Editörler : supporters.
«168169170171172173174175176177178179»

rsno
Memur
02 Haziran 2020 16:01

Arkadaşlar araştırma görevliliğinden başvuru yapan var mı aranızda?

Ders verme karşılığı olarak dr'dan sonra en az 2 yıl yükseköğretim kurumlarında çalışmış olma şartı ile 2 puan almış sayılıyoruz yönetmeliğe göre. Bu 2 puan beyannameye yansıdı mı? Yoksa 0 puan olarak gözükmekte fakat 2 puan almış mı varsayılıyoruz?

Cevap verirseniz çok sevinirim.

drfinans
Memur
02 Haziran 2020 16:02

Şu sonuç açıklansa da herkes rahatlasa. Benim sonucum en iyi ihtimal ile Ekimde açıklanacak.

drgazi
Aday Memur
02 Haziran 2020 16:05

Bugünde bitti. Artık açıklanmaz herhalde..

HaticeV
Aday Memur
02 Haziran 2020 16:22

genelde akşam saatlerinde açıklamalar başlıyor

drgazi, 4 yıl önce

Bugünde bitti. Artık açıklanmaz herhalde..

Potoma Sea
Memur
02 Haziran 2020 17:38

Hocam bilmediğim bir konuda çok yardımcı olamam. Ancak bence puan vermez istenen puan şartını sağlamış olursunuz.

rsno, 4 yıl önce

Ders verme karşılığı olarak dr'dan sonra en az 2 yıl yükseköğretim kurumlarında çalışmış olma şartı ile 2 puan almış sayılıyoruz yönetmeliğe göre. Bu 2 puan beyannameye yansıdı mı? Yoksa 0 puan olarak gözükmekte fakat 2 puan almış mı varsayılıyoruz?

İlkem Yek
Aday Memur
02 Haziran 2020 17:44

Herşey belirsiz, sistemden bilgi aktarımı yapmıyorlar, telefonlara cevap verilmiyor, günümüz dünyasında herseyin oldukça kapsamlı etkin sistemlerle yapıldığı dönemde docentlik sistemi aşırı işkel işliyor. Neden acaba dıyordum ki cevabı buldum. Çünkü kimse sesini çıkarmıyor, hatta bu sistemi, insan yerıne konmamamızı savunan hocalar bile varken hersey normal.. devam etsin bu devran..

Sos3Filoloji
Aday Memur
02 Haziran 2020 18:07

Her şey hak ettiğimiz gibi

skywalk11
Daire Başkanı
02 Haziran 2020 18:09

Evet hocam var. Ancak doktora sonrası ders verdiğim için konu hakkında yardımcı olamayacağım. UAK ile iletişime geçtim mail ile. Eğitim alanındayım. Jüri üyelerinin dosya girme süreleri daha varmış. Sanırım temmuz ayına kaldık:) Beklemeye devam.

rsno, 4 yıl önce

Potoma Sea
Memur
02 Haziran 2020 18:16

Hocam,

Katiline aşık olmak mı dersiniz.

Vurdum duymazlık mı dersiniz.

Amaan ben bu süreci bir atlatayım gerisinden bana ne diyenler mi dersiniz.

Ben çektim herkes çeksin diyenler mi dersiniz

Dama çıkanın merdiveni itmesi mi dersiniz.

Ne derseniz deyin.

Ama en garibi şeffaf ve adil olmayan bu muameleye maruz kalan hocalarımızın mağduriyet yaşayan arkadaşlarına çıkışması.

İlkem Yek, 4 yıl önce

Herşey belirsiz, sistemden bilgi aktarımı yapmıyorlar, telefonlara cevap verilmiyor, günümüz dünyasında herseyin oldukça kapsamlı etkin sistemlerle yapıldığı dönemde docentlik sistemi aşırı işkel işliyor. Neden acaba dıyordum ki cevabı buldum. Çünkü kimse sesini çıkarmıyor, hatta bu sistemi, insan yerıne konmamamızı savunan hocalar bile varken hersey normal.. devam etsin bu devran..

brunel
Aday Memur
02 Haziran 2020 18:58

maalesef

brunel
Aday Memur
02 Haziran 2020 18:59

Kabulleniş... Maalesef bu topraklara yerleştirilen ve doğru olduğu kabul ettirilmeye çalışılan Biat etme kültüründen gelen kabulleniş ve bunun doğru olarak kabul edilmesi. Bilimin en temel noktası NEDEN? sorusunu bile sordurmaya izin vermeyen bir kabulleniş. Tam bir Yengeç sepeti. Yok kibar dille aradım cevap veriyorlar, siz kaba konuşmuşsunuzdur falan filan...Maalesef hastalıklı düşünce yapısı bu.

Çok mu zor ki bir cevap verilse, herkes bilse kaç hoca raporu girmiş kaç tanesi bekliyor. şimdiye kadar girilen rapor varsa olumlu mu değil mi?

Verdikleri cevap evrenin sırrı değil. ha cevap vermeyeceklerse o telefon numaraları neden var?

Adadoc
Aday Memur
02 Haziran 2020 19:50

Hocam cevabınız için teşekkür ederim,standart bir süreçte olması ilginç, docentligi olumsuz olan hocalarin neden güvenlik soruşturması yapılıyor onu da anlamış değilim.

02 Haziran 2020 19:56

Öyle arkadaşlar, kusura bakmayın, bunu size birinin, içeriden birinin ihtar etmesi lazım.

Doçentlik sonucu öğreneceğiz diye meslektaşlarının üslubu ile dahi alay eden, iki lafı akıl ve mantık çerçevesinde bir araya getiremeyen, sistemin altında ezilmiş gövdesinin lanet okuyan bakışlarını en yakınındakine yönelten bir öğretmen kusura bakmayın da "doçent" olmayıversin.

Ben kibar konuştum, bana cevap verdiler mi dedim? Niçin düzgün okumuyorsunuz cümleleri. Şahsi tecrübemi ve sekreterin ricasını ilettim. Başkalarının avukatlığını neden yapıyorsunuz? Hepimizin gayet iyi bildiği gibi bulunduğu mevkiyi hak etmeyen bir sürü (birçok değil) prof. müsveddesi var. Kaldı ki birçok akademisyen de bir şekilde cevap aldığını burada yineledi.

Hepimiz birimiz için diyerek kol kola verip yürüyeceğiniz istikamet sekreterler ve telefon numaraları değil. Kendinize güveniyorsanız ÜAK'a saldırırsınız. Ama bu formda meslektaşının laflarını çarpıtıp abuk subuk konuşmak varken ciddi hamleleri kim nasıl yapacak?

Yine öfkeme hakim olamadım. Rahatsızlık için affınızı istirham ederim. Şuradaki (kusura bakmayınız) üslup cidden üzüntü verici. Keşke adam gibi yapılsa da doçentlik için sözlü de gelse. İki kitap beş makale yazmak ile "akademisyen" olunmaz. Ben bu formu terk ediyorum, zira sinirlerim buradaki münasebetsizliği kaldırmıyor.

Herkes için hayırlı neticenin en kısa zamanda hakikat olması dileği ile. Sağlıcakla kalınız.

brunel, 4 yıl önce

Kabulleniş... Maalesef bu topraklara yerleştirilen ve doğru olduğu kabul ettirilmeye çalışılan Biat etme kültüründen gelen kabulleniş ve bunun doğru olarak kabul edilmesi. Bilimin en temel noktası NEDEN? sorusunu bile sordurmaya izin vermeyen bir kabulleniş. Tam bir Yengeç sepeti. Yok kibar dille aradım cevap veriyorlar, siz kaba konuşmuşsunuzdur falan filan...Maalesef hastalıklı düşünce yapısı bu.

Çok mu zor ki bir cevap verilse, herkes bilse kaç hoca raporu girmiş kaç tanesi bekliyor. şimdiye kadar girilen rapor varsa olumlu mu değil mi?

Verdikleri cevap evrenin sırrı değil. ha cevap vermeyeceklerse o telefon numaraları neden var?

sir_ibrahim
Aday Memur
02 Haziran 2020 21:24

Herkese Merhaba,

Doçentlik sürecinin şeffaf olmadan adayı bilgilendirmeye kapalı olarak işlemesindeki aksaklığı, verimsizliği ve zaman israfını yaşadığım somut bir kaç durumla açıklamak isterim. PTT sisteminden jüri üyesinin şubat başında teslim aldığı görülen dosyamın jüri üyesi tarafından 15 gün öncesi teslim alındığını öğrendim. Diğer bir jüri üyesinin idari görevlerinden dolayı hiçbir dosyaya henüz bakmadığını öğrendim.

Fiili durum bu haldeyken, adaya durumunuzu "DBS'e üzerinden takip ediniz.", denilmesinin ne kadar absürt, bürokratik bir süreç olduğunu buradan belirtmek istedim.

Saygılarımla

brunel
Aday Memur
02 Haziran 2020 21:56

Kastım size değil hocam ama maalesef bu kabulleniş hoş değil.

Boyun eğmek yerine neden bu sistem böyle ve kusurlu diye düşünerek bakmalıyız bence.

Sizi kırdıysam özür dilerim..

doçolurkenölenadam, 4 yıl önce

Öyle arkadaşlar, kusura bakmayın, bunu size birinin, içeriden birinin ihtar etmesi lazım.

Doçentlik sonucu öğreneceğiz diye meslektaşlarının üslubu ile dahi alay eden, iki lafı akıl ve mantık çerçevesinde bir araya getiremeyen, sistemin altında ezilmiş gövdesinin lanet okuyan bakışlarını en yakınındakine yönelten bir öğretmen kusura bakmayın da "doçent" olmayıversin.

Ben kibar konuştum, bana cevap verdiler mi dedim? Niçin düzgün okumuyorsunuz cümleleri. Şahsi tecrübemi ve sekreterin ricasını ilettim. Başkalarının avukatlığını neden yapıyorsunuz? Hepimizin gayet iyi bildiği gibi bulunduğu mevkiyi hak etmeyen bir sürü (birçok değil) prof. müsveddesi var. Kaldı ki birçok akademisyen de bir şekilde cevap aldığını burada yineledi.

Hepimiz birimiz için diyerek kol kola verip yürüyeceğiniz istikamet sekreterler ve telefon numaraları değil. Kendinize güveniyorsanız ÜAK'a saldırırsınız. Ama bu formda meslektaşının laflarını çarpıtıp abuk subuk konuşmak varken ciddi hamleleri kim nasıl yapacak?

Yine öfkeme hakim olamadım. Rahatsızlık için affınızı istirham ederim. Şuradaki (kusura bakmayınız) üslup cidden üzüntü verici. Keşke adam gibi yapılsa da doçentlik için sözlü de gelse. İki kitap beş makale yazmak ile "akademisyen" olunmaz. Ben bu formu terk ediyorum, zira sinirlerim buradaki münasebetsizliği kaldırmıyor.

Herkes için hayırlı neticenin en kısa zamanda hakikat olması dileği ile. Sağlıcakla kalınız.

akademisyengen
Aday Memur
03 Haziran 2020 01:15

Mayıs ayında ki toplantıda kararı netleşen dosyaların hala sonuçları acıklanmadı. Ne ara açıklanır onu da Allah bilir. DBS'ye arada bir bakabiliyorum çünkü sabah aksam covid polikliniginde calışıyoruz. Konusulanları üzüntü ile takip ediyorum. Çok yazık... Öğretim uyeleri memurlardan hakaret yiyiyor. Boşuna mı ölümle burun buruna çalışıyoruz acaba diye soruyorum uzun süredir inanın. Bir arkadasım geçen şöyle dedi; "Sonucu merak etmiyorum. Acıklanana kadar yaşabilecek miyim asıl merak ettigim bu dostum...!" Neyse... Her meslektaşıma başarılar dilerim. En azından benim basvuruyu takip edecek takatım kalmadı. Kalın sağlıcakla....

historiantr
Kapalı
03 Haziran 2020 01:39

YK önce 17.sinden önce olacakmış.
aek2134, 4 yıl önce

sayın hocalarım

bir sonraki yönetim kurulu toplantısı 17 haziran denmiş, YK toplantısından ne kadar süre önce doçentlik komisyonu toplanıyorr acaba? Benim bildiğim kadarıyla asgari ve etikten dolayı basşvuru iptalleri ve bu iptallerin görüşülmesi doçentlik komisyonunda oluyor.

Bir önceki yk 29 mayıstayken doçentlik komisyonu toplantısı 21 mayısta yapılmıştı.

Bu konuda Genel bir kural var mı acaba? YK'dan bir hafta önce yapılır gibi?

Teşekkürler

Üye1110
Aday Memur
03 Haziran 2020 01:47

Puan almadan şartı sağlıyorsunuz
rsno, 4 yıl önce

Voltran1978
Aday Memur
03 Haziran 2020 08:45

Bugün sonuçlar açıklanmaya başlar diye umut ederek güne başlıyorum, hadi hayırlısı bakalım.

dr3.dönem
Aday Memur
03 Haziran 2020 09:28

arkadaşlar günaydın, dün mail attım "" birkaç gün içerisinde sonucunuzu DBS den görebilirsiniz"" diye cevap geldi, olumlu veya olumsuz mu bilmiyorum ama bu hafta sonuçlar açıklanır bence

Toplam 4957 mesaj
«168169170171172173174175176177178179»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi