Editörler :
«787980818283848586878889»
29 Şubat 2020 18:59

docada
Aday Memur

aynen geç olsun güç olmasın ne diyelim...Allah hepimizin yardımcısı olsun, sabırlar versin..

hepimiz için iyi haberler almak dileğiyle Inşallah

29 Şubat 2020 21:59

gercekotesi
Memur

Madem bir juri 45 gün, en kötü ihtimal 3 adayı inceleyen juri, haziran 15'inde açıklayacak o zaman. Bayağı geç bir tarihmiş. Mart 15 ilk adayın değerlendirme bitişi, Mayıs 1 ikinci adayın değerlendirme bitişi, Haziran 15 üçüncü adayın değerlendirme bitiş süresi şeklinde gidecek. Sonuç güzel olur da hepimizin beklediğine değer inşallah.

01 Mart 2020 13:05

neyazsambilemedim2
Kapalı

Madem bir juri 45 gün, en kötü ihtimal 3 adayı inceleyen juri, haziran 15'inde açıklayacak o zaman. Bayağı geç bir tarihmiş. Mart 15 ilk adayın değerlendirme bitişi, Mayıs 1 ikinci adayın değerlendirme bitişi, Haziran 15 üçüncü adayın değerlendirme bitiş süresi şeklinde gidecek. Sonuç güzel olur da hepimizin beklediğine değer inşallah.

gercekotesi, 4 ay önce - Alıntıya git

Evet hocam. Ama bu en geç girilebilecek tarih. İnşallah jüriler son güne bırakmadan gerekli değerlendirmeleri yaparlar.

01 Mart 2020 17:45

Sontag
Aday Memur

Dikkatinizi çekmek istediğim birkaç problem var.

Yönetmelikte "her dosya için jürilere 1 ay verilir" diyor. Ancak bu dönem de önceki dönemlerde de görüldüğü gibi bu süre esnetiliyor. Uygulamada 1 dosya için 40-45 gün, sonraki her bir dosya için 30 gün veriliyor diye duyumlar var. Ben şöyle yorumluyorum. Aslında jüriler açıklandıktan sonra "7 gün içinde tebliğ edilmiş sayılır" şeklinde bir ibare vardı. Onu da ekleyince ilk dosya 37 gün, diğerleri yine 30'ar gün olmalı, ancak, sanırım süreyi yönetmeliğe uymayarak toplantı tarihlerine yakın bir zamana kadar erteleyebiliyorlar. Yani tek dosyası olan jürilerin değerlendirmelerini bu ayın ilk haftası yapması gerekiyor ama ÜAK toplantı tarihleri ay sonu olduğu için süre uzatılıyor. Bu tamamen benim tahminim.

Gördüğüm kadarıyla bir diğer problemse; "normalde jürilere 3 dosyadan fazla verilmez" diye yönetmelikte geçer. Ama etik, asgari şart vb. olmadığı halde geçmiş dönemlerden jüri süreci 5-6 ay süren hocalar biliyorum. Bir diğer konu, bu dönem için bizim bölümden hiç bir Prof. hocamıza dosya gelmedi. O zaman burdan hareketle mevcut jürilerde en fazla 1 dosya olması gerekiyor. Ancak önceki dönemlerden bildiğim kadarıyla ÜAK bazı hocalara 2-3 dosya gönderirken bazılarına hiç göndermeyebiliyor.

Sonuç olarak süreç biraz daha hızlandırılabilir. Geçtiğimiz hafta sonucu açıklananlar olabilirdi. Ya da önümüzdeki hafta olmalı diye düşünüyorum.

Hakkımızdan hayırlısı olsun.

02 Mart 2020 10:06

Hugues de Payens
Aday Memur

Eski dönemlere göre bakınca benim tahminim bu ay sonundaki ÜAK toplantısına dosyası girebilenlerin sonucunun nisan başı açıklanabileceği yönünde.

02 Mart 2020 10:41

Hüsmendayı
Şef

mart sonunda 25-27 mart gibi tek dosyalı olanların sonuçları, 29-30 nisan gibi iki dosyalı olanların sonuçları, 28-29 mayıs gibi üç dosyalı olanların sonuçları açıklanır.. yani her bir akademisyenin jürilerindeki toplam dosya sayıları göre sonuçlar bu tarihlerde açıklanır tahmini olarak......

02 Mart 2020 14:12

gokcesen
Aday Memur

Merhabalar,

02 Mart 2020 14:13

gokcesen
Aday Memur

sonuç açıklandığında da sms yada mail geliyor mu? bilginiz var mı bu konuda?

02 Mart 2020 14:20

Hugues de Payens
Aday Memur

gokcesen, 4 ay önce - Alıntıya git

Kendiniz kontrol ediyorsunuz

02 Mart 2020 14:20

yenidocadayi
Şef

gokcesen, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam, SMS ve e-mail ile bilgilendirme ilk kez bu dönem yapıldığı için net olarak bilmiyorum. Ancak jüri üyelerimiz belli olduğunda bilgilendirme yapıldığı için yine böyle bir sayfa güncelleme de gelebileceği şeklinde yorumladım. Çünkü geçen dönemlerde bu konu sıklıkla adaylar tarafından "Keşke haber verilse de sürekli dbs kontrolü yapmasak" şeklinde gündeme getirilmişti. ÜAK sesimizi duymuş olacak ki, bu dönem bilgilendirme yaptı.

02 Mart 2020 14:50

gokcesen
Aday Memur

Hocam, SMS ve e-mail ile bilgilendirme ilk kez bu dönem yapıldığı için net olarak bilmiyorum. Ancak jüri üyelerimiz belli olduğunda bilgilendirme yapıldığı için yine böyle bir sayfa güncelleme de gelebileceği şeklinde yorumladım. Çünkü geçen dönemlerde bu konu sıklıkla adaylar tarafından "Keşke haber verilse de sürekli dbs kontrolü yapmasak" şeklinde gündeme getirilmişti. ÜAK sesimizi duymuş olacak ki, bu dönem bilgilendirme yaptı.

yenidocadayi, 4 ay önce - Alıntıya git

çok teşekkür ederim, inşallah dediğiniz gibi olur. bilinmezlik içinde sürekli kontrol etmek yorucu gerçekten...

02 Mart 2020 16:50

maraz78
Aday Memur

2019 Mart döneminde başvuran bir hocamızın açıklanma tarihi 5 Eylül idi. O Ağustos sonunda kuruldan geçtiğini ifade etmişti. Buna göre ay sonuna doğru toplantı yapılıyor, gelen ayın ilk haftası sonuçlar açıklanıyor.

03 Mart 2020 13:33

784411
Aday Memur

Nisan'ın ilk haftasından itibaren sonuçlar düşmeye başlayacaktır o halde.

03 Mart 2020 13:39

agha
Aday Memur
Hocam bana geldi yazı ben o itirazların komisyonun falan okuduğunu düşünmüyorum oradaki memur yazıp gönderiyor şahsen aklı baki olan her insan itirazı kabul eder konumdaydım ama Üak etmedi deli olacağım inanın daha eksik dosya ile 2017 de başvurdum böyle bir Sıkıntı çıkmadı sağlam dosya ile 2019 başvurusu asgari şart sebebi ile iptal edildi anlamsız
Mpowerdoçent, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam,

Ben mahkeme yoluna gidiyorum, ayrıca mart ayında yeniden başvuru yapacağım...

03 Mart 2020 13:48

Mpowerdoçent
Aday Memur

Hocam,

agha, 4 ay önce - Alıntıya git
Bende dava açıyorum hocam aynı şekilde
03 Mart 2020 15:58

mineko
Aday Memur

Hocam,

agha, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam mahkemeye verirseniz sonuçlanana kadar başvuru yapamazsınız diye biliyorum.

04 Mart 2020 15:32

raptor98
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz 7 jüriden bir tanesi etik ihlal var veya asgari şartı karşılamıyor derse süreç duruyor. Benim merak ettiğim jüri bunu belirttiğinde süreç hemen durup adaya bilgi mi veriliyor? Yoksa bütün jürilerin raporu geldikten sonra bu ay sonunda toplanan doçentlik kurulu şu problem var deyip ondan sonra mı bildiriliyor. Bu ayın 15'ine kadar mühlet varsa ve bu zamana kadar böyle bir bildirim almadıysak sevinelim mi?

04 Mart 2020 16:47

homurtak
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz 7 jüriden bir tanesi etik ihlal var veya asgari şartı karşılamıyor derse süreç duruyor. Benim merak ettiğim jüri bunu belirttiğinde süreç hemen durup adaya bilgi mi veriliyor? Yoksa bütün jürilerin raporu geldikten sonra bu ay sonunda toplanan doçentlik kurulu şu problem var deyip ondan sonra mı bildiriliyor. Bu ayın 15'ine kadar mühlet varsa ve bu zamana kadar böyle bir bildirim almadıysak sevinelim mi?

raptor98, 4 ay önce - Alıntıya git

Sorunuzu daha önce Etik Kurul'a sevk edilmiş, Etik Kurul kararı ile aklanmış ama 3 yılı çöpe gitmiş zavallı bir doçent adayı sıfatı ile cevaplandırmak isterim ki, karar size tüm jüriler cevap verdikten sonra bildiriliyor sayın hocam. Zira etik ihlalde bulunduğumu iddia eden jüri raporunu Nisan ayında girmişti ancak bu bana Temmuz ayında bildirildi. Çünkü raporunu en son giren hoca Haziran ayında girmişti.

04 Mart 2020 17:32

raptor98
Aday Memur

Sorunuzu daha önce Etik Kurul'a sevk edilmiş, Etik Kurul kararı ile aklanmış ama 3 yılı çöpe gitmiş zavallı bir doçent adayı sıfatı ile cevaplandırmak isterim ki, karar size tüm jüriler cevap verdikten sonra bildiriliyor sayın hocam. Zira etik ihlalde bulunduğumu iddia eden jüri raporunu Nisan ayında girmişti ancak bu bana Temmuz ayında bildirildi. Çünkü raporunu en son giren hoca Haziran ayında girmişti.

homurtak, 4 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam, çok geçmiş olsun. Yaşadığınız kabusu tahmin bile edemiyorum. Umarım artık atlatmışsınızdır. Cevap için teşekkürler.

04 Mart 2020 19:34

raviyan-ı ahbar
Aday Memur

elinde tek dosya olan hocalar için son giriş tarihi 9 mart hatırtlatma smsi gelmiş. kesin bilgi

Toplam 4109 mesaj
«787980818283848586878889»

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;