Editörler : Pangaea
17 Ağustos 2019 18:43

İlk Atama+Askerlik Tecil Bitimi Hk.

Ağustos ayında atamam yapıldı. Benden istenen evrakları götüreceğim ama askerlik durum belgesi de isteniyor. Benim 2 yıllık tecilim ise 30 Ağustos'da bitiyor gözüküyor.

Atandıktan sonra 1 yıl aday öğretmen olarak askerliğimi erteleyip gelecek yaz bedelli yapmayı düşünüyordum.

Bu durum bir sakınca doğurur mu atanmamla ilgili olarak? Atama iptali vs. gibi mesela

oyuncu5561
Aday Memur
18 Ağustos 2019 23:04

Kardeş 2 yıllık tecilden sonra Yüksek Lisans dışında başka türlü ertelenir mi

oyuncu5561
Aday Memur
18 Ağustos 2019 23:07

İsim ne kardeş benzer düşünüyorum

milerii
Kapalı
19 Ağustos 2019 01:25

Açıköğretim var

idkabmezunu
Aday Memur
19 Ağustos 2019 12:17

arkadaşlar bende aynı durumdayım. 3o ağustosta benimde tecilim bitiyor görünüyor. bu atamada atandım. 1-2 sürecek gibi. rapor falan alırsak olur mu acaba ?

soruso
Aday Memur
19 Ağustos 2019 18:07

31 Ağustos geçmeden askerlik şubesine gidip konuşmak lazım çünkü diğer türlü bakaya kalma durumu daha büyük bir sıkıntı oluşturabilir.

Askerlik şubesiyle iletişime geçen var mı bu konuyla ilgili olarak?

Not: 4 yıllık üniversite mezunları açıköğretim ile uzatamıyorlar. Yüksek lisans ile veya 1 yıllık aday öğretmenlik ile uzatabiliyoruz benim bildiğim sadece.

idkabmezunu
Aday Memur
21 Ağustos 2019 14:43

rapor alsak son 10 günlük veya 1 haftalık kabul olmuyor mu acaba??

skyfall1
Aday Memur
21 Ağustos 2019 15:16

Kazandığınıza dair çıktıyı alıp askerlik şubesine gidip 1 yıllık tecil talep edin

soruso
Aday Memur
21 Ağustos 2019 16:02

Güvenlik soruşturması bitmeden yapabiliyor muyuz 1 yıllık ertelemeyi?

skyfall1, 5 yıl önce

Kazandığınıza dair çıktıyı alıp askerlik şubesine gidip 1 yıllık tecil talep edin

idkabmezunu
Aday Memur
21 Ağustos 2019 17:37

kazandığımıza dair bir belge derken ne olabilir ki hocam? milli eğitim kararnamenizin bir fotokopisini il milli eğitim onay verirse veya ekran çıktısı falan verebiliriz dedi. kararnameyi şubeye sordum olmaz dedi. tabi biraz sinirli ve konuşulmaz tiplerdi şubedeki memur arkadaşlar. 2 soru soramıyorsun başından def eder gibi cevaplıyor. artık olmaz derken ne kadar konuya hakim emin değilim...malesef ki işi bilen insanlarla iyi şekilde konuşan memurlar yok denecek kadar az....

soruso, 5 yıl önce

Güvenlik soruşturması bitmeden yapabiliyor muyuz 1 yıllık ertelemeyi?

idkabmezunu
Aday Memur
21 Ağustos 2019 17:39

30 ağustosta tecilim bitiyor. bedelliye başvursam zaten kasım-aralığa kadar para yatırmamızı bekliyorlarmış. o yüzden bedelli yapacağım deyip bir kaç bekleteceğim. o arada güvenlik soruşturması da sonuçlanırsa kredi çeker öderiz veya öğretmenliğe başlayacağımız için yeniden 1 yıl erteleriz. kafamdaki plan proje bu şekilde arkadaşlar.

iktisat07
Aday Memur
12 Şubat 2020 19:06

Bu konuda net bilgi edinen oldu mu arkadaslar

Sinan.gzl
Aday Memur
12 Şubat 2020 22:54

Hocalarım merhaba. Bakaya kaldım ben de marttaki alımda nasipse atanamıyorum. Bakaya olarak göreve başlayabilir miyim? Daha önceki atamalarda çoğu hocamız atanmış bu arada.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi