Editörler :
17 Ağustos 2019 11:44   

Görme Oranı

Merhaba Arkadaşlar

5 yıl önce geçirmiş olduğum bir göz iltihabı nedeniyle sadece sağ gözümde korneada bazı lekeler kaldı ve bu gözüm biraz bulanık görüyor.(Görme oranı yaklaşık %40) Göz merceğinde hiçbir sorun yok. Herhangi bir ağrı sızı da yok.

Bir çeşit lazer operasyonuyla %85 lere kadar çıakrtırız dedi doktor ama gerek yok bu şekilde de yaşamını sürdürebilirsin dedi doktorun kendisi.

Sol gözüm %100 görüyor. İki gözümüde kullandığımda bir sorun yaşamıyorum görme açısından.

Ancak mülakatı kazanıp sağlık raporu almaya gittiğimizde doktor sol gözümü kapatıp sağ gözümle harfleri okumamı istediğinde küçük olanları okuyamayacağım. Bu bir sorun yaratır mı sağlık raporu alırken?

17 Ağustos 2019 17:20

Poliss30
Aday Memur

Her iki gözün görme gücü en az 20'de 16 olmak zorundadır.Yani düzeltmeden sonra bir gözün görme gücü tam pömak kaydıyla diğer gözün görme gücü en az %70 olmak zorundadır.

17 Ağustos 2019 19:47

muraty41
Aday Memur

Her iki gözün görme gücü en az 20'de 16 olmak zorundadır.Yani düzeltmeden sonra bir gözün görme gücü tam pömak kaydıyla diğer gözün görme gücü en az %70 olmak zorundadır.

Poliss30, 1 ay önce - Alıntıya git
Bunu yönetmelikte bende okudum ama %70 kısmını görmedim. 20 de 16 yüzde 70 e mi tekabül ediyormuş hocam
24 Ağustos 2019 13:33

adayogrenc
Aday Memur

senin sağ gözün için ameliyat şart , 10/4 görme oranın var , sol göz 10/10 görme oranı olduğunda sağ gözünün oranı 10/6 olunca geçiyosun

Toplam 3 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?