Editörler :
«767778798081828384858687»
25 Şubat 2020 10:30

simirna971
Aday Memur

Sevgili Hocalarım

Doçentlik asil üyelerimden biri tarafından kendisine gönderdiğim fiziki dosya iki hafta önce çalıştığım kuruma kargo ile gönderildi. Hocanın çalıştığı fakülte dekanlığını arayarak bir hata mı var. Hocaya mı ulaşmadı diye kontrol ettim. Dekan sekreteri hocanın jüriden çekildiğini bu nedenle dosyamın bana geri gönderildiğini söyledi. Bunun üzerine DBS üzerinde bir düzenleme olacak mıdiye beklemeye başladım. Geçen hafta itibariyle olmayınca hem mail attım hem de telefonla durumu bildirdim. Ama hala bir değişiklik yok. Asil üye çekilmiş bile olsa DBS sisteminde son aşamaya kadar asil üyeler arasında yer almaya devam eder mi. İki yedek üyeden ilki bu durumda asilüye oldu. 7 sayısını tamamlamak için yeni bir yedek üye ataması yapılır mı yoksa toplam sayı 5'in altına düşmeden herhangi bir atama yapılmıyor mu.

25 Şubat 2020 10:54

uNForGivEN22
Aday Memur

Sistemde bir sorun mu var? girebilen arkadaş var mı?

25 Şubat 2020 11:09

yenidocadayi
Şef

Sistemde bir sorun mu var? girebilen arkadaş var mı?

uNForGivEN22, 5 ay önce - Alıntıya git

Sisteme giriş yapabildim, sorun yok hocam

25 Şubat 2020 11:11

Faikefe
Aday Memur

Sevgili Hocalarım

Doçentlik asil üyelerimden biri tarafından kendisine gönderdiğim fiziki dosya iki hafta önce çalıştığım kuruma kargo ile gönderildi. Hocanın çalıştığı fakülte dekanlığını arayarak bir hata mı var. Hocaya mı ulaşmadı diye kontrol ettim. Dekan sekreteri hocanın jüriden çekildiğini bu nedenle dosyamın bana geri gönderildiğini söyledi. Bunun üzerine DBS üzerinde bir düzenleme olacak mıdiye beklemeye başladım. Geçen hafta itibariyle olmayınca hem mail attım hem de telefonla durumu bildirdim. Ama hala bir değişiklik yok. Asil üye çekilmiş bile olsa DBS sisteminde son aşamaya kadar asil üyeler arasında yer almaya devam eder mi. İki yedek üyeden ilki bu durumda asilüye oldu. 7 sayısını tamamlamak için yeni bir yedek üye ataması yapılır mı yoksa toplam sayı 5'in altına düşmeden herhangi bir atama yapılmıyor mu.

simirna971, 5 ay önce - Alıntıya git

Sayın Hocam, yedek üyenin amacı bu zaten. Asıllara bir şey olursa devreye giriyorlar. Sizin hakkınızdaki hükmü 5 kişi verecek. 5'te 3 ve üzeri başarılı olmanızı sağlayacak. Bu durumda sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Zaten yedek üyeye dosya gönderildi, zaten rapor yazacak.

25 Şubat 2020 11:35

drfinans
Aday Memur

Savcılıktan hala yazısı ulaşmayan var mı? Başvuru durduruldu uyarısı almaya devam eden var mi? Savcı yazıyı 10 gün önce gönderdim diyor Üakı aradım yazı henüz gelmedi diyor. Ne yapacağımızı şaşırdık kaldık.

25 Şubat 2020 12:23

Doçent2020
Aday Memur

Sevgili Hocalarım

Hocam Jüri üyesinin kendisinin, jüri üyeliğinden çekildiğine dair ÜAK'a yazı yazması gerekir. Böyle bir resmi yazı yazmış mı jüri üyesi? Benim de jüri üyem çekildi, dosyayı bana geri gönderdi, bir dilekçe ile çekildiğini ÜAK'a bildirdiğini, bana da iade ettiği dosyaya koyduğu bir dilekçe ile belirtmişti. Aynı gün DBS'de jüri sayısı altıya düşmüştü. Yedek jürilerden bir tanesi asıl jüri olmuştu.DBS'de isminin düşmesi gerekli.

25 Şubat 2020 15:20

akademisyen 64
Genel Müdür

Hocam Jüri üyesinin kendisinin, jüri üyeliğinden çekildiğine dair ÜAK'a yazı yazması gerekir. Böyle bir resmi yazı yazmış mı jüri üyesi? Benim de jüri üyem çekildi, dosyayı bana geri gönderdi, bir dilekçe ile çekildiğini ÜAK'a bildirdiğini, bana da iade ettiği dosyaya koyduğu bir dilekçe ile belirtmişti. Aynı gün DBS'de jüri sayısı altıya düşmüştü. Yedek jürilerden bir tanesi asıl jüri olmuştu.DBS'de isminin düşmesi gerekli.

Doçent2020, 5 ay önce - Alıntıya git

Jüri üyeleri bildiğim kadarıyla doğrudan ÜAK'a dilekçe yazmıyor, kendi rektörlüklerine mazeretlerini bildiriyor, rektörlükler ÜAK'a yazıyor. Bu durumda jürinin düşmesi daha uzun bir süre alacaktır. Ancak adayı etkilemez. Yedek üyeler bunun için var.

25 Şubat 2020 16:15

sazen
Aday Memur

Savcılıktan hala yazısı ulaşmayan var mı? Başvuru durduruldu uyarısı almaya devam eden var mi? Savcı yazıyı 10 gün önce gönderdim diyor Üakı aradım yazı henüz gelmedi diyor. Ne yapacağımızı şaşırdık kaldık.

drfinans, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam muhtemelen bir kaç gün içerisinde yapılacak olan yönetim kurulundan sonra durumumuz netlik kazanacaktır. Tabi keşke daha şeffaf bir usülle çalışabilse ÜAK!!!

25 Şubat 2020 18:49

neyazsambilemedim2
Kapalı

Hocam muhtemelen bir kaç gün içerisinde yapılacak olan yönetim kurulundan sonra durumumuz netlik kazanacaktır. Tabi keşke daha şeffaf bir usülle çalışabilse ÜAK!!!

sazen, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam toplantının ne zaman olacağı hakkında bilginiz var mı?

26 Şubat 2020 12:38

Mpowerdoçent
Aday Memur

neyazsambilemedim2, 5 ay önce - Alıntıya git
Değerli hocalarım Mart başvurusun da ön incele komisyonunun kalktığı doğru bilgimi
26 Şubat 2020 12:47

asabibekir
Aday Memur
Değerli hocalarım Mart başvurusun da ön incele komisyonunun kalktığı doğru bilgimi
Mpowerdoçent, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam, geçen dönem de buna benzer, ancak hiçbir dayanağı olmayan iddialar dile getirilmişti. Hatta yönetmelik değişikliğini yanlış yorumlayanlar da aynı şeyi söylüyordu. Ön inceleme komisyonu doçentlik yönetmeliğinde tanmlanmış bir komisyon, dolayısıyla kaldırılması için yönetmelik değişikliği şart. Aynı şekilde yıllık başvuru dönemlerinin 3'e çıkarılması için de yönetmeliğin değiştirilmesi gerekiyor. Henüz bir yönetmelik değişikliği ya da buna dair bir çalışma olduğuna dair bir bilgi yok; Mart başvurusuna bu kadar kısa süre kalmışken yapılacağına ve yetişeceğine de ben ihtimal vermiyorum açıkçası. Naçizane tavsiyem, bu tür dedikodulara itibar etmeyin, mevcut yönetmeliklere göre hareket edin ve ÜAK sayfasındaki resmi duyuruları dikkate alın derim.

26 Şubat 2020 13:03

Yrd.Doc.D
Aday Memur

Hocam UAK a gittiğimde yönetmelikteki değişikliğin genel olarak yanlış anlaşıldığını ve Ön İnceleme Komisyonunun kalkmadığını söylediler. Yani uygulama aynen eskisi gibi devam edecekmiş.

26 Şubat 2020 13:03

rezoonline
Aday Memur

Sevgili Hocalarım

Sayın hocam. Benimde 2 asil jürisi jürilikten çekilmiş. Ancak ne gerekçesi bana bildirildi ne de üak tan bana bir bildirim geldi. Dün sisteme girdiğimde 2 asil jürilerimin sistemden silindiği, 2 yedek jürimin ise asil olarak atandığını gördüm. Yeni bir jüri ataması olmadı. Şu anda benim jürim 5 kişiden oluşuyor ve sanırım 5'in altına düşmedikçe, yeni bir atama gerçekleştirmeyecekler.

26 Şubat 2020 13:12

Mpowerdoçent
Aday Memur

Hocam UAK a gittiğimde yönetmelikteki değişikliğin genel olarak yanlış anlaşıldığını ve Ön İnceleme Komisyonunun kalkmadığını söylediler. Yani uygulama aynen eskisi gibi devam edecekmiş.

Yrd.Doc.D, 5 ay önce - Alıntıya git
Teşekkürler
26 Şubat 2020 15:30

sazen
Aday Memur

neyazsambilemedim2, 5 ay önce - Alıntıya git

Yok Hocam. Yönetmeliğe göre yapılan çıkarımdı.

26 Şubat 2020 19:20

Yrd.Doc.D
Aday Memur

Benim de başvurum durdurulmuştu. Bugün jürim belli oldu. Bekleyen hocalarıma sabır diliyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

26 Şubat 2020 21:56

dr.öd
Kapalı

Çekilen jüri üyesi, durumu rektörlük kanalıyla ÜAK a bildirmek zorundadır. Bu aşamada sizin yapabileceğiniz bir sey yoktur. Çekilen juri üyesinin yerine 1. Yedek juri asil olarak gecer. Çekilen juri sistemden düşer ve artık görünmez. Yeni juri ataması olmaz cünkü yedeklerin amacı budur zaten. Ancak juriler 5in altına düşerse mecburen yeni juri atanır. 4 ve daha az docentlik jurisi olamaz çünkü. Daha önce yaşadığım tecrübe ile açıklamaktayım. Herkese hayırlı haberler diliyorum.

27 Şubat 2020 09:49

Kemal8393
Aday Memur

Benim de başvurum durdurulmuştu. Bugün jürim belli oldu. Bekleyen hocalarıma sabır diliyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Yrd.Doc.D, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam benimde başvurum benzer şekilde Ocak 2019 da jüriler belli olmadan durdurulmuştu. 2018 Ekim başvurusuyum. Bugün jüri sürecinde olarak sistemde başvuru durumu değişti. Sizin süreçte jüri sürecinde göründükten ne kadar sonra jürileriniz belli oldu? Tahminen benim jüriler ne zaman belli olur?

27 Şubat 2020 12:12

Yrd.Doc.D
Aday Memur

Hocam benimde başvurum benzer şekilde Ocak 2019 da jüriler belli olmadan durdurulmuştu. 2018 Ekim başvurusuyum. Bugün jüri sürecinde olarak sistemde başvuru durumu değişti. Sizin süreçte jüri sürecinde göründükten ne kadar sonra jürileriniz belli oldu? Tahminen benim jüriler ne zaman belli olur?

Kemal8393, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam ben 2019 Ekim döneminde başvurdum. 27 Ocak ta başvurum durduruldu. Dün akşam 16:30 da telefonuma mesaj geldi. Sisteme girdiğimde Jüriler görünüyordu. Yani jüri sürecine geçer geçmez jürileri gördüm.

27 Şubat 2020 17:43

agha
Aday Memur

Hocam,

Sizinle aynı durumdaydık, ÜAK toplantısı gerçekleştirilmiş. İtirazıma cevap iki-üç gün içinde kargo ile gönderileceği hakkında sms aldım az önce. Sistemde ise hala eski bilgi olan "asgari şartlar sağlamadığı" yazısı bulunmakta, ancak ilk defa jüri ile ilgili bir yazı çıktı. Umarım ters giden birşey yoktur.

Toplam 4109 mesaj
«767778798081828384858687»

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;