soruluk psikilojik testi çözüyorsun

2.psikiyatri doktoru ilaç geçmişine veya sana bakarak sana sağlam Veriyor. Sağlık kurulu olur diyiyor. Başhekim onaylıyor

Ankara sağlık daire incelenip oluru veriyorsa polis oluyorsun

3.son iki yılı ilaç ve semtopsuz olanlar Ve Ağır Hastalığı

olmayanlar

Daha önceden psikiyatri hastalığı varsa bile Elenemezler

4. Sağlık kayıtları kişinin özelidir.E nabız dan ancak kişinin rızası olanlar ve o hastahane doktorları görebilir

5.sen kardeşim 18.dönem pomem Mezun oldun

Şuan 23.Dönem Mezun Oldu

O Kadar Da Komiser Yardımcısı, pmyo ve bekçi alımı oldu

2016 yılından sonra

120 bin kişinin hepsinin kayıtları incelerimi

16 Ağustos 2019 08:46

Plt5555
Aday Memur
Memurluktan çıkarılma ile ilgili tebliğ yapıldı mı
16 Ağustos 2019 10:44

Taha5454
Aday Memur

Geçmişe dönük kayıt nasıl yapılıyor ki 300 bin polisi nasıl incelemişler ki

brosecutor, 3 yıl önce - Alıntıya git
benden ozellikle istediler. birsekilde tesbit edilmis. personel sube memleketimdeki hastaneye yazi yazarak ulasmis
16 Ağustos 2019 10:48

Taha5454
Aday Memur

1.zaten ilk olarak tam teşekküllü devlet hastahanesinden rapor alıyorsun .Orda 566 soruluk psikilojik testi çözüyorsun

2.psikiyatri doktoru ilaç geçmişine veya sana bakarak sana sağlam Veriyor. Sağlık kurulu olur diyiyor. Başhekim onaylıyor

Ankara sağlık daire incelenip oluru veriyorsa polis oluyorsun

3.son iki yılı ilaç ve semtopsuz olanlar Ve Ağır Hastalığı

olmayanlar

Daha önceden psikiyatri hastalığı varsa bile Elenemezler

4. Sağlık kayıtları kişinin özelidir.E nabız dan ancak kişinin rızası olanlar ve o hastahane doktorları görebilir

5.sen kardeşim 18.dönem pomem Mezun oldun

Şuan 23.Dönem Mezun Oldu

O Kadar Da Komiser Yardımcısı, pmyo ve bekçi alımı oldu

2016 yılından sonra

120 bin kişinin hepsinin kayıtları incelerimi

benden ozellikle istediler bende e devlet ciktilarini goturudum orda bisey yoktu. personel sube memleketimdeki hastaneye yazi yazmis. hastane kayitlari vermis 2012 ve 2013 yillarindaki ziyaretlerim o sekilde ortaya cikmis. yoksa bunlari ben bile unutmustum. dedigin gibi cok sacma ama emniyette hersey sacma biliyosun
16 Ağustos 2019 10:50

Taha5454
Aday Memur
Memurluktan çıkarılma ile ilgili tebliğ yapıldı mı
Plt5555, 3 yıl önce - Alıntıya git
herha gi bir teblig yapilmadi. ben saglik daireye gidip sordum ordan bir memur. bahsi gecen maddeyi soyledi ve ilisin kesilir dedi. ama suanda ortada bosey yok hersey farazi
16 Ağustos 2019 11:01

esk_es
Aday Memur
Herkes psikiyatriye gidebilir. önemli olan doktorun ne teşhis koyduğu. teşhisi öğren memurluğa engel bi durumu var mı yok mu. Varsa başka bir psikiyatrisle görüş. aksi yönde rapor almaya çalış.
16 Ağustos 2019 11:52

Nick ways
Şube Müdürü
benden ozellikle istediler bende e devlet ciktilarini goturudum orda bisey yoktu. personel sube memleketimdeki hastaneye yazi yazmis. hastane kayitlari vermis 2012 ve 2013 yillarindaki ziyaretlerim o sekilde ortaya cikmis. yoksa bunlari ben bile unutmustum. dedigin gibi cok sacma ama emniyette hersey sacma biliyosun
Taha5454, 3 yıl önce - Alıntıya git
Personelin işi yok senin geçmişini araştıracak Tem mi kom mu bu
16 Ağustos 2019 12:28

brosecutor
Kapalı

Bunda bir iş var ki seni böyle incelemeye almışlar

Bİrisine söyledin mi hiç geçmişte yaşadıklarını

Ki zaten seni ihraç edemezler.En fazla yeni bir heyet

Raporu aldırırlar oda en fazla B dilimi olur bir şey olmaz

D dilimi olursa da kurtulursun Gih olup polislikle işin olmaz

16 Ağustos 2019 15:05

Farukkkk7900
Aday Memur

Psikiyatri konusunda net bir bilgim yok ama genetik böbrek rahatsızlığı olup da polis olan asaleti tastik olduktan sonra %50 engelli raporu çıkartıp masa bası çalışan gördüm ona bir şey olmadı

16 Ağustos 2019 19:03

Taha5454
Aday Memur
Herkes psikiyatriye gidebilir. önemli olan doktorun ne teşhis koyduğu. teşhisi öğren memurluğa engel bi durumu var mı yok mu. Varsa başka bir psikiyatrisle görüş. aksi yönde rapor almaya çalış.
esk_es, 3 yıl önce - Alıntıya git
memurluga engel herhangi bir durum yok. orta depresif nobet ve sosyal fobi yazmis. sordugumda tanı bos kalmasin diye yazdim.onemli degil dedi doktor
16 Ağustos 2019 19:04

Taha5454
Aday Memur

Psikiyatri konusunda net bir bilgim yok ama genetik böbrek rahatsızlığı olup da polis olan asaleti tastik olduktan sonra %50 engelli raporu çıkartıp masa bası çalışan gördüm ona bir şey olmadı

Farukkkk7900, 3 yıl önce - Alıntıya git
bahsi gecen arkadasla.iletisim kurabilirmiyiz. nasil.bir surec izlenmis
16 Ağustos 2019 19:07

Taha5454
Aday Memur

Bunda bir iş var ki seni böyle incelemeye almışlar

Bİrisine söyledin mi hiç geçmişte yaşadıklarını

Ki zaten seni ihraç edemezler.En fazla yeni bir heyet

Raporu aldırırlar oda en fazla B dilimi olur bir şey olmaz

D dilimi olursa da kurtulursun Gih olup polislikle işin olmaz

evet ben soyledim. gecici olarak silahim muhafaza altina alindi. o arada hastanede sordular hic onemli olmayacagini dusunup soyledim. islerin buraya gelecegini hic dusunmemistim acikcasi. daha sonra da saglik kurulundan b dilimi verdiler.
16 Ağustos 2019 19:36

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
çok farklı bir konu.... mahkemeye ver kazanırsın bence
Toplam 59 mesaj