Editörler : gubaz
12 Ocak 2020 23:58

dermess
Şube Müdürü

Altın 380.00 seviyelerini zorlar uzun vadede yatırım yapmayı düşünenler için söylemekteyim.

NOT: Yatırım Tavsiyesi Yapmıyorum

Şua an:

Altın türü --: Alış - ------Satış - ----% - ---Saat

Gram Altın: 277,38 - 277,43 - 0,53% - 11:54

BorsaSTock, 1 yıl önce - Alıntıya git

bu arkadaşın dediği sırada altın alsaymışın 5 bin tl rahat kasandaymış. 5 ayda 5 bin TL iyimiş..

13 Ocak 2020 11:39

iras
Daire Başkanı

gümüş al bir araştır

13 Ocak 2020 20:36

beter800
Memur

Yine de geç değil tabi. Altın güvenli yatırımdır.

13 Ocak 2020 23:45

Tayfunsah
Aday Memur

Tayfunsah kardeşim, bir kuyumcudan aldığın altını götürüp bankada saklatabilirsin. Çünkü islam hukukuna göre Alimler bu konu hakkında şöyle diyo r; "Sarf akdinin nakit olarak gerçekleşmesi esastır, bunun dışındakiler hile olarak kabul edikmektedir." Detaylı araştırmanızı sarf akdi üzerinden yapınız. Altını bankadan almayınız, çünkü size sattıklarını söyledikleri altını tekrar çekmeceye koyup, başka bir müşteriye satıyorlar. Halbuki bütün altınlar aynı olsa dahi o altınlar size satılmıştı. Daha sonra bozdurmak isteyince de size fiziki altını göstermiyorlar, bu anlamda altın hesabı konusu ancak fiziki altın ve sizin teslim ettiğiniz altın alınıp satılırsa caiz duruma gelir. Ama caiz olup olmaması kuralı önemli değilse istediğinizi yapabilirsiniz.

romantikpiyanist, 9 ay önce - Alıntıya git
Evet bankadan almak caiz değil ama ben aldım.
13 Ocak 2020 23:47

Tayfunsah
Aday Memur

Alınız. Altın uzun vade de hiçbir zaman kaybettirmez. 👍

ugrtprk6210, 9 ay önce - Alıntıya git
aldım bakalım
13 Ocak 2020 23:59

Tayfunsah
Aday Memur

bu arkadaşın dediği sırada altın alsaymışın 5 bin tl rahat kasandaymış. 5 ayda 5 bin TL iyimiş..

dermess, 9 ay önce - Alıntıya git
5 bin olmasada güzel kar var yine
14 Ocak 2020 00:02

Tayfunsah
Aday Memur

gümüş al bir araştır

iras, 9 ay önce - Alıntıya git
gümüş var bi parça. bekliyorum bakalım
14 Ocak 2020 00:04

Tayfunsah
Aday Memur

Yine de geç değil tabi. Altın güvenli yatırımdır.

beter800, 9 ay önce - Alıntıya git
aldım bekliyorum bakalım
14 Ocak 2020 08:37

dermess
Şube Müdürü

işte ara da böyle düşüp tekrar alabilsek becerebilsek var ya.. super olacak ama işte o kadar bilemiyoruz.

14 Ocak 2020 12:46

Josh watson
Aday Memur
Faize bulaşan bankalara para yatırıp altın almayın, faize en ufak derecede bile vesile olmayın ,gerçek fiziki altına yatırım yapın.
14 Ocak 2020 13:24

aferim.
Aday Memur

O tarihte altına yatırım yaptıysanız süper olmuştu. Ancak size 1 ay sonra 170.000 yapma yolunun olduğunu bildirseydim eminim şaşırırdınız.

14 Ocak 2020 13:26

aferim.
Aday Memur

Para yasal olarak ve meşru görülebilecek yollarla çok kolay katlanabilir. Gerekli olan sıcak parayı kanalize etmektir. Haram olduğunu asla düşünmeyeceğiniz bikaç yol var.

14 Ocak 2020 13:30

aferim.
Aday Memur
Faize bulaşan bankalara para yatırıp altın almayın, faize en ufak derecede bile vesile olmayın ,gerçek fiziki altına yatırım yapın.
Josh watson, 9 ay önce - Alıntıya git

Para banka kanalını kullanmadan eline geçemez. yani banka bir şekilde sana ödenen parayı

likiditesinde tutup rant elde eder.

fiziki altın alıp aileni hırsızlık durumuna karşı riske etmek daha

vahim sonuçlar doğurur.

14 Ocak 2020 14:47

Tayfunsah
Aday Memur

O tarihte altına yatırım yaptıysanız süper olmuştu. Ancak size 1 ay sonra 170.000 yapma yolunun olduğunu bildirseydim eminim şaşırırdınız.

aferim., 9 ay önce - Alıntıya git
nasılmış merak ettim doğrusu
14 Ocak 2020 22:31

Josh watson
Aday Memur

Para banka kanalını kullanmadan eline geçemez. yani banka bir şekilde sana ödenen parayı

likiditesinde tutup rant elde eder.

fiziki altın alıp aileni hırsızlık durumuna karşı riske etmek daha

vahim sonuçlar doğurur.

aferim., 9 ay önce - Alıntıya git
Birçok aile bankaya bulaşmadan evde veya başka şekilde birikim yapıyor bu yüzden ailesini riske atacağını düşünmüyorum , biz elimizden geleni yapalım ALLAH Büyüktür.
15 Ocak 2020 10:03

EFGAN44

Önümüzdeki 3-4 yılın en gözde yatırımı gram altın olacak.Altın krizleri ve belirsizliği sever.2020 yılından itibaren dünya ekonomisinin resesyona girmeye başlayacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor ve tüm ekonomik göstergeler şimdiden bunu gösteriyor.

Bizimki gibi zaten ekonomik kriz içinde yaşayan ülkeler bu resesyondan nasıl etkilenecek varın siz tahmin edin.Bir de Suriye,Kıbrıs risklerimizi hesaba katarsak ekonomimiz tam anlamıyla çökecek diyebiliriz.Gram altın fena şekilde artacak bu durumda ülkemizde.

ekonomik.çöküş, 1 yıl önce - Alıntıya git

Sen de altında kalırsın inşallah. akbaykuşu

15 Ocak 2020 11:01

Tam-Ehliyetsiz
Memur

Zarar etmeyeceğinin garanti olduğu tek yatırım altındır.

17 Ocak 2020 10:25

emirhazimaktug
Aday Memur

altın yatırımı kesinlikle şu an en avantajlı yatırım, birikiminiz varsa altına yatırın derim. ben halkbank'ın birikimli vadesiz altın mevduat hesabını kullanıyorum hizmetten de memnunum. hem altın hesabı hem de vadesiz de olduğu için sizin isteğinize de uygun gibi.

19 Ocak 2020 00:52

samet857
Aday Memur
bankadan aldığın caiz değildir ancak katılım bankaları kılıf uyduruyor sana kalmış. en garantisi fizikidir caiz olması bakımından. ayrıca uzun vadede altın kaybettirmez gözüm kapalı girerim ben.
Toplam 39 mesaj