Editörler : supporters.

Yasaklı
17 Ağustos 2019 02:45

70 bin TL birikimim var. Altın almayı düşünüyorum?

70 bin tl birikimim var. altın almayı düşünüyorum. yılın başına kadar gr altın 300 tl olur mu? altını mobil bankacılıktan almak caiz ve helal mi? yoksa gerçek altın mı alamak gerekir?

sorgulamak
Kapalı
20 Ağustos 2019 14:51

Kesinlikle altın al derim.Bu yılın sonuna kadar 300 tl ,2020 nin sonunda 500 tl olacağını düşünüyorum.Tabi bu benim düşüncem,başkası ne der bilmem ama ben altın alıpta zarar edeni görmedim bugüne kadar.Altına yatırım yapmak caizdir.

BorsaSTock
Genel Müdür
22 Ağustos 2019 12:15

Altın 380.00 seviyelerini zorlar uzun vadede yatırım yapmayı düşünenler için söylemekteyim.

NOT: Yatırım Tavsiyesi Yapmıyorum

Şua an:

Altın türü --: Alış - ------Satış - ----% - ---Saat

Gram Altın: 277,38 - 277,43 - 0,53% - 11:54

23 Ağustos 2019 02:58

Önümüzdeki 3-4 yılın en gözde yatırımı gram altın olacak.Altın krizleri ve belirsizliği sever.2020 yılından itibaren dünya ekonomisinin resesyona girmeye başlayacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor ve tüm ekonomik göstergeler şimdiden bunu gösteriyor.

Bizimki gibi zaten ekonomik kriz içinde yaşayan ülkeler bu resesyondan nasıl etkilenecek varın siz tahmin edin.Bir de Suriye,Kıbrıs risklerimizi hesaba katarsak ekonomimiz tam anlamıyla çökecek diyebiliriz.Gram altın fena şekilde artacak bu durumda ülkemizde.

sorgulamak
Kapalı
23 Ağustos 2019 15:53

Altına yatırım yapmak için hem çok karlı,hem ülkeye bir zararı yok,hem de caiz,daha ne olsun

sorgulamak
Kapalı
23 Ağustos 2019 15:56

Altına yatırım yapmak hem çok karlı,hem ülkeye bir zararı yok,hem de caiz,daha ne olsun

sorgulamak, 5 yıl önce

Altına yatırım yapmak için hem çok karlı,hem ülkeye bir zararı yok,hem de caiz,daha ne olsun

blue38127
Aday Memur
23 Ağustos 2019 18:20

Peki fiziki altın mı alalım çeyrek altın,yarım altın,cumhuriyet altını tarzı yoksa bankadan hesap açtırıp gram mı almalıyım?fiziki altın alırsam kiralık kasa düşünüyorum evde saklaması riskli baya..

BorsaSTock
Genel Müdür
23 Ağustos 2019 18:28

Bana göre bankada hesap açtırıp gram altın iyi olur. Fiziki olursa riskleri var.

blue38127, 5 yıl önce

Peki fiziki altın mı alalım çeyrek altın,yarım altın,cumhuriyet altını tarzı yoksa bankadan hesap açtırıp gram mı almalıyım?fiziki altın alırsam kiralık kasa düşünüyorum evde saklaması riskli baya..

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
24 Ağustos 2019 15:32

Evde altın saklayıp diken üstünde yaşamayın.Kuveyttürk bankasının altın hesapları gerçekten çok avantajlı, tavsiye ederim herkese.

blue38127, 5 yıl önce

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
24 Ağustos 2019 17:07

Cok yüksek şuan alınır mı ki altın
25 Ağustos 2019 23:34

Bu fiyattan bile alınır.Abd ve Çin arasındaki ticaret savaşları her geçen gün daha da kızışıyor ve Avrupa ekonomisinin de gitgide bozulmasıyla 2020 yılında dünya ekonomisinin resesyona gireceği gitgide kesinleşiyor.Bu öyle 2-3 senede onarılacak bir resesyon olmayacak belki 3. Dünya Savaşı ile sonuçlanacak bir ekonomik varolma savaşı haline gelecek.Bizimki gibi zaten kırılgan ekonomiye sahip ülkeler bu gelişmelerden nasıl etkilenecek varın siz tahmin edin artık.

Türk Aynştaynı Oktay Sinanoğlu zamanında boşuna dememişti bizi açlıkla terbiye edecekler diye! Öyle bir terbiye ki adeta Suriye veya Irak gibi bir ülke olacağız!

Gydm, 5 yıl önce
Cok yüksek şuan alınır mı ki altın

Tayfunsah
Yasaklı
27 Ağustos 2019 13:19

biz ne suriyeyiz, nede ırağız. inşallah dediğiniz olmasın.
ekonomik.çöküş, 5 yıl önce

Bu fiyattan bile alınır.Abd ve Çin arasındaki ticaret savaşları her geçen gün daha da kızışıyor ve Avrupa ekonomisinin de gitgide bozulmasıyla 2020 yılında dünya ekonomisinin resesyona gireceği gitgide kesinleşiyor.Bu öyle 2-3 senede onarılacak bir resesyon olmayacak belki 3. Dünya Savaşı ile sonuçlanacak bir ekonomik varolma savaşı haline gelecek.Bizimki gibi zaten kırılgan ekonomiye sahip ülkeler bu gelişmelerden nasıl etkilenecek varın siz tahmin edin artık.

Türk Aynştaynı Oktay Sinanoğlu zamanında boşuna dememişti bizi açlıkla terbiye edecekler diye! Öyle bir terbiye ki adeta Suriye veya Irak gibi bir ülke olacağız!

uzmanabi
Kapalı
27 Ağustos 2019 16:39

6-7 ay önce 205 TL ye inmişken yapılmalıydı :)

Tayfunsah
Yasaklı
28 Ağustos 2019 13:37

o zman bu kadar param yoktu
uzmanabi, 5 yıl önce

6-7 ay önce 205 TL ye inmişken yapılmalıydı :)

sorgulamak
Kapalı
29 Ağustos 2019 08:40

Altın yıl sonunda 350 TL olacak gibi duruyor...

01 Eylül 2019 17:50

İnşallah maşallah ile olmuyor işte bu işler, önümüzde bir de gerçekler var.Bu Ilımlı İslam iktidarı ve bu başkanlık sistemi fakirleşip ilerde Suriye veya Irak gibi olalım diye dış güçler tarafından öne sürüldü zaten.

"Yeni Türkiye" tabirini bile ilk kullanan kişi eski CIA ajanı Graham Fuller'dir.Şimdi televizyona çıkan yandaşların birçoğunun ağzında sakız oldu Yeni Türkiye lafı,çok fena paralar dönüyor yani işin içinde.Gitgide daha da diktatörleşen Reis ile adım adım Yeni Türkiye yani bir nevi Suriye gibi bir ülke olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Özellikle bu kıştan itibaren zamlar ve işsizlik,hayat pahalılığı çok daha artacak ve asıl ekonomik krizi o zaman görecek bizim millet.

Tayfunsah, 5 yıl önce
biz ne suriyeyiz, nede ırağız. inşallah dediğiniz olmasın.

akaraagacli
Aday Memur
11 Ekim 2019 05:29

Altın onsun zirvesi olan 1900 doları, doların zirvesi olan 7.20'yi tekrar test edeceğini öngördüğmüzde 400 tl'lere gelmesi hayal değil.. ytd.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
17 Kasım 2019 09:44

Altın da düşüyor git gide

Tayfunsah
Yasaklı
11 Ocak 2020 04:24

295 tl yıl sonu 350 seviyeleri bekleniyor
Gydm, 4 yıl önce
Altın da düşüyor git gide

romantikpiyanist
Aday Memur
12 Ocak 2020 08:40

Tayfunsah kardeşim, bir kuyumcudan aldığın altını götürüp bankada saklatabilirsin. Çünkü islam hukukuna göre Alimler bu konu hakkında şöyle diyo r; "Sarf akdinin nakit olarak gerçekleşmesi esastır, bunun dışındakiler hile olarak kabul edikmektedir." Detaylı araştırmanızı sarf akdi üzerinden yapınız. Altını bankadan almayınız, çünkü size sattıklarını söyledikleri altını tekrar çekmeceye koyup, başka bir müşteriye satıyorlar. Halbuki bütün altınlar aynı olsa dahi o altınlar size satılmıştı. Daha sonra bozdurmak isteyince de size fiziki altını göstermiyorlar, bu anlamda altın hesabı konusu ancak fiziki altın ve sizin teslim ettiğiniz altın alınıp satılırsa caiz duruma gelir. Ama caiz olup olmaması kuralı önemli değilse istediğinizi yapabilirsiniz.

ugrtprk6210
Kapalı
12 Ocak 2020 16:02

Alınız. Altın uzun vade de hiçbir zaman kaybettirmez. 👍

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi