Editörler :
19 Eylül 2019 11:42

NAST50
Aday Memur

Sayın hocalarım merhaba

19 Eylül 2019 11:45

NAST50
Aday Memur

Doçentlik başvuru süreci ile ilgili bir kaç sorum var. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

19 Eylül 2019 11:49

NAST50
Aday Memur

1. Sisteme yüklenilmesi gereken belgeler arasında atıf şablonu diye bir ibare buldum. Atıf şablonu tam olarak nedir? Nereden ulaşabilirim?

2. Aynı bildirim hem özet kitabında hem tam metin basıldı. Sadece birini puanlandırmalıyım biliyorum. Ancak sisteme her ikisinide girip ilişkili eserler olarak mı göstermeliyim? Yoksa sadece birini girmem yeterli olur mu?

3. Şuan eserlerimi yöksise işliyorum. 15 Ekimde DBS eserleri yöksisden çekecek mi? Yoksa tekrar DBS'ye de eserleri yükleyecek miyim?

19 Eylül 2019 12:53

chemistM
Aday Memur

dr.ict cevabınız için teşekkür ederim. UAK sık sorulan soruları yeniden düzenlemeli

19 Eylül 2019 15:56

uNForGivEN22
Aday Memur
Öncelikle hepimiz için hayırlısı olsun. Benim kafama takılan soru şu, tabiki DOİ numarası ve erken online görünüm ile ilgili. Bildiğiniz üzere geçenlerde değişen bir yönetmelik ile artık UAK daki komisyon kaldırıldı. Yani ön inceleme süreci olabildiğince kısalmış oldu. Direkt olarak dosyalar jürilere gönderilecek. Gönderilen jüriler de kendi alanımızdan olduğu için yayının erken online gürünümde dergiyi biliyor olacak. Zaten kendileri de kabul kararından sonra basımın uzun sürdüğünün bilincinde olan hocalar. Benim düşünceme göre tabi bu yorumlamalar. Aynı zamanda doi.org adresine makalenin doi sini yapıştırıp arattığım zaman makalem de gözüküyor. Bu konu hakkında biraz daha güncel olarak yenilenmesi gerektiği görüşündeyim. Sizin fikirleriniz nelerdir bu konuda?
19 Eylül 2019 18:04

dicleendo
Aday Memur

Sayın hocam,

---Atıf listesi şablon indir diye bir buton var. Önceklikle Web of science tabanlı isteniyor. Bu yayınlarında scı scı expanded olup olmadığı bu sitede görünmüyor. Master journal list sitesinden derginin nerden tarandığını bulabilirsiniz. Sonrasında web of science den yayınları seçip pdf sini oluşturabilirsiniz. Diğer atıfların nasıl düzenleneceği de atıf şablonunda var.

---Yöksisteki belgelerin aynısı otomatik olarak dbs de görünüyor.

----Sözlü sunumun tam metin olması gerekiyor.

----İlişkili eserler: Aynı yayın poster-sözlü sunum-makale-kendi tezinizin-projenizin yayını ise ilişkilendirmek gerekiyor. Burada jüriler yazılara bakıyorlar ve etik ihlalini sorguluyorlar. Tezle ilgili en az bir makale ve/sözlü sunumuzun olması asgari şartlardan biri.

19 Eylül 2019 18:05

edeahmetdemir
Aday Memur

Merhabalar hocalarım doçentlik başvurusu esnasında hizmet belgesi ve soruşturma açılmadığı na dair belge gönderiyor muyuz? Yoksa sonuçlar açıklandıktan sonra mı gönderiliyor bu belgeler. Şimdiden tşk ederim.

21 Eylül 2019 13:55

drizzt86
Aday Memur

Arkadaşlar, Tübitak projesinde bursiyer olarak görevliyim. ARDEB ve ARBİS ekran görüntülerinieklemem yeteri olur mu kanıtlamak için?

21 Eylül 2019 13:58

drizzt86
Aday Memur

Bu dergileri puanlamayacağınız için endeksini belgelemenize gerek yok hocam. (Doçentlik Bilgi Sisteminde Hangi dosyaları yüklemeliyim kısmındaki tabloda "Endekste taranmayan yayınlar içinEditör Listesi, Endeks Çıktısı, Kapak istenmemektedir." bilgisi var.)

thorondor06, 4 gün önce - Alıntıya git

Hocam tam olarak öyle değil. Sağlık bilimleri için Alan Endekslerinde taranan dergiler, Fen Bilimleri alanı için ise Diğer Uluslararası Dergiler diye puanlanacak kesimler var. TR dizine girmediği halde sitelerinde uluslararası olarak geçen ve diğer endekslerde taranan dergiler mevcut.

Toplam 69 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?